Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 18 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Marek, Elżbieta, Paula
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 40 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Z wstępami w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej.

W czwartek (11.01.2024r.) grupa "Struśki" wraz z przedstawicielkami Szkolnego Koła Wolontariatu wybrała się do Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz recytatorskie. Oddział przedszkolny przedstawił program artystyczny "Świąteczny czas", natomiast starsze koleżanki humorystyczną scenkę "Wnuczek i babcia" oraz kilka wzruszających piosenek. Widownia nagrodziła artystów miłym słowem i brawami, a po występie zaprosiła na słodki poczęstunek.
W spotkaniu uczestniczył również Pan Dyrektor Tomasz Linke, który opowiedział mieszkańcom kilka szkolnych ciekawostek.
To był miło spędzony czas pełen uśmiechu i dobrych uczynków.

 

Opracowała: Małgorzata Bajczyk

 


Jasełka w Kościele Parafialnym w Żalnie.

Dnia 6 stycznia 2024 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) w kościele parafialnym w Żalnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie, uczęszczający na Koło Biblijne, zaprezentowali jasełka pt. "Boże narodzenie oczami dziecka".

Przedstawienie bożonarodzeniowe bardzo wzruszyło zgromadzoną na Mszy Świętej wspólnotę: uczestników Eucharystii, rodziców, dziadków i gości. Ksiądz Proboszcz parafii Żalno, Sławomir Kulczyk, porównał występ do musicalu i poprosił wszystkich zgromadzonych o owacje na stojąco. Zapewne to wydarzenie pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich zgromadzonych.

 

 

Jasełka w kościele Jasełka w kościele

 

Kliknij i oglądaj dalej

Prośba PPIS w Tucholi

Prośba PPIS w Tucholi o ptrzekazanie informacji

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi zgodnie z kompetencjami inicjuje, organizuje, prowadzi, koordynuje i monitoruje działalność wychowawczą i edukacyjną w społeczeństwie w celu ochrony oraz poprawy zdrowia poprzez zwiększanie świadomości, kształtowanie postaw i zachowań korzystnych dla zdrowia, pobudzanie aktywności na rzecz zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o ustawę o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, cele Narodowego Programu Zdrowia, kierunki działań Światowej Organizacji Zdrowia, sytuację epidemiologiczną, diagnozę procesów społecznych i potrzeb zdrowotnych ludności.

 

Kliknij i czytaj więcej

Uroczysta Wigilia szkolna

Dnia 22 grudnia 2023 roku odbyła się tradycyjna, szkolna Wigilia. Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w swoich salach.

O godzinie 9.00 na hali gimnastycznej Pani Anna Krzyżanowska rozpoczęła nasze wspólne spotkanie. Uczennice klasy VI, Wiktoria Galińska i Zuzanna Straszewska, podsumowały kończący się adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i wprowadziły wszystkich w atmosferę celebrowania najcudowniejszych świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy program artystyczny pt. "Świąteczny czas" przygotowany przez dzieci z klasy "0" oraz jasełka pt. "Boże Narodzenie oczami dziecka" w wykonaniu uczniów z klas 2., 3. i 4. uczęszczających na Koło Biblijne. Ten dzień świętowaliśmy razem z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy Kęsowo Panem Radosławem Januszewskim, byłym Dyrektorem Panem Markiem Kaliszem oraz emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły, członkami Klubu Senior + w Żalnie, Prezydium Rady Rodziców, rodzicami. Obecni byli oczywiście Dyrektor Pan Tomasz Linke i cała społeczność szkolna.

 

Kliknij i czytaj dalej

 

Jasełka Jasełka

 

Pasowanie na czytelników uczniów klasy I

Dzisiaj uczniowie klasy I odwiedzili Bibliotekę Szkolną i zostali przyjęci do grona czytelników. Pierwszoklasisci dowiedzieli się jak należy traktować książki, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i podpisali kontrakt z Panią Bibliotekarką. Przy okazji omówili zasady zachowania w miejscach publicznych, a także przypomnieli "magiczne słowa: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję". Przed nimi poznanie wszystkich liter alfabetu i już można zdobywać świat ukryty w książkach. Zachęcając dzieci do czytelnictwa pani Ewa przekazała im książki, które warto poczytać wspólnie z rodzicami “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

Wszystkim Życzymy udanej lektury.   


