Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 17 Lutego 2019
.

Imieniny obchodzą:
Aleksy, Łukasz, Zbigniew, Donat, Gizela
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 4 gości

Kalendarz

<< Luty 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Akcja "Polska Biega" zakończona pełnym sukcesem !

        UKS „PORAJ” Żalno był organizatorem akcji biegowej pod szyldem „Polska Biega”, bieg ten przeprowadziliśmy już po raz 9 ! Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem i tak było również w tym roku, gdyż przystąpiło do niego aż 132 uczestników w różnym wieku ! Biegi młodszych kategorii odbywały się na boisku sportowym w Piastoszynie, natomiast bieg główny, tradycyjnie na trasie Żalno - Piastoszyn. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Kęsowo – Radosław Januszewski oraz Rada Gminy Kęsowo. Impreza nie była by możliwa bez wsparcia pani Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie Hanny Klinger oraz Dyrektora firmy SPOMLEK oddział w Chojnicach p. Damiana Kożucha. Dużą pomoc w przygotowaniu imprezy uzyskaliśmy tradycyjnie od Sołtysa Piastoszyna p. Jarosława Wróblewskiego, a nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Piastoszyna.

Pomimo że w tej akcji wynik nie był najważniejszy, to najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali owoce, napoje oraz słodycze. Wyniki poszczególnych kategorii w rozwinięciu newsa:

 

Wycieczka do Chojnic

W piątek (8.06.2018r.) grupa dzieci z oddziału przedszkolnego wybrała się na wycieczkę do Chojnic.

Na początku dzieci odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Strażacy opowiedzieli o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Zaprezentowali dzieciom potrzebne  im   przyrządy i wozy strażackie.  Później grupa udała się do Eksperymentarium, gdzie mogła rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze, poznać  ciekawostki historyczne oraz nowinki technologiczne .  Następnie maluchy zjadły smaczny obiadek w restauracji „Pasibrzuch”. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt  na placu zabaw w Parku Tysiąclecia. Wyprawa zakończyła się  w kolorowym  „Świecie Mai”. Mimo upalnego dnia dzieci świetnie się bawiłyCool. Uśmiechnięte i radosne wróciły do swoich domówSmile.

Dzień Dziecka

5 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji Rada Rodziców wspólnie z nauczycielami przygotowała przedstawienie Juliana Tuwima "Rzepka" na podstawie sceniariusza pani Agaty Dziechciarczyk. Po przedstawieniu na wszystkich czekała wata cukrowa, gofry, mnóstwo zabaw i atrakcji sportowych Smile.

Dobry wystep naszych uczniów na Powiatowych Igrzyskach Sportowych

         Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie podczas dorocznych Powiatowych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych, które odbyły się 25 maja w Tucholi ! Nasza 31 osobową reprezentacja, zdobyła 14 medali ! Jedyny złoty medal zdobył Kacper Mindykowski w skoku wzwyż, ze srebrnymi medalami przyjechali Maja Swoińska, Amelia Leszczyńska oraz Błażej Mindykowski w kategorii kręgli sportowych. Brązowe krązki zawisły na szyjach naszych skoczków wzwyż, Kaji Heyser oraz Piotra Wróblewskiego, uczestników sztafety 8x50m, Victorii Nosińskiej i Kacpra Mindykowskiego, Aleksandry Chmielewskiej i Jakuba Wytrążka, którzy startowali w rowerowym torze przeszkód oraz Małgorzaty Sikory, Joanny Miszewskiej i Kamila Okonka podczas rywalizacji na kregielni. W kategorii Szkół Podstawowych nasza gmina zajęł III miejsce !

Polska Biega 2018

Kliknij w plakat aby go powiększyć

Kliknij w plakat, aby go pwiększyć.

 

Szczegóły i regulamin biegu dostępny w rozwinięciu newsa (czytaj więcej).

22 maja 2018 - „Szkolny dzień profilaktyki”

W tym roku głównym tematem jest  „Fonoholizm i cyberzagrożenia – problem nadużywania multimediów przez uczniów”. Dlatego proponujemy aktywny udział zarówno uczniów jak i rodziców w warsztatach profilaktycznych.


8:00 – 10:35 - uczniowie klas IV – VI

10:35 – 13:20 uczniowie klasy VII oraz II i III G


Na szkolenie dla rodziców zapraszamy na godzinę 16:00 do sali językowej. Następnie około godz. 17:00 na spotkanie z wychowawcami oraz  indywidualne rozmowy z nauczycielami przedmiotów.

 

Konkurs WiP

8 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Sikora, Paweł Brzeziński, Bartosz Landowski i Mateusz Kulesza wzięła udział VII Interdyscyplinarnym konkursie "WiP - Wiem i Potrafię", który odbył się w Szkole Podstawowej w Stobnie zajmując 5 miejsce. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Polska Niepodległa".

KONKURS BIBLIJNY „BRATERSTWO W BIBLII” ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Dnia 21.04.2018 r. odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Braterstwo w Biblii” Konkurs ten odbywał się w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej. Uczniowie z klasy VI Bartosz Landowski i Grzegorz Giersz przeszli wszystkie etapy konkursu i zawsze zdobywali równą liczbę punktów. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Turniej sportowy dla uczniów z klas I-III

Dnia 20.042018 r. odbył się w naszej szkole „Turniej sportowy dla uczniów z klas I-III”. Wolontariusze opracowali scenariusz tego dnia. Klaudia Szypryt przygotowała układy taneczne do znanych i lubianych utworów. Wszyscy uczestnicy chętnie włączyli się do wspólnego tańca. Natomiast Julia Puppel, Mateusz Kulesza i Bartek Landowski zorganizowali tor przeszkód, który pokonywały wszystkie klasy. Rywalizowały ze sobą na czas klasy trzecie. Wygrała klasa IIIb z wynikiem 3 min. 12 s. Klasa IIIa uzyskała wynik 3min. 18 s. Świetnie na torze radziła sobie klasa I i II. Nie zabrakło też w tym dniu gier zespołowych. Oprócz zmagań sportowych odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy, w których prowadzenie zaangażowała się praktykantka pani Joanna Zimniewska. Był to dzień pełen zdrowej rywalizacji, pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

Powiatowy konkurs BRD

Kliknij aby powiększyć.21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. po wygraniu eliminacji gminnych reprezentowaliśmi naszą gminę na etapie powiatwym. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli II miejsce a gimnazjaliści III miejsce. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy Kęsowo.

Wycieczka do Warszawy

Za nami wycieczka do Warszawy, pogoda i humory dopisały a my wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień ... Kilka zdjęc można obejrzeć w naszej galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.10
13,006,695 unikalne wizyty