Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 19 Maja 2024
.

Imieniny obchodzą:
Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 17 gości

Kalendarz

<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Wyjazd do toruńskiego Planetarium

Uczniowie klasy V i  I gimnazjum ZS w Żalnie w ramach projektu „Borowiacy w labiryntach wiedzy” uczestniczyli w wyjeździe do Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu. Obejrzeli seans pt. „Wirująca Ziemia”. Siódmego kwietnia 2011 roku koło godziny 8:00 wyjechali autokarem sprzed szkoły.

III miejsce w Powiatowym konkursie BRD

Dnia 7 kwietnia 2011 roku w gimnazjum w Śliwicach odbyły się powiatowe zmagania w zakresie wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Nasza drużyna znalazła się na podium zajmując III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs profilaktyczny

28 marca w Zespole Szkół w Żalnie został rozstrzygnięty  konkurs profilaktyczny na komiks pod hasłem „Zachować trzeźwy umysł”. Na konkurs wpłynęło ogółem 40 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Wybrano osiem najciekawszych, które zostały nagrodzone. Wyniki w rozwinięciu newsa.

Spektakle profilaktyczne

W piątek 1 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne: "Dylematy małej Agaty" oraz "Droga bez powrotu" zaprezentowane przez aktorów z teatru "Kurtyna" z Krakowa.  Przedstawienie pt. "Dylematy małej Agaty" obejrzeli uczniowie z klas 0 -I V, a  "Drogę bez powrotu"  uczniowie klas Vi VI szkoły podstawowej oraz  gimnazjum. Więcej w rozwinięciu newsa.

KONKURS POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ POWIATU TUCHOLSKIEGO

W poniedziałek 28 marca w naszej szkole odbył się I MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ POWIATU TUCHOLSKIEGO.

Uczestnikami konkursu była młodzież z gimnazjów Powiatu Tucholskiego, która zaprezentowała utwory najwybitniejszych angielskich i amerykańskich pisarzy. Gościem specjalnym tej uroczystości był wójt gminy Kęsowo, Pan Radosław Januszewski, który pełnił funkcję przewodniczącego jury.

III miejsce grupy teatralnej SMILE

25 marca grupa teatralna "SMILE" z naszej szkoły wzięla udział w III Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych SCENA organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Przez kilka tygodni gimnazjaliści przygotowywali się do występu. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Powitanie wiosny

Nasza galeriaWiosna, na którą chyba wszyscy czekali, nareszcie nadeszła. Tym razem również postanowiliśmy świętować ten dzień. Pogoda dopisała, humory również. 21 marca w naszej szkole odbył się z tej okazji konkurs pn. "Mam talent", w którym każdy mógł się pochwalić swoimi zdolnościami. Występy uczestników oceniało jury, którego członkowie wcielili się w postaci Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak i Kuby Wojewódzkiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Tablice interaktywne

W środę odbyło się oficjalne przekazanie tablic interaktywnych, podczas którego gościliśmy wójta gminy Kęsowo pana Radosława Januszewskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy pana Marka Wilkowskiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Nagrody Wójta Gminy Kęsowo

17 lutego 2011 roku podczas uroczystej sesji Gminy Kęsowo, nastąpiło wręczenie nagród Wójta Gminy Kęsowo. Co roku pan Wójt przyznaje stypedium dla uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczą  w propagowaniu naszej Gminy. Stypendia są przyznawane dla uczniów kończących Szkołę Podstawową i Gimnazjum. Lista nagrodzonych w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

28 stycznia zorganizowano w szkole BAL KARNAWAŁOWY dla najmłodszych dzieci. Bawili się na nim wspólnie milusińscy z Piastoszyna i Żalna. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, zabawach i tańcach. Z dumą prezentowały swoje przepiękne stroje. Razem częstowały się słodkościami. Uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wszyscy na długo zapamiętają ten szczególny dzień! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu w naszej galerii.


Dziękujemy rodzicom oraz  wolontariuszkom za pomoc w zorganizowaniu balu!

Komunikat dyrektora

Ministerstwo Edukacji Narodowej zwraca się do kuratorów oświaty, dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek nauczania i wychowania z prośbą o upowszechnienie informacji na temat niezbędnych działań profilaktycznych, zapobiegających grypie A/H1N1 i infekcjom grypopodobnym, zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych w przedszkolach, szkołach i placówkach oraz o współpracę w tym zakresie z właściwymi Powiatowymi Stacjami Sanitarno - Epidemiologicznymi. Bieżące informacje dotyczące grypy A/H1N1 znajdują się na stronie internetowej www.pzh.gov.pl. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.01
48,626,059 unikalne wizyty