Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 1 Marca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Albina, Antonina, Dawid, Radosław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Marzec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Dzień Pluszowego Misia

W minionym tygodniu młodsi uczniowie naszej szkoły na wiele sposobów obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. 

W środę uczniowe z klas 0-III mieli możliwość obejrzenia przedstawienia kukiełkowego “Jaś i Małgosia”. Przedstawienie to zostało przygotowane przez nieformalną grupę działania “Makramki” z Żalna, w ramach realizacji projektu “Bajki Zaplatajki”(oddolna inicjatywa społeczna, w zakresie zadania “Biblioteczna kuźnia talentów”). Cała scenografia i wszystkie kukiełki zostały przygotowane makramą - techniką dekoracyjną zaplatania sznurków. Przedstawienie dzieciom zaprezentowały pani Danuta Dąbrowska, instruktorka w świetlicy wiejskiej w Żalnie,  Kinga Nieżórawska, przewodnicząca Rady Rodziców w szkole, w Żalnie i pani Marta Pril. 

Następnie uczniowie klasy 0, w ramach wspólpracy szkoły z Biblioteka Publiczną w Żalnie, uczestniczyli w warsztatach, w czasie których przygotowali dwuwymiarowego, pluszowego misia. 

W piątek uczniowie klasy I wysłuchali bajki “Złotowłosa i trzy misie”, którą przedstawiła w forme teatrzyku kimishibai Iza w towarzystwie koleżanek przebranych za niedźwiadki. Była to inicjatywa biblioteki szkolnej.

Wszystkich zachęcamy do przytulania misiów, przez cały rok. Misiowi można zaufać, on zawsze nam pomoże. 


Wyjazd na kręgle

24 listopada dzieci klasy II i III wyjechały na kręgle do Okonin Nadjeziornych. Wycieczkę udało się zorganizować dzięki ogromnemu zaangażowaniu obu klas w akcję "Kasztanobranie 2023". Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas... Nie było niezdrowej rywalizacji, a jedynie świetna zabawa oraz integracja zespołu klasowego. Każdy cieszył się z uzyskanych punktów. Niektórzy z nas odkryli w sobie talent doskonale radząc sobie na torach w kręgielni. Wyjazd zakończył się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Bawiliśmy się wspaniale!

Obrazy: krgle2.jpg

Profilaktyka uzależnień

Uczennice naszej szkoły, Izabella Urbańska i Agata Chrapkiewicz z klasy VII, które zdobyły II miejsce w powiatowym konkursie profilaktycznym, w ciekawy sposób zaprezentowały przed społecznością szkolną przedstawienie pt. „Sąd nad papierosem”. Jego celem było ukazanie szkodliwości palenia papierosów i negatywnego wpływu nikotyny na zdrowie człowieka.

 

Obrazy newsów: papieros2.jpg Obrazy newsów: papieros6.jpg

 

 

Pani pedagog, Anna Krzyżanowska, wygłosiła prelekcję oraz podała kilka ciekawostek dotyczących skutków sięgania po papierosy. Warto się z nimi zapoznać.


Zaproszenie na wywiadówkę

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych poszczególnych klas oraz na rozmowy indywidualne z nauczycielami przedmiotów.

Głównym celem spotkania będzie omówienie wyników nauczania i wychowania oraz przekazanie bieżących informacji.

Termin: 28.11.2023 (wtorek)

Godziny spotkań:

16:30 – klasa „0”

17:00 – klasy 1 – 3 SP

17:30 – klasy 4 – 8 SP

 

Dyrektor Szkoły,

Wychowawcy i Nauczyciele

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Obrazy: logo_2023.jpg

 

17 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaGłównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Przypomnienie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi. Szczególnie w czasach, gdy telefon zastępuje nam kalkulator, a umiejętność liczenia w pamięci bywa nieco zapomniana.

Obchody 11 Listopada

11 listopada w 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, delegacja oraz poczet sztandarowy z naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach przy pomniku pomordowanych w Żalnie oraz w Kęsowie.

