Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 16 Października 2018
.

Imieniny obchodzą:
Gaweł, Florentyna, Ambroży, Jadwiga, Małgorzata
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 8 gości

Kalendarz

<< Październik 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Dobry wystep naszych uczniów na Powiatowych Igrzyskach Sportowych

         Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie podczas dorocznych Powiatowych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych, które odbyły się 25 maja w Tucholi ! Nasza 31 osobową reprezentacja, zdobyła 14 medali ! Jedyny złoty medal zdobył Kacper Mindykowski w skoku wzwyż, ze srebrnymi medalami przyjechali Maja Swoińska, Amelia Leszczyńska oraz Błażej Mindykowski w kategorii kręgli sportowych. Brązowe krązki zawisły na szyjach naszych skoczków wzwyż, Kaji Heyser oraz Piotra Wróblewskiego, uczestników sztafety 8x50m, Victorii Nosińskiej i Kacpra Mindykowskiego, Aleksandry Chmielewskiej i Jakuba Wytrążka, którzy startowali w rowerowym torze przeszkód oraz Małgorzaty Sikory, Joanny Miszewskiej i Kamila Okonka podczas rywalizacji na kregielni. W kategorii Szkół Podstawowych nasza gmina zajęł III miejsce !

Polska Biega 2018

Kliknij w plakat aby go powiększyć

Kliknij w plakat, aby go pwiększyć.

 

Szczegóły i regulamin biegu dostępny w rozwinięciu newsa (czytaj więcej).

22 maja 2018 - „Szkolny dzień profilaktyki”

W tym roku głównym tematem jest  „Fonoholizm i cyberzagrożenia – problem nadużywania multimediów przez uczniów”. Dlatego proponujemy aktywny udział zarówno uczniów jak i rodziców w warsztatach profilaktycznych.


8:00 – 10:35 - uczniowie klas IV – VI

10:35 – 13:20 uczniowie klasy VII oraz II i III G


Na szkolenie dla rodziców zapraszamy na godzinę 16:00 do sali językowej. Następnie około godz. 17:00 na spotkanie z wychowawcami oraz  indywidualne rozmowy z nauczycielami przedmiotów.

 

Konkurs WiP

8 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Sikora, Paweł Brzeziński, Bartosz Landowski i Mateusz Kulesza wzięła udział VII Interdyscyplinarnym konkursie "WiP - Wiem i Potrafię", który odbył się w Szkole Podstawowej w Stobnie zajmując 5 miejsce. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Polska Niepodległa".

KONKURS BIBLIJNY „BRATERSTWO W BIBLII” ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Dnia 21.04.2018 r. odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Braterstwo w Biblii” Konkurs ten odbywał się w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej. Uczniowie z klasy VI Bartosz Landowski i Grzegorz Giersz przeszli wszystkie etapy konkursu i zawsze zdobywali równą liczbę punktów. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Turniej sportowy dla uczniów z klas I-III

Dnia 20.042018 r. odbył się w naszej szkole „Turniej sportowy dla uczniów z klas I-III”. Wolontariusze opracowali scenariusz tego dnia. Klaudia Szypryt przygotowała układy taneczne do znanych i lubianych utworów. Wszyscy uczestnicy chętnie włączyli się do wspólnego tańca. Natomiast Julia Puppel, Mateusz Kulesza i Bartek Landowski zorganizowali tor przeszkód, który pokonywały wszystkie klasy. Rywalizowały ze sobą na czas klasy trzecie. Wygrała klasa IIIb z wynikiem 3 min. 12 s. Klasa IIIa uzyskała wynik 3min. 18 s. Świetnie na torze radziła sobie klasa I i II. Nie zabrakło też w tym dniu gier zespołowych. Oprócz zmagań sportowych odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy, w których prowadzenie zaangażowała się praktykantka pani Joanna Zimniewska. Był to dzień pełen zdrowej rywalizacji, pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

Powiatowy konkurs BRD

Kliknij aby powiększyć.21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. po wygraniu eliminacji gminnych reprezentowaliśmi naszą gminę na etapie powiatwym. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli II miejsce a gimnazjaliści III miejsce. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy Kęsowo.

Wycieczka do Warszawy

Za nami wycieczka do Warszawy, pogoda i humory dopisały a my wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień ... Kilka zdjęc można obejrzeć w naszej galerii.

Gratulacje dla Bartosza i Grzegorza.

Gratulacje dla Bartosza i Grzegorza!

Dnia 27 lutego 2018 roku w Świeciu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu  Biblijnego "Braterstwo w Biblii", w którym wzięło udział trzech chłopców ze Szkoły Podstawowej w Żalnie. 
W etapie rejonowym z klas IV - VI wzięło udział 170 uczniów naszej diecezji.
Uczniowie z naszej szkoły: Bartosz Landowski i Grzegorz Giersz zdobyli wystarczającą ilość punktów i zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu.
Znaleźli się w gronie 59 uczniów naszej diecezji, którzy będą uczestniczyć 21 kwietnia 2018 r. w finale konkursu w Chojnicach.
Podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich uczniów, którzy przygotowywali się i brali udział w etapie rejonowym konkursu.
Gratulacje dla naszych finalistów: Bartosza i Grzegorza.!!! Trzymamy kciuki!


Katechetka Mirosława Nitka

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII


Wiecie jak wygląda rycerz? W jakich żył czasach i jaką bronią się posługiwał? Wielu nie miało sposobności bo czasy rycerskie i rycerskie zwyczaje odeszły w zapomnienie.

Jednak już w ten piątek o godz. 8:00 na hali sportowej w naszej szkole macie okazję doświadczyć spotkania z rycerzami. Wystarczy, że znajdziecie w swoich kieszeniach lub w skarbonce tylko 5 zł, wpłacicie do skarbnika klasowego, a rycerze staną przed Wami i przekażą wiele ciekawych  informacji z dawnej epoki.

REKOLEKCJE 2018

Program rekolekcji szkolnych

w Roku Ducha Świętego

 

19,20,21 marca 2018r.

 

godz. 8.00 spotkanie w kościele

godz. 8.15 wspólne rozpoczęcie modlitwą w kościele

godz. 8.30 Msza święta dla wszystkich

godz. 9.30 śniadanie

godz. 9.45 wspólne spotkanie na holu szkoły

godz. 10.45 prace w klasach

godz. 11.30 obiad dla klas I – V i odwóz

godz. 11.45 obiad dla pozostałych i odwóz

 

Wygenerowano w sekund: 0.10
11,985,036 unikalne wizyty