Nawigacja

Losowe zdjęcie



Przyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dnia



Dzisiaj jest
Wtorek 16 Października 2018
.

Imieniny obchodzą:
Gaweł, Florentyna, Ambroży, Jadwiga, Małgorzata




Pogoda na dziś:





W tej chwili naszą witrynę odwiedza 8 gości

Kalendarz

<< Październik 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Bal karnawałowy

W poniedziałek( 5.02.2018r.) odbył się w szkole "Bal karnawałowy" dla kl. 0-III.Dzieci z radością prezentowały przepiękne kostiumy. Uśmiech towarzyszył im przez cały czas trwania imprezy. Uczestnicy balu okazali się wybitnymi tancerzami.  Dzieci równiez  brały udział w ciekawych konkursach i zabawach ruchowych. Dla wszystkich liczyła się dobra zabawa. Po szaleństwach na parkiecie był także czas na krótki oddech i słodki poczęstunek.  Zapraszamy za rok!!!

 

*Wielkie podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu, która pomogła w zorganizowaniu balu.

Wyjazd do Fojutowa podczas ferii !

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła organizuje dla chętnych uczniów wyjazd do Fojutowa na basen lub zabawy na śniegu. Wyjazd jest planowany na czwartek 15 lutego. Dzieci maja do wyboru wejście na basen, jazdę na łyżwach, nartach lub zjazdy na Snowtubingu. Wyjazd o godz. 10:00 (Piastoszyn ok 10:10). Planoiwany powrót ok godz. 14:30. 

 

Fotorelacja z pobytu w naszej galerii.

Planetarium

W poniedziałek 5 lutego od godziny 8:00 będziemy gościć w naszej szkole "Planetarium Nieba Północnego". Wstęp 8 zł od osoby.

VII Gminny Przegląd Przedstawień Świątecznych i Jasełek

Dnia 12.01.2018 r. w WDK, w Kęsowie, dzieci z kółka teatralnego uczestniczyły w przeglądzie przedstawień. Jury oceniało grę aktorską, kostiumy i dykcję. Na scenie zaprezentowało się 9 grup. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zdobyli III miejsce. GRATULACJE!!!!

W niedzielę 14.01.2018 r. w kościele, grupa teatralna przedstawiła jasełka mieszkańcom Żalna. Dzieci bez większego stresu pięknie odegrały swoje role, pochwaliły się także ślicznymi strojami przygotowanymi przez rodziców. Otrzymały gorące podziękowania i brawa.

Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas. Kilka zdjęć w rozwinięciu newsa.

Opiekunowie H. Malcahn i M. Bajczyk  

Religijny konkurs plastyczny

RELIGIJNY KONKURS PLASTYCZNY BRATERSTWO W BIBLII”

 

Zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie plastycznym „Braterstwo w Biblii”. Szczegóły konkursu w rozwinięciu newsa.

Konkurs biblijny

Konkurs biblijny - Gratulacje dla chłopców!

Dnia 7 grudnia 2017r. odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Braterstwo w Biblii". W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły z klasy VI i VII. Wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie w rozwinięciu newsa.

Spotkanie "wigilijne"

Spotkanie „wigilijne”

 

 

  20 Grudnia(  środa  ) - ogólnoszkolna „wigilia”

- o godzinie 8.00 – spotkanie w klasach

- 9.00 jasełka

- koncert kolęd

- 10.15 - zajmowanie miejsc przy stole wigilijnym

- krótkie wprowadzenie do uroczystości – samorząd szkolny

- czytanie Pisma Świętego

- życzenia dyrekcji

- wspólna kolęda

- wspólny posiłek przy „wigilijnym” stole

- śpiewanie kolęd, występy dzieci, nagrody za konkursy

- prace porządkowe

Zakończenie ok. 11.30

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dziękuję za okazaną pomoc!

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy zorganizowaniu charytatywnego kiermaszu bożonarodzeniowego dla Bartosza Trzeciaka podczas Turnieju Mikołajkowego. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali ozdoby świąteczne w szkole oraz tym, którzy przynieśli je z domu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Charytatywny Turniej Mikołajkowy

Kliknij aby przejść do galeriiW piątek 8 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żalnie odbył się II Charytatywny Turniej Mikołajkowy, w tym roku zbieraliśmy na leczenie i rehabilitację Bartka Trzeciaka, 10 letniego mieszkańca z naszej gminy, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomysłodawcami oraz głównymi organizatorami turnieju byli  dwaj nauczyciele SP Żalno, Dariusz Szulc i Tomasz Linke oraz Rada Rodziców w Żalnie, honorowy patronat przyjęła Rada Gminy Kęsowo, która ufundowała puchar. Od południa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zabawach oraz  konkurencjach sportowych na wesoło jak min: wyścigi reniferów, ubieranie choinki czy dostarczanie prezentów przez Mikołaja. Dla uczestników były również loterie, kiermasz ozdób świątecznych, punkty gastronomiczne oraz pokazy, dzieci otrzymywały słodkie upominki. Główny punkt turnieju, a mianowicie Charytatywny Turniej Siatkarski odbył się w godzinach popołudniowych, wystąpiło w nim rekordowo aż 12 zespołów z powiatu tucholskiego, które rywalizowały w 4 grupach. Chociaż wynik sportowy był tym razem sprawą drugorzędną , to należy nadmienić, że w wyniku ponad 4 godzinnej rywalizacji wygrał zespół Tucholi I, który w finale pokonał zespół nauczycieli z Żalna, 3 miejsce przypadło zespołom Scorpions Tuchola i Black Horses Tuchola. 

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali w pomoc przy organizacji tego turnieju, któremu przyświecał szczytny cel ! Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno piekły gofry, panie z Rady Rodziców prowadziły loterie, licytacje oraz konkursy, a uczniowie pomagali w obsłudze stoisk, można było również skorzystać z toru przeszkód w alkogoglach. W wyniku ich działań zebrano aż 3870 zł, które zasiliło konto Bartka ! Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomogli w tym dniu, dlatego każdemu kto dołożył swoją cegiełkę w organizację tej imprezy mówimy DZIĘKUJĘ w imieniu Bartka oraz zapraszamy za rok !

Wycieczka do Warszawy

Krótka fotorelacja z naszej wycieczki do Warszawy. Przed nami jeszcze dwa dni zwiedzania i fajnej zabawy Wink. Pierwsze fotki do obejrzenia już w galerii.

Pomóżmy Bartkowi!

Kliknij aby powiększyćPOMÓŻMY BARTKOWI!

 

Zachęcam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wykonania dowolnej ozdoby bożonarodzeniowej na kiermasz, który odbędzie się 8 grudnia 2017 roku na terenie szkoły podczas Turnieju Mikołajkowego. Zaprszamy zainteresowane druzyny do udziału w turnieju.

Wygenerowano w sekund: 0.12
11,985,384 unikalne wizyty