Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 13 Lipca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Ernest, Małgorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 20 gości

Kalendarz

<< Lipiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

TANECZNE PRZERWY Z WOLONTARIUSZAMI

Wolontariusze zaproponowali uczniom klas 0 - III wspólne spędzanie przerw w okresie jesienno-zimowym.

W czasie drugiej, trzeciej i czwartej przerwy prowadzą różnego rodzaju zabawy ruchowe, ze śpiewem, z chustą animacyjną oraz taneczne. Taka forma spędzania przerw daje dużo radości, uśmiechu i zadowolenia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

Obrazy: taneczne13_1.jpg Obrazy: taneczne12_1.jpg
Obrazy: taneczne2_1.jpeg Obrazy: taneczne14_2.jpg


Konkurs profilaktyczny

Uczennice naszej szkoły Izabella Urbańska i Agata Chrapkiewicz z klasy VII zdobyły II miejsce w powiatowym konkursie "Sąd nad papierosem". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi. Dziewczyny doskonale poradziły sobie z tematyką konkursu. Przygotowały rozprawę sądową, która zakończyła się skazaniem oskarżonego papierosa.

Gratulujemy sukcesu!

 

Opracowała: Grażyna Paszul

 

Kliknij aby powiększyć

105. rocznica odzyskania niepodległości

W piątek, 10 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole kolejną, 105., rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kęsowo - Pan Radosław Januszewki, Przewodniczący Rady Gminy Kęsowo Pan Witold Ott, emerytowani pracownicy naszej szkoły, członkowie Klubu Seniora w Żalnie oraz rodzice naszych uczniów. 

 

W świąteczny i podniosły nastrój wprowadziły nas występy najmłodszych - oddziału przedszkolnego oraz klas II i III - którzy zaprezentowali piosenki i wiersze patriotyczne. Później, o 11:11, w związku z tym, że bierzemy co roku udział w akcji "Szkoła do hymnu", odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klasy V przy ogromnym wsparciu osób z klas IV, VI i VII przygotowali uroczystą akademię. Piosenki, utwory liryczne i krótka podróż przez burzliwe i fascynujące karty naszej historii wywołały wiele emocji. 

 

Cieszymy się, że w tak licznym gronie mogliśmy przeżywać jedno z najważniejszych świąt narodowych.

 

Uczniom, którzy wzięli udział w przedstawieniu, pocztowi sztandarowemu i chłopcom osługującym sprzęt dziękujemy i gratulujemy profesjonalizmu i zaangażowania. 

 

Organizatorzy: S. Wytrążek-Kosz, M. Araśniewicz, M. Brzeziński

 

Obrazy: zuzia_i_marcelina.jpeg Obrazy: sztandar.jpeg
Obrazy: 11_listopada.jpeg Obrazy: akademia_11_listopada.jpeg

Narodowe Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców na apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się w piątek 10 listopada o godz. 11:00 na sali gimnastycznej.

 

Porządek dnia:

Obrazy newsów: 11_listopada.jpg

7:30 – 10:35 zajęcia zgodnie z planem

10:30 – obiad

11:00 - uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości i rodziców

około 12:00 – koniec zajęć i odwóz

Świetlica dla chętnych do godziny 14:30

Spotkanie ze Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami

W dniach 27, 30 i 31 października 2023 roku w naszej szkole zagościli Święci, Błogosławieni i Aniołowie.

W każdej klasie, na ostatniej katechezie przed Uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły spotykali się z Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami.

Można było spotkać: papieża Polaka Jana Pawła II, Maryję, Józefa, Matkę Teresę z Kalkuty, Ojca Pio, św. Gertrudę, św. Zuzannę, św. Faustynę i wielu innych.

Każdy z uczniów, który przygotował przebranie za świętego, zaprezentował swoją postać, często w formie zagadki. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z życia różnych świętych.

Należy bardzo pochwalić uczniów klas 0 - IV, którzy przygotowali wiele informacji o swoich świętych. Niektóre z dzieci potrafiły z pamięci opowiedzieć szczegóły z życia świętego.

 

A oto nasi Święci, Błogosławieni i Aniołowie, których mogliśmy spotkać w szkole: https://photos.app.goo.gl/cRzRvumkL5xQDUTu9

 

Dalsza relacja z wydarzenia po kliknięciu "Czytaj więcej"

 

 

opiekun wydarzenia: Mirosława Nitka

Uwaga! Konkurs!

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

Okładka mojej ulubionej książki

 

źródło: https://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/ksiazka

 

szczegóły konkursu w rozwinięciu newsa.

"Jesienne zmagania" klas 0-III

Dzisiejsze przedpołudnie uczniowie klas 0-III spędzili w hali sportowej oddając się “jesiennemu szaleństwu”. W pomarańczowych przebrania i w towarzystwie równie pomarańczowych dyń, dzieci przystąpiły do “jesiennych rozgrywek”. 

Na powitanie  zaprezentowane zostały  dyniowe arcydzieła poszczególnych klas. . Następnie uczniowie spacerowali po jesiennej ścieżce zmysłów, w której pojawiły się szyszki, kukurydza, liście, żołędzie i kasztany. Ścieżka ta była świetną okazją do utrwalenia nazw drzew rosnących w naszej okolicy .

Pobudzając swoje zmysły uczniowie poszukiwali zagadek, które ukryły się w liściach i piasku. Zagadki o tematyce jesiennej uczniowie rozwiązywali perfekcyjnie.

