Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Dzień Bezpieczeństwa

W piatek w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem "Dzień Bezpieczeństwa". W ramach tej akcji odbył się konkurs BRD, były pokazy sprzętu jednostek OSP z Żalna i Piastoszyna oraz akcja znakowania rowerów. Szczegóły akcji w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie konkursu "Odkręcona"

10 czerwca w Zespole Szkół w Kęsowie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Ekologicznego "Odkręcona". Nasza szkoła zajęła II miejsce, uzbierawszy łącznie 21740 plastikowych zakrętek. Szczegóły konkursu w rozwinięciu newsa.

Najmłodsi piłkarze uczestniczyli w Finale Wojewódzkim.

7 czerwca w Szubinie odbył się Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej w kategorii do 10 lat. Zawody te, pod patronatem firmy Tymbark, są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski. Nasz zespół zaprezentował się bardzo przyzwoicie na tle najlepszych zespołów w województwie! Po remisie ze Żninem 1-1, minimalnej przegranej z Grudziądzem 3-4 i Koronowem 2-4, młodzi piłkarze zajęli miejsce 11-15 w województwie! Powyższy wynik należy uznać za sukces naszej szkoły! Skład zespołu i strzelcy w załączniku.

Dzień bez przemocy

W  bieżącym roku szkolnym nasza szkola po raz kolejny uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie „Szkoła bez Przemocy”. Przez cały rok braliśmy aktywny udział w działaniach na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej. Odbywały się różnego rodzaju akcje propagowane przez   Szkolny Klub Wolontariatu. Szczegóły akcji w rozwinięciu newsa

Sukcesy sportowców w Igrzyskach Powiatowych !

W dniu 3 czerwca w Tucholi odbyły się doroczne Igrzyska Powiatowe. Uczniowie Zespołu Szkół w Żalnie i Kęsowie utworzyli wspólnie reprezentację gminy. Nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze, zdobywając wiele miejsc na podium! W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkół podstawowych nasza gmina zajęła wysokie II miejsce, natomiast w kategorii współnej szkół podstawowych i gimnazjów nasi reprezentanci wywalczyli III miejsce! Pierwsze miejsca zajęły piłkarki nożne, kręglarze  i  Michał Mrugowski w skoku wzwyż z rekordem szkoły! Pozostałe wyniki po rozwinięciu newsa.

Zakończono cykl "Czwartków lekkoatletycznych"

Przez cały maj reprezentacja naszej szkoły w kategorii szkół podstawowych uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych w ramach Ogólnopolskiego cyklu "Czwartków lekkoatletycznych". Reprezentowało nas  9 lekkoatletów, podczas 6 zawodów. W klasyfikacji ogólnej na drugim stopniu podium stanęła Jagoda Tajl w biegu na 300 m, natomiast Małgorzata Patyna w rzucie piłeczką palantową zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy naszym reprezentantom!