Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 20 Kwietnia 2014.

Imieniny obchodzą:
Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości

Kalendarz

<< Kwiecień 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Rekrutacja

UWAGA

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie ogłasza zasady rekrutacji uczniów do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum na rok szkolny 2014/2015. Szczegółowe informacje i druki do pobrania dostępne są w zakładce "Rekrutacja" w menu po lewej stronie.

I runda Caca-Cola Cup 2014

Pod koniec marca - dokładnie 28. w piatek - reprezentacja Gimnazjum Żalno Dziewcząt udała się do Tucholi, aby rozegrać I rundę Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014.

Powiatowy konkurs BRD

11 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej z naszej szkoły reprezentowali gminę Kęsowo w powiatowym konkursie "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Po zaciętej rywalizacji uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Puchar Tymbarku U-12

W sobotę 22 marca odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion" organizowanego przez firmę Tymbark. Nasza szkoła wystawiła oczywiście reprezentację chłopców, którzy bardzo ambitnie zagrali z drużynami uznawanymi za faworytów.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne. W rozwinieciu newsa prezentujemy plan rekolekcji.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Talenty uczniów naszej szkoły odkrywamy przy rozmaitych okazjach. Tak było również 20 marca, kiedy to odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 10 uczennic z klas IV-VI. Każda z uczestniczek samodzielnie wybierała utwór poetycki lub prozatorski o dowolnej tematyce. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie ogłoszono werdykt:

 

I miejsce - Patrycja Krzyżanowska, kl. IV

II miejsce - Agnieszka Nowak, kl. IV

III miejsce - Renata Giłka i Dominika Żakowska, kl. IV

 

Przyznano również trzy wyróżnienia: dla Sandry Borkowskiej i Martyny Wiese z klasy V oraz dla Natalii Zbilskiej z klasy VI.

 

Zwyciężczynie wystąpiły i otrzymały nagrody na apelu z okazji Dnia Wiosny.

 

Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w konkursach!

 

Organizatorzy:

A. Pankau

M. Araśniewicz

Turniej charytatywny

14  marca  2014r. w Zespole Szkół w Żalnie odbył się II Turniej charytatywny Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo. Organizatorem była Straż Gminna w Kęsowie oraz Urząd Gminy Kęsowo. Podczas imprezy zbierano pieniądze dla fundacji „Zielony liść” z Torunia oraz dla Grzesia Fierka.

Szkolny Dzień Kobiet

Obchodziliśmy go 10 marca. Chłopcy z klas IV-VI oraz I-III gimnazjum przygotowali gazetki ze zdjęcimi swoich koleżanek oraz specjalnie dla "pań" krótkie przedstawienia. Śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, prezentowali modę oraz wykonali prezentację multimedialną. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Turniej charytatywny o puchar Wójta

Straż Gminna w Kęsowie na terenie Zespołu Szkół w Żalnie organizuje akcję pod hasłem "Razem wygramy z wypadkami". W ramach akcji zostanie rozegrany "II Turniej Charytatywny o Puchar Wójta Gminy Kęsowo". Zapraszamy wszystkich chętnych 14 marca od godz. 14.00. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs - Straż Gminna

Straż Gminna w Kęsowie zaprasza uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i klas 1-3 gimnazjum do konkursu na nagranie teledysku związanego z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczegółowy regulamin jest dostępny w formie pliku pdf do pobrania tutaj.

Bal karnawałowy w klasach 0- III

 

27 lutego 2014r. odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla klas 0- III. Sala przystrojona w barwne balony i serpentyny oczekiwała na miłych gości. Dzieci przebrane w piękne stroje przybyły punktualnie. Pełne energii i dobrego humoru uczestniczyły w licznych zabawach oraz konkursach.

Wygenerowano w sekund: 0.26
1,771,705 unikalne wizyty