Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 31 Marca 2015.

Imieniny obchodzą:
Beniamin, Balbina, Kordulia, Kornelia, Dobromierz, Gwidon, Kamila
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Marzec 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

XIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień AIDS. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o HIV i AIDS. Konkurs zorganizowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego odbył się w Gimnazjum nr 1 w Tucholi i zakończył się niewątpliwym sukcesem uczniów klasy III gimnazjum.

Bądź widoczny na drodze - Noś odblaski"

6 grudnia 2012 r. uczniowie klasy I szkoły podstawowej, wychowawca Pani Wioletta Malcahn oraz rodzice spotkali się z przedstawicielami służb mundurowych gminy Kęsowo. Celem wizyty było przybliżenie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły w myśl zasady "Bądź widoczny - noś odblaski". Więcej w rozwinięciu newsa.

Wigilia w naszej szkole

W piątek, 21 grudnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. W tym roku miała ona nieco inny charakter. Przy świątecznym stole zasiadło blisko 200 osób. Sczegóły w rozwinięciu newsa.

Wigilia w klasie "O"

Dnia 18.12.2012 r. dzieci z kl. "0" rozpoczęły zajęcia od pieczenia ciasteczek waniliowych na wigilie klasową. Grupa chętnie pracowała. Pierwsze wypieki zniknęły w mgnieniu oka. PYSZNOŚCI!! O godz. 16:00 klasa "0" wspólnie z rodzicami zasiadła przy wigilijnym stole. Był opłatek i świąteczne życzenia. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Jak nakrywać stół wigilijny

W miniony wtorek, tj.18.12.2012r., w naszej szkole gościlismy uczniów z Technikum Gastronomicznego w Tucholi, którzy zaprezentowali nam „ Tradycje wigilijne przy stole”. Dowiedzieliśmy się, jak stroić i nakrywać stół wigilijny. Poznaliśmy, jakie znaczenie mają koza czy niedźwiedź oraz co powinniśmy zrobić z łuskami karpia. Wiecej w rozwinięciu newsa.

Przedstawienie w DPS

17 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Przedstawiły program artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wniosły do domu wiele radości. Maluchy otrzymały słodkie upominki. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wycieczka do Warszawy

W zeszłym tygodniu grupa uczniów z Zespołu Szkół w Żalnie uczestniczyła w szkolnej wycieczce do Warszawy. W ciągu trzech dni zwiedziliśmy najważniejsze i najciekawsze zakątki Warszawy. W trakcie wycieczki zobaczyliśmy Sejm, Zamek Królewski, Stadion Narodowy oraz kilka obiektów muzealnych. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Zdrowo najedzeni

"Zdrowo najedzeni" pod takim hasłem firma TESCO ogłosiła konkurs na najciekawszy film dotyczący zasad zdrowego odżywiania. Gorąco zachęcamy do głosowania na filmiki z naszej szkoły. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Jesienne gry i zabawy

Dnia 12 listopada 2012r. odbyło się wieczorne spotkanie uczniów klas 0-III pod hasłem "Jesienne gry i zabawy". Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowały i przeprowadziły różnorodne gry, zabawy oraz zajęcia plastyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z aerobiku. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie konkursu fotograficznego

Dnia 12 listopada 2012 roku w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żalnie odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Miejsce, które znam – miejsce, które kocham”. Konkurs zorganizowany został we współpracy Koła Łowieckiego „Kicz” oraz Zespołu Szkół w Żalnie.

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Dnia 8 listopada 2012r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce chce dodać szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.


Wygenerowano w sekund: 0.29
3,188,260 unikalne wizyty