Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 10 Grudnia 2018
.

Imieniny obchodzą:
Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 5 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Spotkanie "wigilijne"

Spotkanie „wigilijne”

 

 

  20 Grudnia(  środa  ) - ogólnoszkolna „wigilia”

- o godzinie 8.00 – spotkanie w klasach

- 9.00 jasełka

- koncert kolęd

- 10.15 - zajmowanie miejsc przy stole wigilijnym

- krótkie wprowadzenie do uroczystości – samorząd szkolny

- czytanie Pisma Świętego

- życzenia dyrekcji

- wspólna kolęda

- wspólny posiłek przy „wigilijnym” stole

- śpiewanie kolęd, występy dzieci, nagrody za konkursy

- prace porządkowe

Zakończenie ok. 11.30

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dziękuję za okazaną pomoc!

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy zorganizowaniu charytatywnego kiermaszu bożonarodzeniowego dla Bartosza Trzeciaka podczas Turnieju Mikołajkowego. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali ozdoby świąteczne w szkole oraz tym, którzy przynieśli je z domu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Charytatywny Turniej Mikołajkowy

Kliknij aby przejść do galeriiW piątek 8 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żalnie odbył się II Charytatywny Turniej Mikołajkowy, w tym roku zbieraliśmy na leczenie i rehabilitację Bartka Trzeciaka, 10 letniego mieszkańca z naszej gminy, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomysłodawcami oraz głównymi organizatorami turnieju byli  dwaj nauczyciele SP Żalno, Dariusz Szulc i Tomasz Linke oraz Rada Rodziców w Żalnie, honorowy patronat przyjęła Rada Gminy Kęsowo, która ufundowała puchar. Od południa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zabawach oraz  konkurencjach sportowych na wesoło jak min: wyścigi reniferów, ubieranie choinki czy dostarczanie prezentów przez Mikołaja. Dla uczestników były również loterie, kiermasz ozdób świątecznych, punkty gastronomiczne oraz pokazy, dzieci otrzymywały słodkie upominki. Główny punkt turnieju, a mianowicie Charytatywny Turniej Siatkarski odbył się w godzinach popołudniowych, wystąpiło w nim rekordowo aż 12 zespołów z powiatu tucholskiego, które rywalizowały w 4 grupach. Chociaż wynik sportowy był tym razem sprawą drugorzędną , to należy nadmienić, że w wyniku ponad 4 godzinnej rywalizacji wygrał zespół Tucholi I, który w finale pokonał zespół nauczycieli z Żalna, 3 miejsce przypadło zespołom Scorpions Tuchola i Black Horses Tuchola. 

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali w pomoc przy organizacji tego turnieju, któremu przyświecał szczytny cel ! Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno piekły gofry, panie z Rady Rodziców prowadziły loterie, licytacje oraz konkursy, a uczniowie pomagali w obsłudze stoisk, można było również skorzystać z toru przeszkód w alkogoglach. W wyniku ich działań zebrano aż 3870 zł, które zasiliło konto Bartka ! Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomogli w tym dniu, dlatego każdemu kto dołożył swoją cegiełkę w organizację tej imprezy mówimy DZIĘKUJĘ w imieniu Bartka oraz zapraszamy za rok !

Wycieczka do Warszawy

Krótka fotorelacja z naszej wycieczki do Warszawy. Przed nami jeszcze dwa dni zwiedzania i fajnej zabawy Wink. Pierwsze fotki do obejrzenia już w galerii.

Pomóżmy Bartkowi!

Kliknij aby powiększyćPOMÓŻMY BARTKOWI!

 

Zachęcam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wykonania dowolnej ozdoby bożonarodzeniowej na kiermasz, który odbędzie się 8 grudnia 2017 roku na terenie szkoły podczas Turnieju Mikołajkowego. Zaprszamy zainteresowane druzyny do udziału w turnieju.

Nasi uczniowie upominają dorosłych: ZANIM RUSZYSZ ZAPNIJ PASY!

Nasza szkoła kolejny rok kontynuuje udział w projekcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pt.: "Powiat Tucholski zagrożenia widzi, na nie reaguje, przeciwdziała i społeczeństwo edukuje".

"MAMO, TATO - ZAPNIJ MI PASY....!"

7 listopada 2017r. w ramach projektu "Razem bezpieczniej", we współpracy z PCPR oraz policją, przeprowadzono akcję profilaktyczną "Mamo, tato - zanim ruszysz - zapnij pasy".

"Szanuję i podziwiam czyli o autorytetach młodego pokolenia"

Konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas VII oraz gimnazjum "Szanuję i podziwiam, czyli o autorytetach młodego pokolenia". 

"Zapobiegajmy pożarom" - konkurs plastyczny

To już kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Zachęcam wszystkie dzieci, młodzież oraz twórców amatorów do aktywnego udziału w konkursie.

Koncert patriotyczny

Obrazy: plakat_wdk.jpgSerdecznie zapraszamy

rodziców uczniów

oraz

wszystkich mieszkańców Gminy Kęsowo

na uroczysty

KONCERT PATRIOTYCZNY

który odbędzie się

8 listopada 2017r o godzinie 11.00

w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

 

Przeżyjmy to RAZEM!

Bal Świętych i Aniołów

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Bal Świętych i Aniołów.Obrazy: bal.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.11
12,340,899 unikalne wizyty