Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 31 Marca 2015.

Imieniny obchodzą:
Beniamin, Balbina, Kordulia, Kornelia, Dobromierz, Gwidon, Kamila
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Marzec 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Informacja dla uczniów i rodziców klasy VI

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nowymi procedurami przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała na swojej stronie szczegółowe informacje oraz instrukcje o przebiegu egzaminu. Szczegóły pod adresem: http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em.

Nagrody Wójta

26 marca 2015 r. najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum podczas uroczystej sesji otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Zajęcia w sali zabaw "Kolorowy zakątek"

Kliknij aby przejść do galeriiW ramach zajęć prowadzonych w czasie ferii, 25 lutego młodsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w wyjeździe do  "Kolorowego zakątka" w Tucholi. 41 uczniów skorzystało z tej propozycji. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. W takim miejscu nie można się nudzić. Podczas skoków, zjazdów, bieganiny, zabaw konstrukcyjnych widać było uśmiech i zadowolenie na dziecięcych twarzach. Po wyczerpującej zabawie, wszyscy chętnie udali się do stołówki na smaczną zupę pomidorową. Więcej zdjęć w galerii.

Konkurs walentynkowy "Zakochani są wśród nas"

W piątek, 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu walentynkowego "Zakochani są wsród nas", którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kilkoro gimnazajlistów z naszej szkoły wzięło udział w trzech kategoriach: poetyckiej (stworzenie dwóch wierszy o tematyce miłosnej), plastycznej (wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej) i recytatorskiej (zaprezentowanie wybranego utworu miłosnego).

"Poznajemy lektury" - miniprojekt w klasie IV

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w miniprojekcie pn. "Poznajemy lektury", którego celem jest pokazanie, że czytanie książek nie musi być nudnym obowiązkiem, ale fascynującą podróżą do innego świata. Tym razem uczniowie przeczytali "Tajemniczy ogród" F.H. Burnett.

Ferie 2015

Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do wzięcia udziału w zajęciach sportowych, które odbędą się w czasie ferii. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy

Kliknij aby przejść do galerii5 lutego klasy 0-III spotkały się na wieczorku karnawałowym. Wszystkie dzieci zaprezentowały się na balu w przepięknych strojach. Wspaniale bawiły się przy wesołej muzyce. Wcześniej ustawiliśmy stoły, na których znalazły się różne smakołyki. Nad przygotowaniem pięknej dekoracji w sali, rozmaitych atrakcji zabawowych oraz oprawy muzycznej czuwali wolontariusze z naszej szkoły.  Bardzo dziękujemy im za wielkie zaangażowanie. Więcej zdjęć w galerii.

Spektakle teatralne

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakle teatralne z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie odbywały się na deskach Tucholskiego Ośrodka Kultury. 14 stycznia grupa uczniów z klasy VI i I gimnazjum obejrzała pełną fantastycznych zdarzeń, niesamowitych postaci i momentami  mrożącą krew w żyłach Balladynę. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.29
3,189,893 unikalne wizyty