 

Podsumowanie akcji "Kasztanobranie"

 

Z inicjatywy Rady Rodziców przez wrzesień i październik uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję zbierania kasztanów. 8 Listopada podczas apelu wspólnie z panią Kingą Nieżórawską - przewodniczącą Rady Rodziców podsumowaliśmy akcję zbierania kasztanów. Wspólnie uzbieraliśmy niespełna dwie tony kasztanów, za które otrzymaliśmy prawie 2200 zł. Wszystkie klasy za zebrane owoce runa leśnego otrzymały środki pieniężne, które będą mogli przeznaczyć na wskazany przez klasę cel. Najwięcej kasztanów, bo aż 483 kg zebrała klasa 2 zajmując tym samym pierwsze miejsce w szkole. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3 zbierając 329 kg surowca. Trzecie miejsce za zebranie 333 kg zajęła klasa 1. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę.


 

Szkolny konkurs na model grzyba

Przedmiotem konkursu było własnoręcznie wykonanie modelu grzyba. Ocenie pracy podlegała realistyczność, pracochłonność, estetyka wykonania oraz prawidłowe oznaczenie i opis. 

Oto wyniki konkursu:

I miejsce uzyskała Izabella Urbańska z klasy VII

II miejsce ex aequo Justyna Zbilska z klasy VII i Patryk Muzolf z klasy IV.

GRATULUJEMY SUKCESÓW.

 

Obrazy: iza_u.jpg

 

  Obrazy: patryk_muzolf.jpg

Obrazy: justyna_z.jpg

TANECZNE PRZERWY Z WOLONTARIUSZAMI

Wolontariusze zaproponowali uczniom klas 0 - III wspólne spędzanie przerw w okresie jesienno-zimowym.

W czasie drugiej, trzeciej i czwartej przerwy prowadzą różnego rodzaju zabawy ruchowe, ze śpiewem, z chustą animacyjną oraz taneczne. Taka forma spędzania przerw daje dużo radości, uśmiechu i zadowolenia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

Obrazy: taneczne13_1.jpg Obrazy: taneczne12_1.jpg
Obrazy: taneczne2_1.jpeg Obrazy: taneczne14_2.jpg


Konkurs profilaktyczny

Uczennice naszej szkoły Izabella Urbańska i Agata Chrapkiewicz z klasy VII zdobyły II miejsce w powiatowym konkursie "Sąd nad papierosem". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi. Dziewczyny doskonale poradziły sobie z tematyką konkursu. Przygotowały rozprawę sądową, która zakończyła się skazaniem oskarżonego papierosa.

Gratulujemy sukcesu!

 

Opracowała: Grażyna Paszul

 

Kliknij aby powiększyć

105. rocznica odzyskania niepodległości

W piątek, 10 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole kolejną, 105., rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kęsowo - Pan Radosław Januszewki, Przewodniczący Rady Gminy Kęsowo Pan Witold Ott, emerytowani pracownicy naszej szkoły, członkowie Klubu Seniora w Żalnie oraz rodzice naszych uczniów. 

 

W świąteczny i podniosły nastrój wprowadziły nas występy najmłodszych - oddziału przedszkolnego oraz klas II i III - którzy zaprezentowali piosenki i wiersze patriotyczne. Później, o 11:11, w związku z tym, że bierzemy co roku udział w akcji "Szkoła do hymnu", odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klasy V przy ogromnym wsparciu osób z klas IV, VI i VII przygotowali uroczystą akademię. Piosenki, utwory liryczne i krótka podróż przez burzliwe i fascynujące karty naszej historii wywołały wiele emocji. 

 

Cieszymy się, że w tak licznym gronie mogliśmy przeżywać jedno z najważniejszych świąt narodowych.

 

Uczniom, którzy wzięli udział w przedstawieniu, pocztowi sztandarowemu i chłopcom osługującym sprzęt dziękujemy i gratulujemy profesjonalizmu i zaangażowania. 

 

Organizatorzy: S. Wytrążek-Kosz, M. Araśniewicz, M. Brzeziński

 

Obrazy: zuzia_i_marcelina.jpeg Obrazy: sztandar.jpeg
Obrazy: 11_listopada.jpeg Obrazy: akademia_11_listopada.jpeg
Wygenerowano w sekund: 0.02
46,231,946 unikalne wizyty