Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 6 Maja 2015.

Imieniny obchodzą:
Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości

Kalendarz

<< Maj 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zabawy pierwszoklasistów

W dniach od 21 do 23 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w wyjazdach i zabawach integracyjnych. Najpierw dzieci wyjechały do Tucholi, gdzie w sali zabaw „Kolorowy zakątek” bawiły się korzystając ze zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Następny dzień przeznaczony był na zapoznanie się z atrakcjami „Kwiatowej Wioski” przygotowanymi przez osoby ze Stowarzyszenia w Żalnie. Pierwszaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach na świeżym powietrzu oraz wykonały pracę plastyczną z motywem kwiatowym. 23 kwietnia natomiast na hali sportowej pani Kinga Nieżórawska przeprowadziła zabawę „Balonowe zwierzaki”. Dzieci mogły pochwalić się wyobraźnią i stworzyć zabawne balonowe stworki. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Cyrk Heca

Kliknij aby przejść do galerii13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole cyrk Heca. Zarówno ci młodsi jak i ci starsi mieli okazję zobaczyć pokazy żonglerki czy też magii. Dużo śmiechu i nie tylko wywołał... uroczy słoń i pudelek a odrobinę grozy prawdziwy wąż boa dusiciel, którego można było dotknąć i założyć na szyję. Niektórzy nawet spróbowali swoich sił wczuwając się w role cyrkowców. Zdjęcia z pokazu do obejrzenia w naszej galerii.

Nagrody Wójta

26 marca 2015 r. najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum podczas uroczystej sesji otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Zajęcia w sali zabaw "Kolorowy zakątek"

Kliknij aby przejść do galeriiW ramach zajęć prowadzonych w czasie ferii, 25 lutego młodsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w wyjeździe do  "Kolorowego zakątka" w Tucholi. 41 uczniów skorzystało z tej propozycji. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. W takim miejscu nie można się nudzić. Podczas skoków, zjazdów, bieganiny, zabaw konstrukcyjnych widać było uśmiech i zadowolenie na dziecięcych twarzach. Po wyczerpującej zabawie, wszyscy chętnie udali się do stołówki na smaczną zupę pomidorową. Więcej zdjęć w galerii.

Konkurs walentynkowy "Zakochani są wśród nas"

W piątek, 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu walentynkowego "Zakochani są wsród nas", którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kilkoro gimnazajlistów z naszej szkoły wzięło udział w trzech kategoriach: poetyckiej (stworzenie dwóch wierszy o tematyce miłosnej), plastycznej (wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej) i recytatorskiej (zaprezentowanie wybranego utworu miłosnego).

"Poznajemy lektury" - miniprojekt w klasie IV

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w miniprojekcie pn. "Poznajemy lektury", którego celem jest pokazanie, że czytanie książek nie musi być nudnym obowiązkiem, ale fascynującą podróżą do innego świata. Tym razem uczniowie przeczytali "Tajemniczy ogród" F.H. Burnett.

Ferie 2015

Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do wzięcia udziału w zajęciach sportowych, które odbędą się w czasie ferii. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy

Kliknij aby przejść do galerii5 lutego klasy 0-III spotkały się na wieczorku karnawałowym. Wszystkie dzieci zaprezentowały się na balu w przepięknych strojach. Wspaniale bawiły się przy wesołej muzyce. Wcześniej ustawiliśmy stoły, na których znalazły się różne smakołyki. Nad przygotowaniem pięknej dekoracji w sali, rozmaitych atrakcji zabawowych oraz oprawy muzycznej czuwali wolontariusze z naszej szkoły.  Bardzo dziękujemy im za wielkie zaangażowanie. Więcej zdjęć w galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.39
3,276,631 unikalne wizyty