Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 29 Maja 2015.

Imieniny obchodzą:
Magdalena, Bogumiła, Teodozja, Urszula, Benita
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Maj 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Sukcesy naszych poliglotów

W sobotę 23 maja sześcioro uczniów z klas I-III szkoły podstawowej brało udział w 7 powiatowym festiwalu kulturalno-artystycznym pt. mały poliglota, który odbył się w Raciążu. Z pobliskich szkół wystąpiło ponad 60 uczestników. Ich zadaniem było zaprezentowanie wiersza lub piosenki w języku obcym. Szczegóły w rozwinięciu newsa

Uwaga konkurs!

UWAGA KONKURS!

 

Dnia 2 czerwca 2015 r. (wtorek) o godzinie 13:20 w naszej szkole odbędą się następujące konkursy:

  • konkurs matematyczno - przyrodniczy dla klas gimnazjalnych
  • konkurs matematyczny dla klas IV-VI szkoły podstawowej

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Powiatowy Konkurs "A to Polska właśnie"

„Cudze chwalicie, swego nie znacie,

sami nie wiecie co posiadacie..."

Stanisław Jachowicz

(1796–1857)

 

W środę 27.05. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs „A to Polska właśnie". Ponadtysiacletnia historia państwa, bogactwo kulturowe, różnorodność i piękno krajobrazu sprawia, że Polska jest jednym z ciekawszych krajow w Europie. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań związanych z Polską i wybitnymi Polakami.

 

W konkursię wzięły udział cztery szkoły z powiatu tucholskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagajace wiedzy geograficznej oraz znajomości dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu różnorodnych zadań z zakresu wiedzy o Polsce i Polakach. W drugiej części uczniowie zaprezentowali prezentacje promujące walory turystyczne Polski.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Patrona

W czwartek, 28 maja, po 1. lekcji, w naszej szkole odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona.

Harmonogram przedstawiamy poniżej:

1. Rozpoczęcie.

2. Scenka przygotowana przez klasę I gimnazjum.

3. Prezentacja multimedialna i recytacja wierszy autorstwa uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie poetyckim. 

4. Uroczyste przekazanie sztandaru klasie II gimnazjum.

5. Wręczenie nagród laureatom konkursów: wiedzy o patronie, plastycznego, literackiego i innych.

6. Zakończenie uroczytości.

 

Po apelu lekcje będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem.

Wszyscy uczniowie mają obowiązek przyjść w tym dniu do szkoły w stroju galowym!

Obchody kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja

W tym roku przypada 224. rocznica uchwalenia jednego z najważniejszych dokumentów w historii naszego państwa - Konstytucji 3 maja. Z tej okazji grupa uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej i I gimnazjum (przede wszystkim harcerzy wspartych przez innych uczniów) przygotowała akademię. Inscenizacja odbyła się dwukrotnie - 3 maja przy pomniku ofiar - mieszkańców Żalna - oraz w szkole, 4 maja,  podczas uroczystego apelu.

 

W przedstawieniu wzięli udział: Małgorzata Sikora, Joanna Miszewska, Martyna Grebin, Partycja Krzyżanowska, Renata Giłka, Weronika Kocinska, Izabela Sowińska, Martyna Wiese, Paulina Michalak, Weronika Mindykowska, Kaja Heyser, Weronika Wegner, Łukasz Donorowicz i Mateusz Zbilski.

 

Przygotowały: Marta Pril i Marta Araśniewicz

Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi

W związku z tym, że w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Międzynarodowy Dzień Ziemi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie zorganizowanej z tej okazji. Wszystko zaczęło się od spektaklu o tematyce ekologicznej przygotowanego przez kółko teatralne pod kierunkiem Pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Po nim miała miejsce część artystyczna, a później sportowa.

Zabawy pierwszoklasistów

W dniach od 21 do 23 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w wyjazdach i zabawach integracyjnych. Najpierw dzieci wyjechały do Tucholi, gdzie w sali zabaw „Kolorowy zakątek” bawiły się korzystając ze zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Następny dzień przeznaczony był na zapoznanie się z atrakcjami „Kwiatowej Wioski” przygotowanymi przez osoby ze Stowarzyszenia w Żalnie. Pierwszaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach na świeżym powietrzu oraz wykonały pracę plastyczną z motywem kwiatowym. 23 kwietnia natomiast na hali sportowej pani Kinga Nieżórawska przeprowadziła zabawę „Balonowe zwierzaki”. Dzieci mogły pochwalić się wyobraźnią i stworzyć zabawne balonowe stworki. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc. Kilka zdjęć z zabaw do obejrzenia w naszej galerii.

Cyrk Heca

Kliknij aby przejść do galerii13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole cyrk Heca. Zarówno ci młodsi jak i ci starsi mieli okazję zobaczyć pokazy żonglerki czy też magii. Dużo śmiechu i nie tylko wywołał... uroczy słoń i pudelek a odrobinę grozy prawdziwy wąż boa dusiciel, którego można było dotknąć i założyć na szyję. Niektórzy nawet spróbowali swoich sił wczuwając się w role cyrkowców. Zdjęcia z pokazu do obejrzenia w naszej galerii.

Nagrody Wójta

26 marca 2015 r. najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum podczas uroczystej sesji otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Wygenerowano w sekund: 0.40
3,378,653 unikalne wizyty