Najważniejszym punktem nych rozgrywek był tor przeszkód, który uczniowie pokonywali w ramach międzyklasowej rywalizacji. W torze najwięcej radości i emocji wzbudziło - przewożenie dynie na dziecięcej taczce.  Zadanie uczniowie to wykonali z dużą starannością -  dynia wypadła z taczki tylko raz!!!!

Na zakończenie spotkania każda klasa zaprezentowała przygotowany, do jesiennej piosenki, taniec. W tym zadaniu każda  klasa ujawniła swój temperament. Nasi najmłodsi - oddział “zerowy” - przedstawił  wielobarwny i energiczny taniec, do piosenki o owocach. Klasa II zaprezentowała “Jesiennego kujawiaczka”, zaś klasa III przedstawiła  układ pełen zmiennych elementów do piosenki  “Idzie lasem pani jesień”. Niestety klasa I, która przejęła rolę gospodarza spotkania, nie zdążyła zaprezentować swojej “jesiennej poleczki”,( zapraszamy wszystkich na prezentację w poniedziałek w czasie przerwy “obiadowej" na holu, na parterze).

W czasie naszego “jesiennego szaleństwa” cała hala wypełniona była pozytywnymi emocjami, duchem zdrowej rywalizacji i dziecięcej radości. Po tych emocjach wnioskujemy, że wszystkim bardzo się podobało. 


Azyl dla jeża

„Azyl dla jeża” to konkurs wojewódzki dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych zorganizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy, którego przedmiotem było własnoręcznie wykonanie schronu dla jeża zgodnego z wytycznymi dostosowanymi do jego potrzeb. Kreatywnością w przygotowaniu domków dla jeży wykazali się również uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie w konkursie uzyskał Szymon Gierszewski z klasy V. Ocenie pracy podlegał odpowiedni dobór materiałów naturalnych, konstrukcja dostosowana do możliwości i potrzeb jeża, pomysłowość i oryginalność oraz treść zawarta na tabliczce informacyjnej.

Naszą szkołę w konkursie reprezentował również Marek Muzolf z klasy VII.
Nagrody dla zwycięzców, wyróżnionych i pozostałych uczestników zostały ufundowane przez WFOŚiGW w Toruniu i wręczone 13 października w siedzibie TPK w Tucholi.

GRATULUJEMY SUKCESÓW.

 

Obrazy: azyl_jea.jpg  
Obrazy: szymek.jpeg                       Domek jeża wykonany przez Szymona Gierszewskiego  

Obrazy: marek.jpeg

Domek jeża wykonany przez Marka Muzolfa

 
 
 

 


Popołudnie z klasą

Klasa VI realizuje cykl spotkań pt. ''Popołudnia z klasą". Głównym ich celem jest integracja uczniów poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu. Pierwsze popołudniowe spotkanie odbyło się we wtorek 24 października. Wspólnie graliśmy w gry planszowe, potańczyliśmy a na koniec zjedliśmy kolację. Było głośno i wesoło!

 

Kilka zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link: https://photos.app.goo.gl/4r5wVED5mzuStC1m9

Akcja Modlitewna "Milion dzieci modli się na różańcu "

Akcja Modlitewna "Milion dzieci modli się na różańcu "


Dnia 18 października 2023 r. Szkoła Podstawowa w Żalnie włączyła się w międzynarodową Akcję Modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu” w intencji jedności i pokoju na świecie.

W zatwierdzonym przez Kościół objawieniu w Fatimie sama Matka Boża zachęcała małe dzieci do codziennego odmawiania różańca. Jezus Chrystus powiedział „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”(Mt 19, 14).

Dzieci z klasy 0 i uczniowie z klas I – VIII wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej aby wspólnie modlić się na różańcu. Uczennice z klasy VII czytały rozważania tajemnic różańcowych, a chętni przedstawiciele poszczególnych klas prowadzili modlitwę. Cała społeczność szkolna pięknie zaangażowała się w odmawianie modlitwy różańcowej.

Z powagą i ze skupieniem odmówiliśmy cały różaniec, rozważając pięć tajemnic światła.

Wszyscy byli zaangażowani i przepełnieni duchem modlitwy o jedność i pokój na świecie.

Niech modlitwa dzieci płynie na cały świat i prowadzi do pokoju na świecie i w ludzkich sercach.


Obrazy newsów: r1.jpgObrazy newsów: r2.jpg  


 

Przygotowała i opracowała katechetka: Mirosława Nitka

Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Dziewiętnaścioro wspaniałych pierwszaków celująco zdało egzaminy przeprowadzone przez uczniów klasy VII i VIII oraz przedstawiło cechy i obowiązki wzorowego ucznia. Cała społeczność szkolna z radością przyjęła uczniów klasy I w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w  Żalnie.  Tę doniosłą uroczystość uświetlnili liczną obecnością rodzice pierwszoklasistów, za co wszyscy serdecznie dziękujemySmile

Akademia odbyła się w okolicy 14 października, więc  nie obyło się bez życzeń i gratulacji dla nauczycieli i pracowników szkoły. 

Cała uroczystość zakończyła się uroczystym wręczeniem laptopów uczniom klasy IV. 

Po apelu pracownicy szkoły i zaproszeni goście - przedstawiciele organu prowadzącego, emerytowani pracownicy szkoły, reprezentanci Rady Rodziców - spotkali się przy słodkim poczęstunku.

Ten dzień wywołał wiele pozytywnych emocji wśród wszystkich uczestników.  

Jeszcze raz gratulujemy pierwszoklasistom, a uczniom IV klasy życzymy bezpiecznego i rozważnego korzystania z laptopów.


Wygenerowano w sekund: 0.01
50,644,436 unikalne wizyty