Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 20 Maja 2024
.

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Marzec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Projekt unijny - klasa VI

 

Od września w naszej szkole jest realizowany projekt PODNOSZENIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO Program Operacyjny Kapitał Ludzki 9.1.2, którego liderem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W ramach projektu uczniowie z klasy VI będą brać udział w zajęciach z matematyki, przyrody i języka niemieckiego.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Wakacje ... tak szybko minęły. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas powrotu do szkoły. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po czym udaliśmy się do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor ogłosiła oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

Zakończenie roku szkolnego

W piatek uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2009/2010 od Mszy Świętej, po czym wszyscy udali się do szkoły na przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy VI. Po uroczystościach uczniowie odebrali świadectwa na znak rozpoczęcia się upragnionych wakacji.   

Dzień Bezpieczeństwa

Dzień BezpieczeństwaW środę w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Zbliżające się wakacje były doskonałą okazją, aby przypomnieć nam o różnych niebezpieczeństwach z którymi możemy się  spotkać. W tym dniu gościliśmy ratowników z BWOPR oraz przedstawicieli policji. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dalsze sukcesy naszych piłkarek !

news: pilka.jpg   15 czerwca w Toruniu piłkarki naszej szkoły występowały w półfinale wojewódzkim "Ligi Orlika". Po dwóch remisach, z SP Skrwilno 2-2 (dwie bramki Barbary Góral) i z SP Dragacz 2-2 (bramka Barbary Góral i Gosi Patyny), dziewczęta zajęły II miejsce w grupie. Wynik ten plasuje nasz zespół na miejscach 9-16 w województwie! Jest to największy sukces zespołu piłki nożnej dziewcząt w historii naszej szkoły!

Gminny konkurs BRD

9 czerwca nasza szkoła zorganizowała wspólnie z Strażą Gminną w Kęsowie oraz wójtem Gminy Kęsowo - Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem konkursu było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Szczegóły konkursu oraz wyniki w rozwinięciu newsa.  

Dzień bez przemocy

Dnia 7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bez przemocy”. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskich obchodów tego dnia. Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Więcej w rozwinięciu newsa.

Finał powiatowy turnieju piłki nożnej "Liga Orlika"

     news: pilka.jpg31 maja w deszczowy poniedziałek, odbyły się w Śliwicach Finały Powiatowe w Piłce Nożnej w ramach turnieju "Liga Orlika". Zepół dziewcząt wywalczył awans do półfinału wojewódzkiego, zajmując II miejsce, za Śliwicami. Reprezentantki naszej SP wygrały z Bysławiem i Legbądem, natomiast przegrały ze Śliwicami. Chłopcy z klas II i III SP po jednym zwycięstwie z Lińskiem i porażkach ze Śliwicami i Bysławiem zajeli III miejsce, nie zdobywając awansu do dalszej rundy. W turnieju startowało po 5 zespołów w każdej kategorii. Gratulujemy naszym sportowcom ! 

X Dzień Sportu

Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Każda z klas wytypowała uczestników do poszczególnych konkurencji sportowych. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale też i wiedzą teoretyczną. Szczegóły oraz klasyfikacja klas w rozminięciu newsa.

Igrzyska Powiatowe w Tucholi

     
Images: olimpijskie.jpg    W piątek 28 maja, 27 uczniów Zespołu Szkół w Żalnie, reprezentowało Gminę Kęsowo w dorocznych  Powiatowych Igrzyskach Sportowych w Tucholi. Nasi uczniowie walnie przyczynili się do zajęcia III miejsca naszej gminy w kategorii Gimnazjów i IV w kategorii Szkół Podstawowych. W łącznej klasyfikacji Gmina Kęsowo zajeła wysokie III miejsce za Tucholą i Śliwicami. Najlepsi w poszczególnych dyscyplinach otrzymali pamiątkowe medale. W dalszej części indywidualne wyniki reprezentantów naszej szkoły. 

Uroczyste przekazanie sztandaru

27 maja w naszej szkole obchodziliśmy wielką uroczystość, jaką było przekazanie społeczności szkolnej sztandaru. Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, po której nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców społeczności uczniowskiej.

Wygenerowano w sekund: 0.01
48,650,304 unikalne wizyty