Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 1 Marca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Albina, Antonina, Dawid, Radosław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 18 gości

Kalendarz

<< Marzec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Kochać, lubić, szanować... - Szkolne Walentynki w piżamach

Dnia 9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO”. Tego dnia świętują nie tylko zakochani.

To również święto sympatii, przyjaźni i dobrych relacji z innymi. Organizatorami imprezy byli uczniowie klasy VIII. Z tej okazji przygotowali „Pocztę Walentynkową”.

 

Konkursy plastyczne

Zachęcam do udziału w konkursach plastycznych: XXXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - "Bory Tucholskie w oczach dziecka" oraz Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy bo o zdrowie dbamy". Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Rekrutacja 2024/2025

Poniżej udostępniamy zarządzenie wójta Gminy Kęsowo nr 15/2024 z dnia 2 lutego 2024 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, odziałów przedszkolnych oraz klas I szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z treścią zarządzenia. Z treścią dokumentu można się zapoznać po kliknięciu tutaj.

 

Informacje oraz druki można pobrać ze szkolnej strony internetowej w zakladce "Rekrutacja" lub pod adresami:

 

http://www.zszalno.las.pl/viewpage.php?page_id=88

http://www.zszalno.las.pl/viewpage.php?page_id=89

http://www.zszalno.las.pl/viewpage.php?page_id=90

 

lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Spotkanie z klerykiem Karolem

W naszej szkole w dniach 7 i 8 lutego 2024r. odbywał praktyki studenckie kleryk III roku Seminarium Duchownego w Pelplinie - Karol Gowkielewicz. Korzystając ze sposobności udało się zorganizować spotkanie kleryka z uczniami. Kleryk Karol bardzo chętnie spotkał się z nami i opowiedział nam jak wygląda jego pobyt w seminarium, czym się zajmuje w ciągu dnia. Przybliżył nam swoje powołanie i udzielił nam odpowiedzi za zadawane pytania. To było interesujące spotkanie. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że udało nam się spotkać z klerykiem Karolem.

 

Obrazy: kleryk.jpg

 

 

Opracowała: Katechetka Mirosława Nitka

Wyjazd do kina do Tucholi

 

Obrazy: zdjcie_kino.jpg 
         W miniony poniedziałek, 5 lutego, czterdziestosześcioosobowa grupa uczniów z klas IV-VI wybrała się do tucholskiego kina "Sokół" na film pt. "Akademia pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego.
      Mimo że film nie jest wiernym odzwierciedleniem znanej od pokoleń lektury autorstwa Jana Brzechwy, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Widzowie byli wprost zachwyceni. Adaptacja wzruszała, rozśmieszała i zadziwiała, ale przede wszystkim uświadamiała, że wszyscy ludzie są równi i każdy ma jakiś talent, który może rozwijać. W każdym, nawet złym człowieku, można odnaleźć dobro. 
      Uczniowie już zadeklarowali chęć wyjazdu na drugą część pt. "Tajemnica golarza Filipa". Brzmi ciekawie...

 

 

Opracowała Marta Araśniewicz

Wycieczka do Bydgoszczy

8 lutego 2024r. uczniowie klasy 2 i 7 mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej wycieczce do Bydgoszczy. Wyjazd odbył się pociągiem, co było już samym w sobie ekscytującym przeżyciem dla wielu z nich. Po przybyciu na miejsce, uczniowie udali się do parku trampolin. Spędzając tam czas, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi oraz przetestować swoje umiejętności fizyczne. Kolejnym przystankiem był seans w kinie. Na zakończenie tego udanego dnia, uczniowie udali się do restauracji McDonald's. Wycieczka była nie tylko fantastyczną okazją do zabawy i odprężenia, ale także doskonałą szansą na budowanie relacji między uczniami.

 

"Bezpieczne ferie zimowe" i "Dzień Bezpiecznego Internetu"

6 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z pedagogiem i policjantami Posterunku Policji w Gostycynie. Tematem naszego spotkania były "Bezpieczne ferie zimowe" i "Dzień Bezpiecznego Internetu".

 

bezpieczne ferie i bezpieczny dzień internetu  bezpieczne ferie i bezpieczny dzień internetu 


Bal karnawałowy - Rycerze Kolumba

 

W imieniu Rycerzy Kolumba z Żalna, zapraszam na bal karnawałowy - szczegóły na poniższym plakacie.

 

Kilknij, aby powiększyć

 

Aby powiekszyć plakat należy kliknąć na niego

Bal Karnawałowy

2 lutego 2024r. odbył się bal karnawałowy w naszej szkole, który był dedykowany dla uczniów klas 0-3. Dzieci przygotowały się na tę wyjątkową okazję i przyszły w pięknych, kolorowych strojach. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć księżniczki, ninja, piratów, superbohaterów i wiele innych postaci z bajek i filmów. 

Obrazy: abal1_2024.jpg
Obrazy: abal2_2024.jpg


Turnieje piłki nożnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w Halowych Turniejach Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo - szczegóły na poniższym plakacie.


Kilknij, aby powiększyć

 

Aby powiększyć, proszę kliknąć w plakat

Popołudnia z klasą

W ostatni poniedziałek stycznia klasa VI wzięła udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Popołudnia z klasą”. Tym razem było to wydarzenie integracyjne, na które uczniowie przybyli w piżamach. Nie zabrakło bitwy na poduszki, wspólnej pizzy oraz mini dyskoteki. Planowo miało odbyć się oglądanie filmu, jednak radość była tak duża, że pomysł ten szybko legł w gruzach. To było pełne śmiechu popołudnie!

 

Wychowawczyni klasy: Anna Jarońska

piżama party 


Wygenerowano w sekund: 0.02
46,232,431 unikalne wizyty