Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 13 Lipca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Ernest, Małgorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 20 gości

Kalendarz

<< Lipiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

WIZYTA WOLONTARIUSZY W KLUBIE SENIORA W ŻALNIE

 

Niezmiernie było nam miło, że mogliśmy być w Klubie Seniora. Spotkaliśmy się z seniorami, łącząc kilka uroczystości w jedną: miniony już Dzień Seniora oraz zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy to dla nas przewodnicy - mistrzowie, którzy dają nam wskazówki, jak żyć ... Podziękowaliśmy za każde dobre słowo, radę, bajki na dobranoc w dzieciństwie, opowieści o minionych czasach, ciepłe ciasto, pyszne  obiady, wspólny spacer i długie rozmowy ...
Zaprezentowaliśmy scenkę kabaretową z życia seniora. Ukazała ona życie z troszkę innej, zabawnej perspektywy. Był też taniec nowoczesny i piękny śpiew. Wybrała się z nami grupa naszych młodszych koleżanek i kolegów z klasy trzeciej. Zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze o babci dziadku. Zrobili to w piękny i wzruszający sposób. Seniorzy z dużym entuzjazmem reagowali na nasze występy. Było dużo radości i pojawiły się łzy w ich oczach.
Wizyta w Klubie Seniora była dla nas kolejną lekcją savoir - vivre'u, która uczy nas kulturalnego prowadzenia rozmowy oraz szacunku i życzliwości, jaką trzeba okazywać ludziom starszym. Czas spędzony wspólnie z seniorami był dla nas bardzo cenny i wyjątkowy.
Obrazy: senior11.jpg

Wizyta rapera w naszej szkole

W piątek, 5 stycznia, w murach naszej szkoły pojawił się niecodzienny gość. Ku zaskoczeniu uczniów klas IV-VI odwiedził nas pochodzący z Tucholi raper Mirosław Kolah Kulczyk. Jednak jego wizyta nie do końca była związana z muzyką...

 

Sukcesy naszych uczniów na Gminnym Przeglądzie w Kęsowie

 

12 stycznia 2024 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie odbył się X Jubileuszowy Przegląd Jasełek i Przedstawień Świąteczno - Noworocznych 

Szkoła Podstawowa w Żalnie zaprezentowała się w dwóch kategoriach i zdobyła podium.

Zajęliśmy I miejsce w kategorii klas I - III, przedstawwiwszy jasełka pt. "Boże Narodzenie oczami dziecka" przygotowane przez dzieci z Koła Biblijnego  oraz III miejsce w kategorii klas "0" za występ pt. "Świąteczny czas". Zaskoczeniem dla uczniów okazały się indywidualne wyróżnienia za grę dla Zuzanny Stosik Nikoli Chylewskiej.

 

Gratulacje dla wszystkich za piękny występ! To była naprawdę cudowna gra aktorska!

 

 

Występy w WDK w Kęsowie Występy w WDK w Kęsowie

 

 

W poniższym linku fotorelacja z występów w WDK w Kęsowie

https://www.facebook.com/search/top?q=wiejski%20dom%20kultury%20k%C4%99sowo


Z wstępami w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej.

W czwartek (11.01.2024r.) grupa "Struśki" wraz z przedstawicielkami Szkolnego Koła Wolontariatu wybrała się do Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz recytatorskie. Oddział przedszkolny przedstawił program artystyczny "Świąteczny czas", natomiast starsze koleżanki humorystyczną scenkę "Wnuczek i babcia" oraz kilka wzruszających piosenek. Widownia nagrodziła artystów miłym słowem i brawami, a po występie zaprosiła na słodki poczęstunek.
W spotkaniu uczestniczył również Pan Dyrektor Tomasz Linke, który opowiedział mieszkańcom kilka szkolnych ciekawostek.
To był miło spędzony czas pełen uśmiechu i dobrych uczynków.

 

Opracowała: Małgorzata Bajczyk

 


Jasełka w Kościele Parafialnym w Żalnie.

Dnia 6 stycznia 2024 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) w kościele parafialnym w Żalnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie, uczęszczający na Koło Biblijne, zaprezentowali jasełka pt. "Boże narodzenie oczami dziecka".

Przedstawienie bożonarodzeniowe bardzo wzruszyło zgromadzoną na Mszy Świętej wspólnotę: uczestników Eucharystii, rodziców, dziadków i gości. Ksiądz Proboszcz parafii Żalno, Sławomir Kulczyk, porównał występ do musicalu i poprosił wszystkich zgromadzonych o owacje na stojąco. Zapewne to wydarzenie pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich zgromadzonych.

