Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 21 Października 2016
.

Imieniny obchodzą:
Urszula, Hilary, Celina, Jakub, Janusz"
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 6 gości

Kalendarz

<< Październik 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

"Zapobiegajmy pożarom" - konkurs plastyczny

Zachęcamy dzieci z oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz gimnazjum do wzięcia udziału w corocznym konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Format i technika dowolna (płaska). Prace należy składać u pedagoga szkolnego do 14 listopada. Wszystkim chętnym biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia!

                                                                                                    Przewodnicząca Rady Rodziców - Karolina Gierszewska

Konkurs fotograficzny dla uczniów gimnazjum

Zachęcam uczniów gimnazjum do udziału w konkursie fotograficznym "Sam nie palę i innym odradzam", organizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tucholi.

Dalsze sukcesy w biegach przełajowych !

      Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego gimnazjum podczas Mistrzostw Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Zespół chłopców zajął wysokie II miejsce, tracąc zwycięstwo na ostaniej zmianie ! Dziewczęta ambitnie walczyły o miejsce na podium i wyszły z tej walki zwycięsko zajmując ostatecznie III miejsce. Wyniki należy uznać za duży sukces ! Skład reprezentacji dziewcząt: Zbilska Natalia, Tomaszewicz Agnieszka, Sikora Agnieszka, Fabich Angelika, Heyser Kaja, Konkolewska Wiktoria, Mindykowska Marta, Sowińska Izabela, Szeffs Aurelia oraz Czerwińska Aneta. Chłopcy wystąpili w składzie: Czerwiński Filip, Jakubowski Klaudiusz, Jachimowicz Damian, Landowski Dominik, Biesek Kamil, Donorowicz Łukasz, Wróblewski Piotr, Straszewski Dawid, Okonek Kamil i Biesek Oskar.

Konkursy dla uczniów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, w związku z realizacją projektu "Powiat Tucholski zagrożenia w sieci widzi, na nie reaguje, przeciwdziała i społeczeństwo edukuje", organizuje szereg konkursów dla uczniów na różnych etapach edukacyjnych. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami.

Bieg Borowiaka 2017

      W sobotę 24 września na stadionie OSIR-u w Tucholi, odbył się doroczny bieg przełajowy  "Bieg Borowiaka", który jest największą imprezą biegową dla młodzierzy w powiecie. Nasz szkoła wystawiła 36 osobową reprezentację w wieku od 6 do 16 lat. Wyniki naszych uczniów należy uznać za bardzo pozytywne, ponieważ zdobylismy 4 medale, a w klasyfikacji generalnej szkół zajeliśmy wysokie 4 miejsce ! Nasi medaliści to: Ksawery Czerwiński - I miejsce, Michał Cyborowski oraz Natalia Zbilska - II miejsca i Aneta Czerwińska III miejsce. Pozostałe wyniki w załączniku. 

"Eksperymenty w szkole"

W piątek, 30 września, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w projekcie "Prelekcje dla przedszkolaków- Mały naukowiec edycja III".

Uroczystość 15-lecia nadania szkole imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

28 września 2016r. obchodziliśmy jubileusz  nadania szkole imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Minęło 15 lat odkąd Wielki Polak, Prymas Tysiąclecia, patriota, przewodzi i patronuje społeczności Zespołu Szkół  w Żalnie. 

Bezpieczny pieszy, bezpieczna droga do szkoły

W piękny czwartkowy poranek uczniowie klas "0" - III wzieli udział w zajęciach poprowadzonych przez policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Konkursy o patronie

Przed nami wielkie święto - 15 rocznica nadania imienia szkole. Przygotowaliśmy szereg konkursów dla uczniów Zespołu Szkół w Żalnie dla upamiętnienia i pogłębienia wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze szczegółami planowanych przedsięwzięć a rodziców i przyjaciół szkoły do współpracy aby ta uroczystość była odzwierciedleniem naszego szacunku i podziwu dla Wielkiego Polaka.

Szkolny zestaw programów nauczania i podręczników

W zakładce "Dokumenty" (lub po kliknięciu tutaj) znajdą Państwo szkolny zestaw programów nauczania i podręczników obowiązujący na rok szkolny 2016/2017. 

 

Podręczniki do klasy I, II, III, IV i V szkoły podstawowej oraz klasy I i II gimnazjum uczniowie otrzymają we wrzęśniu w ramach dotacji MEN. Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum kupują we własnym zakresie. 

 

Materiały ćwiczeniowe z języka niemieckiego należy zakupic we własnym zakresie.

 

Religia - informacja we wrześniu

Dzień Bezpieczeństwa

20 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Bezpieczeństwa. Celem akcji było promowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczniów.

Na początku wszyscy zebrani obejrzeli film na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. W kolejnej części „Dnia Bezpieczeństwa" uczniowie pod okiem ratownika przeprowadzali samodzielnie próby reanimacji poszkodowanych. Dodatkową atrakcją były pokazy sprzętu ratowniczego, którego, na co dzień wykorzystują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Tucholi i OSP z Piastoszyna.

 

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z Dnia Bezpieczeństwa w naszej galerii .

Wygenerowano w sekund: 0.24
6,473,241 unikalne wizyty