Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Instrukcja Logowania

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 31 Maja 2016
.

Imieniny obchodzą:
Aniela, Petronelia, Kamila, Feliks
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Maj 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Instrukcja dziennika elektronicznego

Szanowni Państwo. Po pierwszym zalogowaniu do dziennika elektronicznego istnieje mozliwość zmiany hasła na własne. Instrukcję obsługi i mozliwości panelu Rodzica/Ucznia do wprowadzonego dziennika można pobrać tutaj.

 

Udana impreza w ramach akcji Polska Biega 2016

      Już 7 rok z rzędu klub UKS „PORAJ” Żalno przyłączył się od Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”. Do biegu, przy bardzo dobrej pogodzie,  przystąpiło 123 uczestników w różnym wieku, od 3 do 36 lat !  Biegi młodszych kategorii odbywały się na boisku sportowym w Żalnie, natomiast bieg główny, tradycyjnie na trasie Piastoszyn - Żalno, z metą na boisku sportowym w Żalnie. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Kęsowo – Radosław Januszewski. Dużą pomoc uzyskaliśmy również od Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie Hanny Klinger oraz Dyrektora firmy SPOMLEK oddział w Chojnicach, Damiana Kożucha. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Piastoszyna i Żalna.

Pomimo że w tej akcji wynik nie był najważniejszy, to najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali owoce, napoje oraz słodycze. Wyniki w załączniku. 

Zaproszenie na szkolenie i wywiadówkę

Informujemy, że 24 maja 2016 roku (wtorek) o godzinie 16.30 w Zespole Szkół w Żalnie odbędzie się szkolenie dla rodziców i nauczycieli poruszające problematykę współczesnych zagrożeń wynikających z nadużywania multimediów i sprzętu elektronicznego, w tym również telefonów komórkowych. Jednym z ważniejszych zagadnień będzie zjawisko cyberprzemocy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie do sali językowej.

 

Po szkoleniu około 17:30 zapraszamy rodziców na spotkania indywidualne  z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów w celu uzyskania bieżących informacji na temat zachowania i postępów w nauce oraz proponowanych ocen końcoworocznych.

Wspólnie przeciw dopalaczom - "Asertywne zmagania 2016"

W minioną środę, 11 maja, uczniowie klasy II gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym i wychowawcą wzięli udział w Gimnazjalnym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Profilaktycznych "Asertywne zmagania", który w tym roku odbył się w Kęsowie pod hasłem "Wspólnie przeciw dopalaczom". Młodzież przemaszerowała ulicami wsi, niosąc przygotowane wcześniej transparenty z hasłami profilaktycznymi, później walczyła o punkty, wykonując przeróżne zadania. Na koniec odbyły się zawody sportowe. Nad przebiegiem imprezy czuwało niezależne jury.

"Dziewczynka z zapałkami"

We wtorek, 26 kwietnia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przenieśli się na chwilę w zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andresena. 

Uczennice z klasy I gimnazjum przygotowały dla nich spektakl na podstawie "Dziewczynki z zapałkmi" słynnego duńskiego baśniopisarza.

Gimnazjalistki samodzielnie przygotowały plakat taetralny, stroje, rekwizyty i scenografię. Dużo serca włożyły w grę aktorską.

Historia biednej dziewczynki do dziś wzbudza wiele emocji i uczy, że warto pomagać najbiedniejszym.

Uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji.

We wtorek, 3 maja, oddali hołd Pomordowanym w Żalnie, a następnie udali się do miejscowego kościoła na Mszę Świętą, którą poprzedził krótki występ artystyczny. Dziewczęta recytowały wiersze znanych polskich poetów, prozę autorstwa Stefana Kardynała Wyszyńskiego i tradydyjnie zaśpiewały "Witaj, majowa jutrzenko". Kolejnego dnia odbył się apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna.

Drugi Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach

Już po raz drugi odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach pn. "A to Polska właśnie".

Tym razem w rywalizacji wzięły udział tylko dwa gimnazja - z Kęsowa i z Żalna. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania z różnych dziedzin. Musiały rozpoznać sylwetki znanych Polaków, miasta i miejsca w Polsce, znane utwory literackie i filmowe. Pracowłay z mapą Polski. Na zakończenie każdy zespół, w formie multimedialnej, zaprezentował trzy magiczne, jego zdaniem, miejsca w naszym pięknym kraju. Ostatecznie zwyciężyli gimnazjaliści z naszej szkoły: Oktawia Drzewicka, Tomasz Ciborowski i Piotr Wytrążek.

Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie wspaniałej prezentacji.

"112 w trudnej sprawie, nie używaj przy zabawie"

Kolejna edycja corocznego konkursu plastycznego dotyczącego Obrony Cywilnej została rozstrzygnięta. W tym roku temat prac dotyczył numeru 112. Podczas szkolnego apelu wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski wręczył nagrody wszystkim laureatom.

Witamy wiosnę i obchodzimy Dzień Ziemi

25 kwietnia "nasza szkoła" obchodziła Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dla każdego etapu edukacyjnego przygotowano ciekawe zajęcia proekologiczne.

Mediacje w szkole w praktyce

To już kolejny etap projektu "Mediacje w szkole w praktyce". Przedstawiciele klas 4-6 wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy. Warsztaty poprowadziła pani adwokat Mariola Wach. Kilka zdjęć do obejrzenia w galerii.

Zabawy i wyjazdy drugoklasistów

W dniach od 18 do 20 kwietnia uczniowie klas drugich szkoły podstawowej uczestniczyli w zabawach integracyjnych i w wyjazdach. W poniedziałek wszystkie dzieci  do wspólnej zabawy przy muzyce zachęcały nasze niezawodne mamy: panie Małgorzata Borkowska i Karolina Gierszewska. Dzieci fantastycznie poruszały się w rytmie piosenki „Boogie Woogie” i „Chocolate choco choco”.  

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Kilka zdjęć z zabaw do obejrzenia w naszej galerii.

Wygenerowano w sekund: 1.11
5,668,785 unikalne wizyty