Szkolna Wigilia

22 grudnia - ogólnoszkolna „wigilia”

- 8.00 – spotkanie w klasach z wychowawcami

- 9.00 jasełka i występy dzieci na hali, na które serdecznie zapraszamy

- 10.00 - zajmowanie miejsc przy stole wigilijnym

- krótkie wprowadzenie do uroczystości

Stajenka

- czytanie Pisma Świętego

- życzenia dyrekcji

- wspólny posiłek przy „wigilijnym” stole

- śpiewanie kolęd – klasa 7

- prace porządkowe

 

Uczniowie od klasy 4 SP przynoszą własne nakrycie – kubek, sztućce, talerz

 

I odwóz dla klas I-IV– 11.30

II odwóz – około 12.00

Nowe klocki w świetlicy

Jak wszystkim wiadomo grudzień to miesiąc niespodzianek i prezentów. Naszą świetlicę także odwiedził “Mikołaj”, który pozostawił nowe klocki konstrukcyjne XXL. Cieszą się one dużym zainteresowaniem tych najmłodszych i starszych uczniów. 


zabawy nowymi klockami
zabawy nowymi klockami

"Uzależnienia behawioralne a zdrowie psychiczne"

12 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty z psychotraumatologiem, panią Magdaleną Stolp. Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnień behawioralnych, higieny cyfrowej i zdrowia psychicznego. Pani Magdalena była również dostępna dla rodziców naszych uczniów. Dzień ten był bardzo owocny. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza i przepracowane umiejętności pozwolą zapobiec niepożądanym zachowaniom w przyszłości.

 

Warsztaty z panią Magdą Stolp Warsztaty z panią Magdą Stolp
Warsztaty z panią Magdą Stolp Warsztaty z panią Magdą Stolp

Mikołajkowy Festyn Rodzinny

W niedzielę 10 grudnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Mikołajkowy Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców wspólnie z Gronem Pedagogicznym. Festyn był świetną okazją dla całej społeczności szkolnej i lokalnej do wspólnego spędzenia czasu w atmosferze świąt.

Atrakcji nie brakowało, dzieci mogły wziąć udział w świątecznych zmaganiach i zabawach. Wśród tych konkursów nie zabrakło rzutów bombkowymi piłkami do celu,  świątecznych torów przeszkód, przeciągania liny i wielu innych. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Konkurs "Okładka mojej ulubionej książki" rozstrzygnięty!

Grono artystów i wielbicieli książek wzięło udział w szkolnym konkursie "Okładka mojej ulubionej książki". Jury w składzie: Ewa Wróblewska, Anna Krzyżanowska i Marta Araśniewicz po długiej naradzie ustaliło werdykt.

 

I miejsce - Izabella Urbańska i Karol Górski

II miejsce - Magdalena Wegner i Alan Pieczka

III miejsce - Justyna Zbilska i Kacper Kwaśniewski

 

Prace można podziwiać na szkolnym korytarzu. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni już wkrótce.

Dziękujemy za keratywność i zaangażowanie. 

Podsumowanie spotkań z Policją.

Jesień to czas, kiedy rozmawiamy o bezpieczeństwie. Jak co roku pomagają nam w tym zaprzyjaźnieni policjanci z Posterunku Policji w Gostycynie. 

W oddziale przedszkolnym i młodszych klasach skupiliśmy się na tematyce bezpieczeństwa drogowego, zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, konieczności noszenia odblasków. Omówiliśmy też różne niebezpieczne sytuacje i sposoby reagowania na nie.  Ważnym tematem była też higiena cyfrowa i e-zagrożenia.


Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami

 

Kliknij i czytaj dalej

Wygenerowano w sekund: 0.01
49,933,217 unikalne wizyty