Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 21 Kwietnia 2018
.

Imieniny obchodzą:
Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 10 gości

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Uwaga! Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole - 19.06.2017 r.

Dzień Bezpieczeństwa „Bezpieczne Wakacje"

19.06.2017 r. (poniedziałek)


8:00 – 9:40

Wykonanie plakatu pt. „Bezpieczni na wakacjach"- technika dowolna (w klasach z wychowawcą).

Proszę przynieść ze sobą potrzebne materiały.

9:55 – 10:40

Klasy 0 - IV SP

Przedstawienie profilaktyczne o bezpieczeństwie

Klasy V SP –I III G

Film edukacyjny pn. „112 w kolejce po życie", spotkanie z przedstawicielem Policji

 

10:45 – 11:30

Klasy 0 - IV SP

Film edukacyjny pn. „112 w kolejce po życie", spotkanie z przedstawicielem Policji

Klasy V SP - III G

Przedstawienie profilaktyczne o bezpieczeństwie

 

11:30 – 11:40 – Obiad

11:40 – Odwóz uczniów (napierw klasy I-IV SP, nastepnie klasy VSP - IIIG)

Akcja "Polska Biega 2017" ponownie przyciągnęła wielu uczestników !

         Już 8 rok z rzędu klub UKS „PORAJ” Żalno przyłączył się od Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”. Do biegu, przystąpiło 123 uczestników w różnym wieku, od 3 do 36 lat !  Biegi młodszych kategorii odbywały się na boisku sportowym w Piastoszynie, natomiast bieg główny, tradycyjnie na trasie Żalno - Piastoszyn. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Kęsowo – Radosław Januszewski oraz Rada Gminy Kęsowo. Dużą pomoc uzyskaliśmy również od Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie Hanny Klinger oraz Dyrektora firmy SPOMLEK oddział w Chojnicach - Damiana Kożucha. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Piastoszyna i Żalna.

Pomimo, że w tej akcji wynik nie był najważniejszy, to najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali owoce, napoje oraz słodycze. Wyniki poszczególnych kategorii:

Zwycięstwo w XVIII Powiatowych Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych !

Wielkim sukcesem zakończyły się doroczne Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne rozgrywane w Tucholi, ponieważ Gmina Kęsowo, która była reprezentowana przez uczniów ZS Żalno oraz ZS Kęsowo wygrała klasyfikację generalną i wywalczyła okazały puchar ! Jest to pierwsze zwyciąstwo naszej gminy w historii wystepów w tych Igrzyskach, a w pokonanym polu zostawiliśmy dużo wieksze ośrodki jak Śliwice czy Tuchola. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, wywalczyliśmy również I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych, oraz II w kategorii Gimnazjów. Do zawodów przystąpiły reprezentacje 6 gmin Powiatu Tucholskiego. Szczególowe osiągnięcia naszych uczniów w dalszej części newsa...

Święto Rodziny w naszej szkole

3 czerwca 2017r. (w sobotę) w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Święta Rodziny. Kółko teatralne oraz uczniowie klas 0-III przygotowali występy artystyczne dla rodziców, a rodzice przygotowali dla swoich dzieci różne atrakcje.

Zbiórka karmy zakończona

Zakończyliśmy harcerską zbiórkę karmy nakarm psiaka. 30 maja dostarczyliśmy karmę do schroniska dla zwierząt w Chojnicach. Osobom, które przyłączyły sie do naszej zbiórki, serdecznie dziękujemy.

 

  

Zakątek

30 maja uczniowe z klas I - III pomagali mieszkańcom Żalna w uporządkowaniu roślin na "Tęczowym Zakątku". Zajęcia te pozwoliły uczniom poznać wiele gatunków kwiatów i krzewów. Ten piękny plac zieleni jest ciekawym miejscem do przeprowadzenia licznych zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Smile

Wystawa prac plastycznych uczennicy klasy I gimnazjum

27 maja podczas Powiatowego Pikniku Bezpieczeństwa, uczennica klasy I gimnazjum, Marta Mindykowska wystawiła zbiór swoich prac plastycznych i fotograficznych. 

Gminny Turniej Wiedzy i Umiejętności Profilaktycznych

31 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Żalnie odbył się Gminny  Turniej Wiedzy i Umiejętności Profilaktycznych pod hasłem „Promujemy zdrowie – ratujemy życie”.  Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, promocja zdrowia a także integracja gimnazjalistów z terenu Gminy Kęsowo. 

Głosujemy na piosenkę.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi informuje, że od dnia 15.05.2017 r. do 24.05.2017 r. można głosować na piosenkę publiczności. Do konkursu przystąpiło 7 wykonawców/zespołów. Najbardziej popularna piosenka otrzyma nagrodę publiczności! Wygra ta, która będzie najdłużej odtwarzana, warto więc wysłuchać ulubioną piosenkę do końca, a nawet kilka razy. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Sikorska oraz Klaudia Szypryt. Aby zagłosować Wystarczy kliknąć w link i posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=lN7eCZELSNM&index=7&list=PLnacwFZGEV4HYdPGOg7g-iz9hOi6fu1X5

Szkolny Dzień Profilaktyki - dla rodziców!

16 maja w naszej szkole odbędzie się Szkolny Dzień Profilaktyki. Uczniowie i nauczyciele wezmą udział w warsztatach. Przygotowaliśmy też szkolenie dla rodziców, na którym specjaliści opowiedzą o różnych zagrożeniach współczesnego świata. Wśród poruszanych zagadnień dotyczących profilaktyki zachowań niepożądanych (w tym uzależnień) znajdą się te mówiące

o e-zagrożeniach ( niebieski wieloryb, wróżka ognia itd.). Zachęcamy wszystkich do udziału w warsztatach. 

 

Szkolenie dla rodziców - godzina 16.00 (czas trwania ok 45 minut)

Po szkoleniu - wywiadówka.

VI Interdyscyplinarny Turniej Wiedzy WiP, czyli Wiem i Potrafię

Kliknij aby powiększyćDnia 11 maja 2017r. czworo uczniów z naszej szkoły: Martyna Grebin, Joanna Miszewska, Małgorzata Sikora i Szymon Tomaszewicz wzięli udział w VI Interdyscyplinarnym Turnieju Wiedzy WiP, czyli Wiem i Potrafię zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Stobnie zajmując drugie miejsce.

Wygenerowano w sekund: 0.17
10,469,245 unikalne wizyty