Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 23 Lipca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Brygida, Sława, Sławosz, Żelisław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 10 gości

Kalendarz

<< Lipiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Mikołajkowy Festyn Rodzinny

W niedzielę 10 grudnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Mikołajkowy Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców wspólnie z Gronem Pedagogicznym. Festyn był świetną okazją dla całej społeczności szkolnej i lokalnej do wspólnego spędzenia czasu w atmosferze świąt.

Atrakcji nie brakowało, dzieci mogły wziąć udział w świątecznych zmaganiach i zabawach. Wśród tych konkursów nie zabrakło rzutów bombkowymi piłkami do celu,  świątecznych torów przeszkód, przeciągania liny i wielu innych. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Konkurs "Okładka mojej ulubionej książki" rozstrzygnięty!

Grono artystów i wielbicieli książek wzięło udział w szkolnym konkursie "Okładka mojej ulubionej książki". Jury w składzie: Ewa Wróblewska, Anna Krzyżanowska i Marta Araśniewicz po długiej naradzie ustaliło werdykt.

 

I miejsce - Izabella Urbańska i Karol Górski

II miejsce - Magdalena Wegner i Alan Pieczka

III miejsce - Justyna Zbilska i Kacper Kwaśniewski

 

Prace można podziwiać na szkolnym korytarzu. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni już wkrótce.

Dziękujemy za keratywność i zaangażowanie. 

Podsumowanie spotkań z Policją.

Jesień to czas, kiedy rozmawiamy o bezpieczeństwie. Jak co roku pomagają nam w tym zaprzyjaźnieni policjanci z Posterunku Policji w Gostycynie. 

W oddziale przedszkolnym i młodszych klasach skupiliśmy się na tematyce bezpieczeństwa drogowego, zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, konieczności noszenia odblasków. Omówiliśmy też różne niebezpieczne sytuacje i sposoby reagowania na nie.  Ważnym tematem była też higiena cyfrowa i e-zagrożenia.


Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami

 

Kliknij i czytaj dalej

"Biała wstążka" - kampania przeciwdziałania przemocy.

8 grudnia, w naszej szkole, odbyły się warsztaty dla starszych uczniów ramach XVI Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Gościliśmy prelegentów ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Tucholi. Celem kampanii "Biała wstążka" jest poszerzenie świadomości dzieci na temat zjawiska przemocy i jej przeciwdziałania. 

 

Biała wstążka
Biała wstążka
Biała wstążka

Mikołajki z Radą Rodziców

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie   

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

Pojawiły się także, w asyście Mikołaja i Elfa, Panie Mikołajki – przedstawicielki prężnie działającej Rady Rodziców. Odwiedziły wszystkich uczniów, częstując ich czekoladowymi smakołykami. Jednocześnie zapraszały na pełen atrakcji Mikołajkowy Festyn Rodzinny.

 

10 grudnia - hala sportowa. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy:)

 

Mikołajki z Radą Rodziców


"Mikołajki" oddziału przedszkolnego

Grupa "Struśki" odwiedziła "MIKOŁAJOWĄ PRZYSTAŃ". Oddział przedszkolny powitała Pani Mikołajowa z uroczymi elfami. W oczekiwaniu na wizytę Świętego Mikołaja dzieci miały możliwość wykonania pięknych bombek, słuchania opowiadania, śpiewania piosenek oraz pisania listów pełnych świątecznych życzeń.
Święty Mikołaj porozmawiał z grupą, zapakował listy i obiecał spełnić wszystkie marzenia.
Na koniec spotkania czekały na wszystkich pyszne ciasteczka.
W radosnym nastroju "Struśki" wróciły do szkoły. Tam czekała je kolejna niespodzianka, spotkanie z wolontariuszami. Przygotowali oni dla oddziału przedszkolnego ciekawe, mikołajkowe zabawy. Pojawił się też Mikołaj z workiem pełnym pięknych prezentów.
Uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień.

 

Opracowała: Małgorzata Bajczyk

Mikołajki - Struśki

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA Z WOLONTARIUSZAMI

Tradycyjnie 6 grudnia wolontariusze zorganizowali mikołajkowe spotkania z uczniami klas 0 - III. Przybliżyli swym młodszym koleżankom i kolegom wiedzę o tradycjach i zwyczajach mikołajkowych poprzez gawędę, utwory muzyczne, rozwiązywanie zagadek tematycznych, krzyżówek oraz udział we wspólnej zabawie. Każdą z klas odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki i Elfa, aby obdarować dzieci prezentami. Trzecioklasiści przeprowadzili wywiad z Mikołajem i jego pomocnikami. Z ochotą zadawali mnóstwo ciekawych, zaskakujących i niełatwych pytań. Wolontariusze porozmawiali z dziećmi o radości dawania i dzielenia się z potrzebującymi. Był to mile i radośnie spędzony czas.

 

Obrazy: 1mikolajki1.jpg

Wystawa w Muzeum Borów Tucholskich

Prace uczniów naszej szkoły na wystawie zbiorowej pt. " W anielskim świecie" w Muzeum Borów Tucholskich

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie przystąpili do religijnego konkursu szkolnego "Mój Anioł Stróż".

 

Nikt się nie spodziewał, że prace przedstawiające anioły zagoszczą na wystawie zbiorowej pt. "W anielskim świecie" w Muzeum Borów Tucholskich. A jednak tak się stało!

We wtorek, 5 grudnia 2023 r., o godzinie 17.00 w Muzeum Borów Tucholskich odbył się wernisaż. Wśród dzieł twórców ludowych, malarzy i rękodzielników znalazły prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żalnie. Nasi mali artyści poczuli się zaszczyceni. Każdy uczeń, którego anioł znalazł się na ekspozycji, otrzymał zaproszenie na wystawę i słodki upominek.

 

Muzeum Borów Tucholskich Muzeum Borów Tucholskich Muzeum Borów Tucholskich

 

 

Poniżej Informacje o wernisażu i fotorelacja

https://muzeum.tuchola.pl/wystawa-w-anielskim-swiecie-otwarta/

 

https://www.facebook.com/muzeumtuchola/posts/1101034717826846?ref=embed_post

 

Katechetka Mirosława

Etykieta w klasie VI

W czwartek 07.12 klasa VI uczestniczyła w kolejnym już spotkaniu z cyklu " Popołudnia z klasą", którego nadrzędnym celem jest integracja zespołu klasowego.  

 

Klasa 6


Mikołajkowy Festyn Rodzinny

Aby powiększyć plakat proszę na niego kliknąć.

 

Kliknij aby powiększyć

Konkurs religijny "Mój Anioł Stróż" - rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego konkursu religijnego "Mój Anioł Stróż". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych klasy: I - IV oraz V - VIII. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Przepiękne prace wykonane przez 23 uczniów zagościły na korytarzu szkolnym. Można było przez ostatnie tygodnie podziwiać te anioły na wystawie szkolnej, które zostały wykonane w najróżniejszych technikach.

Ich wygląd przykuwał uwagę uczniów, rodziców i gości szkoły. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Krzyżanowska, Hanna Malcahn i Mirosława Nitka miały nie lada problem aby wyłonić zwycięzców.

Po dłuższych dyskusjach Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej dla Emilii Górskiej z klasy III, której praca zaskoczyła niezwykłym ujęciem tematu Anioła Stróża, pokazując zarazem jego zadanie.

Pozostali uczestnicy "Czytaj więcej"

Anioły Anioły

                                                                                              Wyróżniona praca Emilii Górskiej

Wygenerowano w sekund: 0.01
50,900,157 unikalne wizyty