Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 19 Stycznia 2018
.

Imieniny obchodzą:
Marta, Henryk, Mariusz, Erwin
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Styczeń 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Informacja dla rodziców - zasiłki losowe na cele edukacyjne

Informujemy, że dzieci i uczniowie poszkodowani w wyniku nawałnicy mogą uzyskać pomoc w ramach Rządowego Programu Pomocy w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne. Pomoc w formie jednorazowego zasiłku skierowana jest do wszystkich dzieci, które w roku szkolnym 2017/18 będa chodziły do tzw. "zerówki" i do wszystkich uczniów z wyłączeniem uczniów szkół dla dorosłych. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Obrazy: ok.jpegW poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny Mszą Święta o godz 8:00 w kościele parafialnym w Żalnie. Dalsze uroczystości o  godz. 9:00 na sali gimnastycznej,  a następnie spotkanie z wychowawcami w klasach oraz odbiór wszystkich podręczników i ćwiczeń.


Zapraszamy również rodziców do udziału w uroczystościach.

 

Autobusy:

7:10 - I kurs z Piastoszyna dla uczniów klas V-VII SP oraz II-III G

7:30  - II kurs: Grochowo, Piastoszyn klasy I-IV SP, Nowe Żalno

Powroty po uroczystościach około godz. 10:00.

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Obrazy newsów: ksiazki.jpgW roku szkolnym 2017/2018 wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatnie podręczniki i zeszyty ćwiczeń w ramach dotacji MEN. Informacja o podręcznikach i ćwiczeniach do Religii zostanie podana we wrześniu.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W piątek zakończyliśmy rok szkolny. Po Mszy Świętej i uroczystym apelu uczniowie odebrali świadectwa na znak rozpoczęcia upragnionych wakacji Cool. Zdjęcia z zakończenia roku w naszej galerii.

Uwaga! Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole - 19.06.2017 r.

Dzień Bezpieczeństwa „Bezpieczne Wakacje"

19.06.2017 r. (poniedziałek)


8:00 – 9:40

Wykonanie plakatu pt. „Bezpieczni na wakacjach"- technika dowolna (w klasach z wychowawcą).

Proszę przynieść ze sobą potrzebne materiały.

9:55 – 10:40

Klasy 0 - IV SP

Przedstawienie profilaktyczne o bezpieczeństwie

Klasy V SP –I III G

Film edukacyjny pn. „112 w kolejce po życie", spotkanie z przedstawicielem Policji

 

10:45 – 11:30

Klasy 0 - IV SP

Film edukacyjny pn. „112 w kolejce po życie", spotkanie z przedstawicielem Policji

Klasy V SP - III G

Przedstawienie profilaktyczne o bezpieczeństwie

 

11:30 – 11:40 – Obiad

11:40 – Odwóz uczniów (napierw klasy I-IV SP, nastepnie klasy VSP - IIIG)

Akcja "Polska Biega 2017" ponownie przyciągnęła wielu uczestników !

         Już 8 rok z rzędu klub UKS „PORAJ” Żalno przyłączył się od Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”. Do biegu, przystąpiło 123 uczestników w różnym wieku, od 3 do 36 lat !  Biegi młodszych kategorii odbywały się na boisku sportowym w Piastoszynie, natomiast bieg główny, tradycyjnie na trasie Żalno - Piastoszyn. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Kęsowo – Radosław Januszewski oraz Rada Gminy Kęsowo. Dużą pomoc uzyskaliśmy również od Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie Hanny Klinger oraz Dyrektora firmy SPOMLEK oddział w Chojnicach - Damiana Kożucha. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Piastoszyna i Żalna.

Pomimo, że w tej akcji wynik nie był najważniejszy, to najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali owoce, napoje oraz słodycze. Wyniki poszczególnych kategorii:

Zwycięstwo w XVIII Powiatowych Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych !

Wielkim sukcesem zakończyły się doroczne Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne rozgrywane w Tucholi, ponieważ Gmina Kęsowo, która była reprezentowana przez uczniów ZS Żalno oraz ZS Kęsowo wygrała klasyfikację generalną i wywalczyła okazały puchar ! Jest to pierwsze zwyciąstwo naszej gminy w historii wystepów w tych Igrzyskach, a w pokonanym polu zostawiliśmy dużo wieksze ośrodki jak Śliwice czy Tuchola. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, wywalczyliśmy również I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych, oraz II w kategorii Gimnazjów. Do zawodów przystąpiły reprezentacje 6 gmin Powiatu Tucholskiego. Szczególowe osiągnięcia naszych uczniów w dalszej części newsa...

Święto Rodziny w naszej szkole

3 czerwca 2017r. (w sobotę) w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Święta Rodziny. Kółko teatralne oraz uczniowie klas 0-III przygotowali występy artystyczne dla rodziców, a rodzice przygotowali dla swoich dzieci różne atrakcje.

Zbiórka karmy zakończona

Zakończyliśmy harcerską zbiórkę karmy nakarm psiaka. 30 maja dostarczyliśmy karmę do schroniska dla zwierząt w Chojnicach. Osobom, które przyłączyły sie do naszej zbiórki, serdecznie dziękujemy.

 

  

Zakątek

30 maja uczniowe z klas I - III pomagali mieszkańcom Żalna w uporządkowaniu roślin na "Tęczowym Zakątku". Zajęcia te pozwoliły uczniom poznać wiele gatunków kwiatów i krzewów. Ten piękny plac zieleni jest ciekawym miejscem do przeprowadzenia licznych zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Smile

Wystawa prac plastycznych uczennicy klasy I gimnazjum

27 maja podczas Powiatowego Pikniku Bezpieczeństwa, uczennica klasy I gimnazjum, Marta Mindykowska wystawiła zbiór swoich prac plastycznych i fotograficznych. 

Wygenerowano w sekund: 0.22
9,871,657 unikalne wizyty