Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 18 Czerwca 2019
.

Imieniny obchodzą:
Marek, Elżbieta, Paula
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Bezpieczna droga do szkoły!

4 października uczniowie klas I-III szkoły podstawowej spotkali się z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Tucholi aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania sie w ruchu drogowym.

"NASZA NIEPODLEGŁA' - konkurs plastyczny

Starostwo Powiatowe w Tucholi wraz z Komitetem Organizacyjnym Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs fotograficzny

"Kujawsko-Pomorskie:podoba mi się" ! 

Zachęcam do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

USTALENIA RADY RODZICÓW

RADA RODZICÓW WYBRAŁA UBEZPIECZYCIELA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

SKŁADKĘ W WYSOKOŚCI 29 ZŁ MOŻNA WPŁACAĆ U WYCHOWAWCY KLASY LUB  W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO 28.09.2018

 

JEDNOCZEŚNIE NA SPOTKANIU USTALONO KWOTĘ DOBROWOLNEJ WPŁATY  NA RADĘ RODZICÓW W WYSOKOŚCI 10ZŁ OD DZIECKA, KTÓRĄ MOŻNA WPŁACAĆ RÓWNIEŻ  U WYCHOWAWCY KLASY LUB W SEKRETARIACIE DO 31.10.2018

Akcja "Polska Biega" zakończona pełnym sukcesem !

        UKS „PORAJ” Żalno był organizatorem akcji biegowej pod szyldem „Polska Biega”, bieg ten przeprowadziliśmy już po raz 9 ! Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem i tak było również w tym roku, gdyż przystąpiło do niego aż 132 uczestników w różnym wieku ! Biegi młodszych kategorii odbywały się na boisku sportowym w Piastoszynie, natomiast bieg główny, tradycyjnie na trasie Żalno - Piastoszyn. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Kęsowo – Radosław Januszewski oraz Rada Gminy Kęsowo. Impreza nie była by możliwa bez wsparcia pani Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie Hanny Klinger oraz Dyrektora firmy SPOMLEK oddział w Chojnicach p. Damiana Kożucha. Dużą pomoc w przygotowaniu imprezy uzyskaliśmy tradycyjnie od Sołtysa Piastoszyna p. Jarosława Wróblewskiego, a nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Piastoszyna.

Pomimo że w tej akcji wynik nie był najważniejszy, to najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali owoce, napoje oraz słodycze. Wyniki poszczególnych kategorii w rozwinięciu newsa:

 

Wycieczka do Chojnic

W piątek (8.06.2018r.) grupa dzieci z oddziału przedszkolnego wybrała się na wycieczkę do Chojnic.

Na początku dzieci odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Strażacy opowiedzieli o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Zaprezentowali dzieciom potrzebne  im   przyrządy i wozy strażackie.  Później grupa udała się do Eksperymentarium, gdzie mogła rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze, poznać  ciekawostki historyczne oraz nowinki technologiczne .  Następnie maluchy zjadły smaczny obiadek w restauracji „Pasibrzuch”. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt  na placu zabaw w Parku Tysiąclecia. Wyprawa zakończyła się  w kolorowym  „Świecie Mai”. Mimo upalnego dnia dzieci świetnie się bawiłyCool. Uśmiechnięte i radosne wróciły do swoich domówSmile.

Dzień Dziecka

5 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji Rada Rodziców wspólnie z nauczycielami przygotowała przedstawienie Juliana Tuwima "Rzepka" na podstawie sceniariusza pani Agaty Dziechciarczyk. Po przedstawieniu na wszystkich czekała wata cukrowa, gofry, mnóstwo zabaw i atrakcji sportowych Smile.

Dobry wystep naszych uczniów na Powiatowych Igrzyskach Sportowych

         Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie podczas dorocznych Powiatowych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych, które odbyły się 25 maja w Tucholi ! Nasza 31 osobową reprezentacja, zdobyła 14 medali ! Jedyny złoty medal zdobył Kacper Mindykowski w skoku wzwyż, ze srebrnymi medalami przyjechali Maja Swoińska, Amelia Leszczyńska oraz Błażej Mindykowski w kategorii kręgli sportowych. Brązowe krązki zawisły na szyjach naszych skoczków wzwyż, Kaji Heyser oraz Piotra Wróblewskiego, uczestników sztafety 8x50m, Victorii Nosińskiej i Kacpra Mindykowskiego, Aleksandry Chmielewskiej i Jakuba Wytrążka, którzy startowali w rowerowym torze przeszkód oraz Małgorzaty Sikory, Joanny Miszewskiej i Kamila Okonka podczas rywalizacji na kregielni. W kategorii Szkół Podstawowych nasza gmina zajęł III miejsce !

Polska Biega 2018

Kliknij w plakat aby go powiększyć

Kliknij w plakat, aby go pwiększyć.

 

Szczegóły i regulamin biegu dostępny w rozwinięciu newsa (czytaj więcej).

22 maja 2018 - „Szkolny dzień profilaktyki”

W tym roku głównym tematem jest  „Fonoholizm i cyberzagrożenia – problem nadużywania multimediów przez uczniów”. Dlatego proponujemy aktywny udział zarówno uczniów jak i rodziców w warsztatach profilaktycznych.


8:00 – 10:35 - uczniowie klas IV – VI

10:35 – 13:20 uczniowie klasy VII oraz II i III G


Na szkolenie dla rodziców zapraszamy na godzinę 16:00 do sali językowej. Następnie około godz. 17:00 na spotkanie z wychowawcami oraz  indywidualne rozmowy z nauczycielami przedmiotów.

 

Konkurs WiP

8 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Sikora, Paweł Brzeziński, Bartosz Landowski i Mateusz Kulesza wzięła udział VII Interdyscyplinarnym konkursie "WiP - Wiem i Potrafię", który odbył się w Szkole Podstawowej w Stobnie zajmując 5 miejsce. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Polska Niepodległa".

Wygenerowano w sekund: 0.03
14,201,575 unikalne wizyty