Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 18 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Marek, Elżbieta, Paula
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 52 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Błogosławieństwo Apostolskie od Papieża Franciszka

Błogosławieństwo Apostolskie od Papieża Franciszka

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasza społeczność szkolna przesłała życzenia świąteczne i noworoczne dla Papieża Franciszka do Watykanu. W odpowiedzi otrzymaliśmy list z podziękowaniem i Błogosławieństwem Apostolskim dla nas oraz naszych bliskich.

 

 

Podziękowania

 


 

Katechetka Mirosława Nitka


Turniej siatkówki - WOŚP 2024

Już w najbliższą sobotę 27.01.2024 organizujemy turniej piłki siatkowej z którego całkowity dochód zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na halę od godziny 16:00 do wspólnej rywalizacji i kibicowania. Laughing 

 


SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI

W piątek, 26 stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa wizyta - do klasy 2 i 3 zawitało małżeństwo Polaków, które od wielu lat mieszka w Australii. Spotkanie okazało się niezwykle interesujące i pozwoliło uczniom zgłębić tajemnice tego fascynującego kraju.

 

Dwoje piątoklasistów na podium!

W środę , 24 stycznia, w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni  i Piosenki Patriotycznej "PRO PATRIAE". Naszą szkołę i gminę Kęsowo reprezentowało dwoje uczniów z klasy V. Anastazja Rudnicka recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Gawęda o miłości ziemi ojczystej", natomiast Tomasz Nieżórawski przygotował utwór pt. "Polska Podziemna" Stanisława Balińskiego. Jest nam niezmierne miło poinformować o sukcesie naszych piątoklasistów. Tomek zajął II miejsce, natomiast Anastazja III.

Serdecznie gratulujemy. Wierzymy, że to dopiero początek ich przygody z recytacją.

 

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na facebookowym profilu Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

 

Mobilne Planetarium

W piątek uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyruszyć w "kosmiczną podróż" z mobilnym Planetarium Nieba Północnego. Pokaz odbył się w naszej szkole na sali gimnastycznej pod ogromną kopułą, gdzie uczestnicy podziwiali gwiazdy oraz odkrywali tajemnice kosmosu. Pokazy z astronomii pokazały nam między innymi jak powstał Wszechświat, galaktyki czy Układ Słoneczny. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, pobudziły wyobraźnię oraz dostarczyły niezapomnianych przeżyć. Całość wzbogaciły efekty specjalne połączone z profesjonalnym komentarzem i muzyką.

 

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców

         W piątek 19 stycznia w Kęsowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci. Nasi uczniowie wywalczyli w nich III miejsce i przywieźli brązowy medal ! Odnieśliśmy zwycięstwa z zespołami z Tucholi i Legbąda, przegraliśmy dopiero po rzutach karnych ze Śliwicami oraz ponieśliśmy tylko jedną porażkę, po zacietej walce z SP Kęsowo. Gratulacje dla całego zespołu !

Paka dla psiaka

Z inicjatywy Rady Rodziców przyłączamy się do akcji "Zimowa paka dla psiaka", której celem jest zbiórka i wsparcie Przytuliska dla psów w Bysławiu. Chętne osoby mogą dostarczać do szkoły produkty wypisane na plakacie. Zachęcam do udziału w akcji. Smile

 

Kliknij, aby powiekszyć.

 

Aby powiększyć plakat - należy na niego kliknąć.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

18 i 19 stycznia 2024 r. w naszej szkole miało miejsce wspaniałe i pełne wzruszeń wydarzenie - Dzień Babci i Dziadka.

 

W tych dniach, dzieci z klas 0-III występowały przed swoimi kochanymi dziadkami i babciami. Na scenie prezentowały swoje talenty, śpiewały piękne piosenki i recytowały urocze wierszyki.

 

 


WIZYTA WOLONTARIUSZY W KLUBIE SENIORA W ŻALNIE

 

Niezmiernie było nam miło, że mogliśmy być w Klubie Seniora. Spotkaliśmy się z seniorami, łącząc kilka uroczystości w jedną: miniony już Dzień Seniora oraz zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy to dla nas przewodnicy - mistrzowie, którzy dają nam wskazówki, jak żyć ... Podziękowaliśmy za każde dobre słowo, radę, bajki na dobranoc w dzieciństwie, opowieści o minionych czasach, ciepłe ciasto, pyszne  obiady, wspólny spacer i długie rozmowy ...
Zaprezentowaliśmy scenkę kabaretową z życia seniora. Ukazała ona życie z troszkę innej, zabawnej perspektywy. Był też taniec nowoczesny i piękny śpiew. Wybrała się z nami grupa naszych młodszych koleżanek i kolegów z klasy trzeciej. Zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze o babci dziadku. Zrobili to w piękny i wzruszający sposób. Seniorzy z dużym entuzjazmem reagowali na nasze występy. Było dużo radości i pojawiły się łzy w ich oczach.
Wizyta w Klubie Seniora była dla nas kolejną lekcją savoir - vivre'u, która uczy nas kulturalnego prowadzenia rozmowy oraz szacunku i życzliwości, jaką trzeba okazywać ludziom starszym. Czas spędzony wspólnie z seniorami był dla nas bardzo cenny i wyjątkowy.
Obrazy: senior11.jpg

Wizyta rapera w naszej szkole

W piątek, 5 stycznia, w murach naszej szkoły pojawił się niecodzienny gość. Ku zaskoczeniu uczniów klas IV-VI odwiedził nas pochodzący z Tucholi raper Mirosław Kolah Kulczyk. Jednak jego wizyta nie do końca była związana z muzyką...

 

Sukcesy naszych uczniów na Gminnym Przeglądzie w Kęsowie

 

12 stycznia 2024 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie odbył się X Jubileuszowy Przegląd Jasełek i Przedstawień Świąteczno - Noworocznych 

Szkoła Podstawowa w Żalnie zaprezentowała się w dwóch kategoriach i zdobyła podium.

Zajęliśmy I miejsce w kategorii klas I - III, przedstawwiwszy jasełka pt. "Boże Narodzenie oczami dziecka" przygotowane przez dzieci z Koła Biblijnego  oraz III miejsce w kategorii klas "0" za występ pt. "Świąteczny czas". Zaskoczeniem dla uczniów okazały się indywidualne wyróżnienia za grę dla Zuzanny Stosik Nikoli Chylewskiej.

 

Gratulacje dla wszystkich za piękny występ! To była naprawdę cudowna gra aktorska!

 

 

Występy w WDK w Kęsowie Występy w WDK w Kęsowie

 

 

W poniższym linku fotorelacja z występów w WDK w Kęsowie

https://www.facebook.com/search/top?q=wiejski%20dom%20kultury%20k%C4%99sowo


Wygenerowano w sekund: 0.01
49,935,810 unikalne wizyty