Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 20 Marca 2019
.

Imieniny obchodzą:
Klaudia, Eufemia, Wincenty, Maurycy, Kira, Joachim
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 7 gości

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Konkurs WiP

8 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Sikora, Paweł Brzeziński, Bartosz Landowski i Mateusz Kulesza wzięła udział VII Interdyscyplinarnym konkursie "WiP - Wiem i Potrafię", który odbył się w Szkole Podstawowej w Stobnie zajmując 5 miejsce. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Polska Niepodległa".

KONKURS BIBLIJNY „BRATERSTWO W BIBLII” ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Dnia 21.04.2018 r. odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Braterstwo w Biblii” Konkurs ten odbywał się w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej. Uczniowie z klasy VI Bartosz Landowski i Grzegorz Giersz przeszli wszystkie etapy konkursu i zawsze zdobywali równą liczbę punktów. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Turniej sportowy dla uczniów z klas I-III

Dnia 20.042018 r. odbył się w naszej szkole „Turniej sportowy dla uczniów z klas I-III”. Wolontariusze opracowali scenariusz tego dnia. Klaudia Szypryt przygotowała układy taneczne do znanych i lubianych utworów. Wszyscy uczestnicy chętnie włączyli się do wspólnego tańca. Natomiast Julia Puppel, Mateusz Kulesza i Bartek Landowski zorganizowali tor przeszkód, który pokonywały wszystkie klasy. Rywalizowały ze sobą na czas klasy trzecie. Wygrała klasa IIIb z wynikiem 3 min. 12 s. Klasa IIIa uzyskała wynik 3min. 18 s. Świetnie na torze radziła sobie klasa I i II. Nie zabrakło też w tym dniu gier zespołowych. Oprócz zmagań sportowych odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy, w których prowadzenie zaangażowała się praktykantka pani Joanna Zimniewska. Był to dzień pełen zdrowej rywalizacji, pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

Powiatowy konkurs BRD

Kliknij aby powiększyć.21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. po wygraniu eliminacji gminnych reprezentowaliśmi naszą gminę na etapie powiatwym. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli II miejsce a gimnazjaliści III miejsce. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy Kęsowo.

Wycieczka do Warszawy

Za nami wycieczka do Warszawy, pogoda i humory dopisały a my wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień ... Kilka zdjęc można obejrzeć w naszej galerii.

Gratulacje dla Bartosza i Grzegorza.

Gratulacje dla Bartosza i Grzegorza!

Dnia 27 lutego 2018 roku w Świeciu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu  Biblijnego "Braterstwo w Biblii", w którym wzięło udział trzech chłopców ze Szkoły Podstawowej w Żalnie. 
W etapie rejonowym z klas IV - VI wzięło udział 170 uczniów naszej diecezji.
Uczniowie z naszej szkoły: Bartosz Landowski i Grzegorz Giersz zdobyli wystarczającą ilość punktów i zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu.
Znaleźli się w gronie 59 uczniów naszej diecezji, którzy będą uczestniczyć 21 kwietnia 2018 r. w finale konkursu w Chojnicach.
Podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich uczniów, którzy przygotowywali się i brali udział w etapie rejonowym konkursu.
Gratulacje dla naszych finalistów: Bartosza i Grzegorza.!!! Trzymamy kciuki!


Katechetka Mirosława Nitka

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII


Wiecie jak wygląda rycerz? W jakich żył czasach i jaką bronią się posługiwał? Wielu nie miało sposobności bo czasy rycerskie i rycerskie zwyczaje odeszły w zapomnienie.

Jednak już w ten piątek o godz. 8:00 na hali sportowej w naszej szkole macie okazję doświadczyć spotkania z rycerzami. Wystarczy, że znajdziecie w swoich kieszeniach lub w skarbonce tylko 5 zł, wpłacicie do skarbnika klasowego, a rycerze staną przed Wami i przekażą wiele ciekawych  informacji z dawnej epoki.

REKOLEKCJE 2018

Program rekolekcji szkolnych

w Roku Ducha Świętego

 

19,20,21 marca 2018r.

 

godz. 8.00 spotkanie w kościele

godz. 8.15 wspólne rozpoczęcie modlitwą w kościele

godz. 8.30 Msza święta dla wszystkich

godz. 9.30 śniadanie

godz. 9.45 wspólne spotkanie na holu szkoły

godz. 10.45 prace w klasach

godz. 11.30 obiad dla klas I – V i odwóz

godz. 11.45 obiad dla pozostałych i odwóz

 

Bal karnawałowy

W poniedziałek( 5.02.2018r.) odbył się w szkole "Bal karnawałowy" dla kl. 0-III.Dzieci z radością prezentowały przepiękne kostiumy. Uśmiech towarzyszył im przez cały czas trwania imprezy. Uczestnicy balu okazali się wybitnymi tancerzami.  Dzieci równiez  brały udział w ciekawych konkursach i zabawach ruchowych. Dla wszystkich liczyła się dobra zabawa. Po szaleństwach na parkiecie był także czas na krótki oddech i słodki poczęstunek.  Zapraszamy za rok!!!

 

*Wielkie podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu, która pomogła w zorganizowaniu balu.

Wyjazd do Fojutowa podczas ferii !

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła organizuje dla chętnych uczniów wyjazd do Fojutowa na basen lub zabawy na śniegu. Wyjazd jest planowany na czwartek 15 lutego. Dzieci maja do wyboru wejście na basen, jazdę na łyżwach, nartach lub zjazdy na Snowtubingu. Wyjazd o godz. 10:00 (Piastoszyn ok 10:10). Planoiwany powrót ok godz. 14:30. 

 

Fotorelacja z pobytu w naszej galerii.

Planetarium

W poniedziałek 5 lutego od godziny 8:00 będziemy gościć w naszej szkole "Planetarium Nieba Północnego". Wstęp 8 zł od osoby.

Wygenerowano w sekund: 0.10
13,493,433 unikalne wizyty