Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 16 Kwietnia 2024
.

Imieniny obchodzą:
Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Kwiecień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

III miejsce w Powiatowym Konkursie Małych Form Tatralnych SCENA

26 marca gimnazjaliści naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych SCENA, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Przez kilka tygodni pod okiem pani Anny Wesołowskiej przygotowywali się do sztuki. Grupa naszych uczniów wykonała przedstawienie w języku angielskim Snowy White - Królewna Śnieżka, któremu to jurorzy przyznali trzecie miejsce !!! >> czytaj więcej

Strażacy w oddziale przedszkolnym

Dnia 9 marca 2010 roku gościliśmy w oddziale przedszkolnym p. Piotra Michalaka i p. Metodego Gussa z OSP w Żalnie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem sluchały opowieści o trudnej oraz niebezpiecznej pracy strażaka. Wiecej po klinięciu czytaj więcej.

Konkurs Mitologiczny

W dniu 24 lutego 2010 r. zorganizowano Konkurs Mitologiczny pt. "Z mitologią na Ty". Problematyka konkursu wymagała znajomości Mitologii Greckiej. Wyniki konkursu w rozwinięciu newsa.

III miejsca siatkarek i siatkarzy gimnazjum w Mistrzostwach Powiatu !

W dniach 08-09 lutego w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazjów. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta, w stawce 7 zespołów,  zajęły III miejsca w swoich kategoriach, co należy uznać za spory sukces ! Więcej o turnieju dalej ...

Konkurs ortograficzny

Dnia 5 lutego odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny pt. "MISTRZ ORTOGRAFII". Organizatorami konkursu były: p. Maria Szweda i p. Anita Pankau. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej. Celem konkursu było wykazanie się przez uczniów zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i praktycznym ich zastosowaniem.

Dzień Babci i Dziadka

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość przybyła liczna grupa zaproszonych gości. Z dużym zainteresowaniem obserwowali występy swoich wnucząt. Najmłodsze dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, co wzruszało zebranych. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie, w którym doskonale prezentowały się kolejne miesiące roku.

Konkurs z języka angielskiego

4 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy z wiedzy o Wielkiej Brytanii, przygotowany i przeprowadzony przez p. Annę Wesołowską. Gimnazjaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życia codziennego, kultury, polityki oraz obyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Wniki konkursu po kliknięciu "czytaj więcej".

Konkurs recytatorski

3 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów z klas I-III, a także dla dzieci z klas "0" z Żalna oraz z Piastoszyna. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników. Dzieci wykazały się wysokim poziomem przygotowania. Świetnie zaprezentowały wybrane utwory zawierające treści humorystyczne. Recytacji towarzyszyły piękne stroje, ilustracje i ciekawe rekwizyty.

Bal karnawałowy

15 stycznia dzieci z klas I-III uczestniczyły w balu karnawałowym. Przy dźwiękach muzyki, przebierańcy prezentowali bardzo pomysłowe i barwne stroje. Wspólnie dokonano wyboru najciekawszych kreacji. Uczniowie chętnie bawili się przy dziecięcym polonezie, rywalizowali w klasowym tańcu z balonikiem oraz naśladowali tańczące węże.

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

Dnia 15 stycznia 2010 roku odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Maluchy dokładnie się przygotowały. Przyszły w pięknych, kolorowych strojach, miały świetne humory i dużo energii do zabawy. Uczestniczyły w konkursach oraz tańcach.

Akcja "Góra grosza"

W dniach od 23 listopada do 4 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja "Góra grosza". Uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół w Żalnie. Ofiarowane pieniążki przyczynią się do poprawy życia dzieci skrzywdzonych przez los. Warto więc przeznaczyć symboliczny grosik na tak zaszczytny cel. Opiekunami akcji w szkole byli: p. M. Bajczyk oraz p. A. Pankau. Uczniowie, którzy pomagali zbierać i przeliczać pieniądze to: A. Zdanowska, J. Czerwiński, A. Kurzelewska, K. Gończ, M. Miszker.

Wygenerowano w sekund: 0.02
47,602,219 unikalne wizyty