Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 26 Stycznia 2015.

Imieniny obchodzą:
Paulina, Polikarp, Tymoteusz, Michał, Tytus, Lutosław, Norma
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Styczeń 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Informacja dla uczniów i rodziców klasy VI

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nowymi procedurami przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała na swojej stronie szczegółowe informacje oraz instrukcje o przebiegu egzaminu. Szczegóły pod adresem: http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em.

Spotkanie z rodzicami

Dnia 3 lutego 2015 r. odbędzie się semestralne spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

 

17.00– wywiadówka dla klas I-III

 17.30- wywiadówka dla klas IV-VI

 18.00- wywiadówka dla gimnazjum

Konkurs Gminnej Biblioteki Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zaprsza do wzięcia udziału w dwóch konkursach pod hasłem:

 

"Kto wie ile jest książek na półce w Twojej bibliotece"


"Miłość ..."


 

Szczegóły po kliknięciu w plakat.

WIGILIA SZKOLNA

Tuż przed świętami, 19 grudnia 2014 roku, już po raz kolejny w naszej szkole odbła się uroczysta Wigilia. Obchody tego ważnego dnia rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek przgotowanych przez koło teatralne działające pod czujnym okiem pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Tradycyjnie każda klasa wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą dekorację wigilijnego stołu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Jasełka w kościele

„Jasełka w kościele”


11 stycznia grupa teatralna „Od A do Z” wystąpiła przed mieszkańcami Żalna podczas mszy św.Aktorzy chętnie pokazali swoje różnorodne talenty. Po przedstawieniu otrzymali  wielkie brawa  i słodkości. Zdjęcia z przedstawienia do obejrzenia w naszej galerii.

Gminny Przegląd Jasełek

Konkurs odbył się 9 stycznia 2015r. w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie. Uczestniczyło w nim  7 grup, około 120 dzieci. Młodzi aktorzy bardzo przeżywali swój występ. Niektórzy stali na tak wielkiej scenie pierwszy raz.  W oczekiwaniu na werdykt uczestników przeglądu zaproszono na słodki poczęstunek. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wigilia w przedszkolu

17 grudnia odbyła sie wigilia dzieci z oddziału przedszklonego z udziałem rodziców.Wszystkich gości powitała wych. M. Bajczyk i zaprosiła do obejrzenia jasełek.Następnie był czas na dzielenie się opłatkiem, świąteczne życzenia oraz smakołyki z wigilijnego stołu.

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Dnia 5 grudnia 2014 roku klasa III SP brała udział w mikołajkowym spotkaniu  z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem. Spotkanie to odbyło się w Bydgoszczy w hotelu „Pod Orłem”. Zaproszenie na wyjazd otrzymaliśmy od p. Haliny Janowskiej-Giłki. Pojechaliśmy tam razem z uczniami SP nr 1 w Tucholi. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Projekt Jeżdzę z głową

18 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela policji pana Daniela Kanię, który na codzień pracuje w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV -VI SP oraz I - III gimnazjum. W ramach realizowanego w szkole projektu pod hasłem "Jeżdżę z głową" pan policjant szczegółowo omówił i zwrócił uwagę na zagadnienia związane z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października na hali sportowej uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę okazję Szkolne Koło Teatralne pod okiem pani Hanny Malcahn i pani Małgorzaty Bajczyk przygotowało teatrzyk - scenkę przedstawiającą lekcję j.polskiego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy i goście zebrali się  na hali.Uroczyste ślubowanie rozpoczęło się przemową pani dyrektor. Ślubowanie prowadziły dziewczyny z klasy II gimnazjum. Szczególy w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.47
3,037,637 unikalne wizyty