Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 15 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Wit, Jolanta, Witold, Lotar
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 44 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Drugie miejsce naszych najmłodszych piłkarzy !

Reprezentacja 10-latków  04 maja uczestniczyła w turnieju międzypowiatowym o Puchar Tymbarku, który odbył się w Śliwicach. Turniej ten jest uznawany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski U-10. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, zajmując II miejsce  i uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Szubinie! Wyniki i skład zespołu w załączniku.

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

W związku z 220. rocznicą uchwalnenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej - Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Szczegóły oraz wyniku konkursu w rozwinięciu newsa.

Dzień Ziemi

W minionym tygodniu z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w akcję sprzątania. W ramach przesięwzięcia uczniowie zbierali śmieci z terenu szkoły, plaży oraz okolicznych ulic.

Wyjazd do toruńskiego Planetarium

Uczniowie klasy V i  I gimnazjum ZS w Żalnie w ramach projektu „Borowiacy w labiryntach wiedzy” uczestniczyli w wyjeździe do Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu. Obejrzeli seans pt. „Wirująca Ziemia”. Siódmego kwietnia 2011 roku koło godziny 8:00 wyjechali autokarem sprzed szkoły.

III miejsce w Powiatowym konkursie BRD

Dnia 7 kwietnia 2011 roku w gimnazjum w Śliwicach odbyły się powiatowe zmagania w zakresie wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Nasza drużyna znalazła się na podium zajmując III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs profilaktyczny

28 marca w Zespole Szkół w Żalnie został rozstrzygnięty  konkurs profilaktyczny na komiks pod hasłem „Zachować trzeźwy umysł”. Na konkurs wpłynęło ogółem 40 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Wybrano osiem najciekawszych, które zostały nagrodzone. Wyniki w rozwinięciu newsa.

Spektakle profilaktyczne

W piątek 1 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne: "Dylematy małej Agaty" oraz "Droga bez powrotu" zaprezentowane przez aktorów z teatru "Kurtyna" z Krakowa.  Przedstawienie pt. "Dylematy małej Agaty" obejrzeli uczniowie z klas 0 -I V, a  "Drogę bez powrotu"  uczniowie klas Vi VI szkoły podstawowej oraz  gimnazjum. Więcej w rozwinięciu newsa.

KONKURS POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ POWIATU TUCHOLSKIEGO

W poniedziałek 28 marca w naszej szkole odbył się I MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ POWIATU TUCHOLSKIEGO.

Uczestnikami konkursu była młodzież z gimnazjów Powiatu Tucholskiego, która zaprezentowała utwory najwybitniejszych angielskich i amerykańskich pisarzy. Gościem specjalnym tej uroczystości był wójt gminy Kęsowo, Pan Radosław Januszewski, który pełnił funkcję przewodniczącego jury.

III miejsce grupy teatralnej SMILE

25 marca grupa teatralna "SMILE" z naszej szkoły wzięla udział w III Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych SCENA organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Przez kilka tygodni gimnazjaliści przygotowywali się do występu. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Powitanie wiosny

Nasza galeriaWiosna, na którą chyba wszyscy czekali, nareszcie nadeszła. Tym razem również postanowiliśmy świętować ten dzień. Pogoda dopisała, humory również. 21 marca w naszej szkole odbył się z tej okazji konkurs pn. "Mam talent", w którym każdy mógł się pochwalić swoimi zdolnościami. Występy uczestników oceniało jury, którego członkowie wcielili się w postaci Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak i Kuby Wojewódzkiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Tablice interaktywne

W środę odbyło się oficjalne przekazanie tablic interaktywnych, podczas którego gościliśmy wójta gminy Kęsowo pana Radosława Januszewskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy pana Marka Wilkowskiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.02
49,706,661 unikalne wizyty