Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 17 Lutego 2020
.

Imieniny obchodzą:
Aleksy, Łukasz, Zbigniew, Donat, Gizela
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 5 gości

Kalendarz

<< Luty 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Bieg Borowiaka 2019

      W ostatnią sobotę września odbyła się największa impreza biegowa w powiecie tucholskim czyli "Bieg Borowiaka". Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów i wywalczyli oni 2 medale. Na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Rossek, natomiast z brązowym medalem wrócił Ksawery Czerwiński. Oprócz medali zajmowaliśmy jeszcze kilka razy miejsca w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy naszym uczniom godnego reprezentowania szkoły oraz ambitnej postawy! Szczegółowe wyniki po rozwinięciu newsa... 

Eurpejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków. Nasza szkoła również świętowała językową różnorodność w Europie. Szczegóły w rozwinięciu newsa

Konkurs wiedzy o krajach europejskich

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W związku z tym uczniowie klas 6-8 sprawdzili swoją wiedzę geograficzną oraz umiejętności językowe w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH EUROPEJSKICH. 

Konkurs matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w pierwszy piątek października. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

30 września w naszej szkole odbył się klasowy etap konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia". W konkursie wzięli udział uczniowie klas V-VI SP.

Konkursy religijne

KONKURSY RELIGIJNE

 

 

Zachęcam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wzięcia udziału w szkolnych konkursach religijnych. Szczegóły konkursów po rozwinięciu newsa.

 

Katechetka

Mirosława Nitka

 

"Bezpieczny pierwszoklasista"

30 września uczniowie klasy pierwszej wzięli  udział w zajęciach profilaktycznych z udziałem policjantów. Celem zajęć było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapobieganie niebezpiecznym, zagrażającym życiu i zdrowiu, zdarzeniom.

Ogólnopolski Dzień Tornistra

Obrazy newsów: plecak_2019.jpg1 pażdziernika obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Tornistra.

Rodzicu, nauczycielu, uczniu

- zrób wszystko aby tornister nie był przeciążony!

Rajd rowerowy

W ramach współpracy świetlicy szkolnej i świetlicy wiejskiej w Żalnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym "Historycznym szlakiem Dąbrówki". Mięliśmy okazję poznać historię rodu Janta-Połczyńskich, poznawać piękne zabytki związane z tym rodem, ale przede wszystkim podziwiać unikatowy kościółek w Dąbrówce.  Rajd nie obył się  bez drobnych przygód takich jak awaria roweru, czy ucieczka przed deszczem :).

 

P.S. Myślę że wszyscy się dobrze bawili. Dodam, że 12 października planowany jest kolejny rajd, tym razem do Kęsowa na święto pieczonego ziemniaka. Wszystkich chętnych w imieniu pani Krystyny Giłka serdecznie zapraszam. 

USTALENIA RADY RODZICÓW

RADA RODZICÓW WYBRAŁA UBEZPIECZYCIELA (TUW) NA ROK SZKOLNY 2019/2020.  SKŁADKĘ W WYSOKOŚCI 30 ZŁ MOŻNA WPŁACAĆ  W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO 10.10.2019

 

Ogólne warunki ubezpieczenia "Bezpieczna Szkoła" można przeczytać tutaj

 

JEDNOCZEŚNIE NA SPOTKANIU USTALONO KWOTĘ DOBROWOLNEJ MINIMALNEJ WPŁATY  NA RADĘ RODZICÓW W WYSOKOŚCI 10 ZŁ OD DZIECKA, KTÓRĄ MOŻNA WPŁACAĆ  U WYCHOWAWCY KLASY LUB W SEKRETARIACIE.


Spotkanie informacyjne.

Zapraszam rodziców zainteresowanych wyjazdem uczniów na planowaną wycieczkę w maju 2020, które odbędzie się 17 września o godz. 17:00 w stołówce szkolnej. Więcej informacji wysłałem państwu na e-Dziennik.

 

Tomasz Linke

Bezpieczne wakacje

W czerwcu, lipcu i sierpniu spędzamy czas nad wodą, w górach lub w lesie. Część wakacyjnego wypoczynku wypełnia zabawa w miejscu zamieszkania. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia jednak, że niejednokrotnie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc uniknąć zagrożeń wakacyjnych proszę o zapoznanie się z poniższą informacją. 

 

Pełną treść listu Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpieczeństwa w czasie wakacji można przeczytać po kliknięciu tutaj.

Wygenerowano w sekund: 0.03
15,120,451 unikalne wizyty