Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 10 Grudnia 2018
.

Imieniny obchodzą:
Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 6 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Powiatowy konkurs BRD

Kliknij aby powiększyć.21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. po wygraniu eliminacji gminnych reprezentowaliśmi naszą gminę na etapie powiatwym. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli II miejsce a gimnazjaliści III miejsce. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy Kęsowo.

Wycieczka do Warszawy

Za nami wycieczka do Warszawy, pogoda i humory dopisały a my wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień ... Kilka zdjęc można obejrzeć w naszej galerii.

Gratulacje dla Bartosza i Grzegorza.

Gratulacje dla Bartosza i Grzegorza!

Dnia 27 lutego 2018 roku w Świeciu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu  Biblijnego "Braterstwo w Biblii", w którym wzięło udział trzech chłopców ze Szkoły Podstawowej w Żalnie. 
W etapie rejonowym z klas IV - VI wzięło udział 170 uczniów naszej diecezji.
Uczniowie z naszej szkoły: Bartosz Landowski i Grzegorz Giersz zdobyli wystarczającą ilość punktów i zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu.
Znaleźli się w gronie 59 uczniów naszej diecezji, którzy będą uczestniczyć 21 kwietnia 2018 r. w finale konkursu w Chojnicach.
Podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich uczniów, którzy przygotowywali się i brali udział w etapie rejonowym konkursu.
Gratulacje dla naszych finalistów: Bartosza i Grzegorza.!!! Trzymamy kciuki!


Katechetka Mirosława Nitka

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII


Wiecie jak wygląda rycerz? W jakich żył czasach i jaką bronią się posługiwał? Wielu nie miało sposobności bo czasy rycerskie i rycerskie zwyczaje odeszły w zapomnienie.

Jednak już w ten piątek o godz. 8:00 na hali sportowej w naszej szkole macie okazję doświadczyć spotkania z rycerzami. Wystarczy, że znajdziecie w swoich kieszeniach lub w skarbonce tylko 5 zł, wpłacicie do skarbnika klasowego, a rycerze staną przed Wami i przekażą wiele ciekawych  informacji z dawnej epoki.

REKOLEKCJE 2018

Program rekolekcji szkolnych

w Roku Ducha Świętego

 

19,20,21 marca 2018r.

 

godz. 8.00 spotkanie w kościele

godz. 8.15 wspólne rozpoczęcie modlitwą w kościele

godz. 8.30 Msza święta dla wszystkich

godz. 9.30 śniadanie

godz. 9.45 wspólne spotkanie na holu szkoły

godz. 10.45 prace w klasach

godz. 11.30 obiad dla klas I – V i odwóz

godz. 11.45 obiad dla pozostałych i odwóz

 

Bal karnawałowy

W poniedziałek( 5.02.2018r.) odbył się w szkole "Bal karnawałowy" dla kl. 0-III.Dzieci z radością prezentowały przepiękne kostiumy. Uśmiech towarzyszył im przez cały czas trwania imprezy. Uczestnicy balu okazali się wybitnymi tancerzami.  Dzieci równiez  brały udział w ciekawych konkursach i zabawach ruchowych. Dla wszystkich liczyła się dobra zabawa. Po szaleństwach na parkiecie był także czas na krótki oddech i słodki poczęstunek.  Zapraszamy za rok!!!

 

*Wielkie podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu, która pomogła w zorganizowaniu balu.

Wyjazd do Fojutowa podczas ferii !

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła organizuje dla chętnych uczniów wyjazd do Fojutowa na basen lub zabawy na śniegu. Wyjazd jest planowany na czwartek 15 lutego. Dzieci maja do wyboru wejście na basen, jazdę na łyżwach, nartach lub zjazdy na Snowtubingu. Wyjazd o godz. 10:00 (Piastoszyn ok 10:10). Planoiwany powrót ok godz. 14:30. 

 

Fotorelacja z pobytu w naszej galerii.

Planetarium

W poniedziałek 5 lutego od godziny 8:00 będziemy gościć w naszej szkole "Planetarium Nieba Północnego". Wstęp 8 zł od osoby.

VII Gminny Przegląd Przedstawień Świątecznych i Jasełek

Dnia 12.01.2018 r. w WDK, w Kęsowie, dzieci z kółka teatralnego uczestniczyły w przeglądzie przedstawień. Jury oceniało grę aktorską, kostiumy i dykcję. Na scenie zaprezentowało się 9 grup. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zdobyli III miejsce. GRATULACJE!!!!

W niedzielę 14.01.2018 r. w kościele, grupa teatralna przedstawiła jasełka mieszkańcom Żalna. Dzieci bez większego stresu pięknie odegrały swoje role, pochwaliły się także ślicznymi strojami przygotowanymi przez rodziców. Otrzymały gorące podziękowania i brawa.

Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas. Kilka zdjęć w rozwinięciu newsa.

Opiekunowie H. Malcahn i M. Bajczyk  

Religijny konkurs plastyczny

RELIGIJNY KONKURS PLASTYCZNY BRATERSTWO W BIBLII”

 

Zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie plastycznym „Braterstwo w Biblii”. Szczegóły konkursu w rozwinięciu newsa.

Konkurs biblijny

Konkurs biblijny - Gratulacje dla chłopców!

Dnia 7 grudnia 2017r. odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Braterstwo w Biblii". W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły z klasy VI i VII. Wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie w rozwinięciu newsa.
Wygenerowano w sekund: 0.07
12,341,202 unikalne wizyty