 

 

Jasełka w kościele Jasełka w kościele

 

Kliknij i oglądaj dalej

Prośba PPIS w Tucholi

Prośba PPIS w Tucholi o ptrzekazanie informacji

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi zgodnie z kompetencjami inicjuje, organizuje, prowadzi, koordynuje i monitoruje działalność wychowawczą i edukacyjną w społeczeństwie w celu ochrony oraz poprawy zdrowia poprzez zwiększanie świadomości, kształtowanie postaw i zachowań korzystnych dla zdrowia, pobudzanie aktywności na rzecz zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o ustawę o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, cele Narodowego Programu Zdrowia, kierunki działań Światowej Organizacji Zdrowia, sytuację epidemiologiczną, diagnozę procesów społecznych i potrzeb zdrowotnych ludności.

 

Kliknij i czytaj więcej

Uroczysta Wigilia szkolna

Dnia 22 grudnia 2023 roku odbyła się tradycyjna, szkolna Wigilia. Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w swoich salach.

O godzinie 9.00 na hali gimnastycznej Pani Anna Krzyżanowska rozpoczęła nasze wspólne spotkanie. Uczennice klasy VI, Wiktoria Galińska i Zuzanna Straszewska, podsumowały kończący się adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i wprowadziły wszystkich w atmosferę celebrowania najcudowniejszych świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy program artystyczny pt. "Świąteczny czas" przygotowany przez dzieci z klasy "0" oraz jasełka pt. "Boże Narodzenie oczami dziecka" w wykonaniu uczniów z klas 2., 3. i 4. uczęszczających na Koło Biblijne. Ten dzień świętowaliśmy razem z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy Kęsowo Panem Radosławem Januszewskim, byłym Dyrektorem Panem Markiem Kaliszem oraz emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły, członkami Klubu Senior + w Żalnie, Prezydium Rady Rodziców, rodzicami. Obecni byli oczywiście Dyrektor Pan Tomasz Linke i cała społeczność szkolna.

 

Kliknij i czytaj dalej

 

Jasełka Jasełka

 

Pasowanie na czytelników uczniów klasy I

Dzisiaj uczniowie klasy I odwiedzili Bibliotekę Szkolną i zostali przyjęci do grona czytelników. Pierwszoklasisci dowiedzieli się jak należy traktować książki, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i podpisali kontrakt z Panią Bibliotekarką. Przy okazji omówili zasady zachowania w miejscach publicznych, a także przypomnieli "magiczne słowa: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję". Przed nimi poznanie wszystkich liter alfabetu i już można zdobywać świat ukryty w książkach. Zachęcając dzieci do czytelnictwa pani Ewa przekazała im książki, które warto poczytać wspólnie z rodzicami “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

Wszystkim Życzymy udanej lektury.   


Szkolna Wigilia

22 grudnia - ogólnoszkolna „wigilia”

- 8.00 – spotkanie w klasach z wychowawcami

- 9.00 jasełka i występy dzieci na hali, na które serdecznie zapraszamy

- 10.00 - zajmowanie miejsc przy stole wigilijnym

- krótkie wprowadzenie do uroczystości

Stajenka

- czytanie Pisma Świętego

- życzenia dyrekcji

- wspólny posiłek przy „wigilijnym” stole

- śpiewanie kolęd – klasa 7

- prace porządkowe

 

Uczniowie od klasy 4 SP przynoszą własne nakrycie – kubek, sztućce, talerz

 

I odwóz dla klas I-IV– 11.30

II odwóz – około 12.00

Nowe klocki w świetlicy

Jak wszystkim wiadomo grudzień to miesiąc niespodzianek i prezentów. Naszą świetlicę także odwiedził “Mikołaj”, który pozostawił nowe klocki konstrukcyjne XXL. Cieszą się one dużym zainteresowaniem tych najmłodszych i starszych uczniów. 


zabawy nowymi klockami
zabawy nowymi klockami

"Uzależnienia behawioralne a zdrowie psychiczne"

12 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty z psychotraumatologiem, panią Magdaleną Stolp. Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnień behawioralnych, higieny cyfrowej i zdrowia psychicznego. Pani Magdalena była również dostępna dla rodziców naszych uczniów. Dzień ten był bardzo owocny. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza i przepracowane umiejętności pozwolą zapobiec niepożądanym zachowaniom w przyszłości.

 

Warsztaty z panią Magdą Stolp Warsztaty z panią Magdą Stolp
Warsztaty z panią Magdą Stolp Warsztaty z panią Magdą Stolp
Wygenerowano w sekund: 0.01
50,644,863 unikalne wizyty