Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 19 Maja 2024
.

Imieniny obchodzą:
Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 15 gości

Kalendarz

<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Kochać, lubić, szanować... - Szkolne Walentynki w piżamach

Dnia 9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO”. Tego dnia świętują nie tylko zakochani.

To również święto sympatii, przyjaźni i dobrych relacji z innymi. Organizatorami imprezy byli uczniowie klasy VIII. Z tej okazji przygotowali „Pocztę Walentynkową”.

 

Wycieczka do Bydgoszczy

8 lutego 2024r. uczniowie klasy 2 i 7 mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej wycieczce do Bydgoszczy. Wyjazd odbył się pociągiem, co było już samym w sobie ekscytującym przeżyciem dla wielu z nich. Po przybyciu na miejsce, uczniowie udali się do parku trampolin. Spędzając tam czas, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi oraz przetestować swoje umiejętności fizyczne. Kolejnym przystankiem był seans w kinie. Na zakończenie tego udanego dnia, uczniowie udali się do restauracji McDonald's. Wycieczka była nie tylko fantastyczną okazją do zabawy i odprężenia, ale także doskonałą szansą na budowanie relacji między uczniami.

 

"Bezpieczne ferie zimowe" i "Dzień Bezpiecznego Internetu"

6 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z pedagogiem i policjantami Posterunku Policji w Gostycynie. Tematem naszego spotkania były "Bezpieczne ferie zimowe" i "Dzień Bezpiecznego Internetu".

 

bezpieczne ferie i bezpieczny dzień internetu  bezpieczne ferie i bezpieczny dzień internetu 


Bal karnawałowy - Rycerze Kolumba

 

W imieniu Rycerzy Kolumba z Żalna, zapraszam na bal karnawałowy - szczegóły na poniższym plakacie.

 

Kilknij, aby powiększyć

 

Aby powiekszyć plakat należy kliknąć na niego

Bal Karnawałowy

2 lutego 2024r. odbył się bal karnawałowy w naszej szkole, który był dedykowany dla uczniów klas 0-3. Dzieci przygotowały się na tę wyjątkową okazję i przyszły w pięknych, kolorowych strojach. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć księżniczki, ninja, piratów, superbohaterów i wiele innych postaci z bajek i filmów. 

Obrazy: abal1_2024.jpg
Obrazy: abal2_2024.jpg


Turnieje piłki nożnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w Halowych Turniejach Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo - szczegóły na poniższym plakacie.


Kilknij, aby powiększyć

 

Aby powiększyć, proszę kliknąć w plakat

Popołudnia z klasą

W ostatni poniedziałek stycznia klasa VI wzięła udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Popołudnia z klasą”. Tym razem było to wydarzenie integracyjne, na które uczniowie przybyli w piżamach. Nie zabrakło bitwy na poduszki, wspólnej pizzy oraz mini dyskoteki. Planowo miało odbyć się oglądanie filmu, jednak radość była tak duża, że pomysł ten szybko legł w gruzach. To było pełne śmiechu popołudnie!

 

Wychowawczyni klasy: Anna Jarońska

piżama party 


Błogosławieństwo Apostolskie od Papieża Franciszka

Błogosławieństwo Apostolskie od Papieża Franciszka

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasza społeczność szkolna przesłała życzenia świąteczne i noworoczne dla Papieża Franciszka do Watykanu. W odpowiedzi otrzymaliśmy list z podziękowaniem i Błogosławieństwem Apostolskim dla nas oraz naszych bliskich.

 

 

Podziękowania

 


 

Katechetka Mirosława Nitka


Turniej siatkówki - WOŚP 2024

Już w najbliższą sobotę 27.01.2024 organizujemy turniej piłki siatkowej z którego całkowity dochód zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na halę od godziny 16:00 do wspólnej rywalizacji i kibicowania. Laughing 

 


SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI

W piątek, 26 stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa wizyta - do klasy 2 i 3 zawitało małżeństwo Polaków, które od wielu lat mieszka w Australii. Spotkanie okazało się niezwykle interesujące i pozwoliło uczniom zgłębić tajemnice tego fascynującego kraju.

 

Dwoje piątoklasistów na podium!

W środę , 24 stycznia, w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni  i Piosenki Patriotycznej "PRO PATRIAE". Naszą szkołę i gminę Kęsowo reprezentowało dwoje uczniów z klasy V. Anastazja Rudnicka recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Gawęda o miłości ziemi ojczystej", natomiast Tomasz Nieżórawski przygotował utwór pt. "Polska Podziemna" Stanisława Balińskiego. Jest nam niezmierne miło poinformować o sukcesie naszych piątoklasistów. Tomek zajął II miejsce, natomiast Anastazja III.

Serdecznie gratulujemy. Wierzymy, że to dopiero początek ich przygody z recytacją.

 

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na facebookowym profilu Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
48,620,795 unikalne wizyty