Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 25 Listopada 2015.

Imieniny obchodzą:
Erazm, Katarzyna, Elżbieta, Klemens
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 5 gości

Kalendarz

<< Listopad 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Po zasłużonym odpoczynku nadszedł czas powrotu do szkoły. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po czym udaliśmy się do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

Wyprawka szkolna 2013

WYPRAWKI  SZKOLNE  2013


Dyrekcja Zespołu Szkół w Żalnie informuje, że pomoc w formie dofinansowania podręczników jest udzielona uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2013/2014 naukę w kl I-III i kl V szkoły podstawowej oraz uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Projekt gimnazjalny 2013

„Cztery żywioły: powietrze, ogień, woda i ziemia” Dnia 06.06.2013r. o godz. 08:00 w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żalnie odbyło się podsumowanie projektu gimnazjalnego, którego tematem była problematyka Wody, Powietrza, Ziemi i Ognia. Szczegóły w rozwinięciu newsa.                                                                                                    

Kangur matematyczny

W międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur matematyczny" w roku szkolnym 2012/13 wyróżnienie zdobyły: Agnieszka Nowak i Dominika Żakowska z klasy III szkoły podstawowej oraz Monika Giersz z klasy VI szkoły podstawowej. Gratulujemy.

Wycieczka przedszkolaków

6 czerwca oddziały przedszkolne z Żalna i Piastoszyna uczestniczyły  w wycieczce do Chojnic. Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda. Humory dopisywały od samego rana. Uśmiech towarzyszył dzieciom na każdym kroku. Na początku milusińscy bawili się na dużym placu obok Parku Wodnego w Chojnicach. Tam mieli okazję skorzystać z różnego rodzaju huśtawek i sprzętu terenowego.

Liga zadaniowa

W roku szkolnym 2012/ 13 w konkursie matematycznym "Liga zadaniowa" wzięli udział uczniowie z kl. VI szkoły podstawowej oraz z kl. I i II gimnazjum. Matematyczne zmagania odbywały się w trzech kolejnych etapach. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica kl. VI- Monika Giersz, zdobywając III miejsce.

Dzień Dziecka w klasach 0-III

Dzieci z klas 0-III spędziły swoje święto na wiejskim placu zabaw. Huśtawki, karuzela czy zjeżdżalnia wywoływały uśmiech na wszystkich twarzach. W piaskownicy najmłodsi tworzyli piękne budowle. Wszyscy chętni brali udział w rozgrywkach sportowych lub ćwiczyli na sprzęcie w siłowni. Chłopcy nie darowali sobie meczu piłki nożnej. Niektórzy spędzali czas na swoich kocykach, bawiąc się i grając w roześmianym towarzystwie. Były też lody i słodycze. Panie wychowawczynie oraz grupa mam czuwały nad bezpieczeństwem dzieci. Wszyscy nieco zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach wracaliśmy do szkoły.

Dzień Patrona

W rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 28 maja, nasza szkoła obchodziła swoje najważniejsze święto - Dzień Patrona. Z tej okazji dzień rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą. Następnie udaliśmy się na apel, podczas którego uczniowie klasy VI przypomnieli najważniejsze fakty z życia Kardynała oraz sentencje Jego autorstwa.

Dzień Matki

23 maja zaprosiliśmy nasze mamy do szkoły na uroczysty Dzień Matki. Wszystkie klasy przygotowały program artystyczny. Dzieci w swoich wierszykach, piosenkach, inscenizacjach zawarły ważne przesłania dla swoich kochanych mam. Uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Pomocna przy wykonaniu pięknej scenografii okazała się pani Anna Krzyżanowska. Mamy miały też okazję zobaczyć najlepszych uczestników programu „Mam talent”. Po udanych występach, gości zaproszono na poczęstunek do szkolnej stołówki. Zapraszamy do galerii.

Mam talent

 

21 maja chętni i odważni uczniowie z klas młodszych, prezentowali swoje zdolności w szkolnym programie „Mam talent”. Do konkursu przystąpiły również dzieci z oddziału przedszkolnego z Żalna oraz z Piastoszyna. Mieliśmy okazję zobaczyć swoje koleżanki i kolegów w interesujących występach. Wszystkie dzieci bardzo ładnie zaprezentowały swoje talenty.

Asertywne Zmagania-"Szkoła wolna od nałogów"

"Szkoła wolna od nałogów" to hasło tegorocznych "Asertywnych zmagań"- Gminnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Profilaktycznych. Gospodarzem, tym razem, był Zespół Szkół w Żalnie. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny - gimnazjaliści z Żalna oraz Kęsowa. Zwycięski okazał się zespół gospodarzy, goście natomiast wygrali rozegrany na zakończenie mecz towarzyski w piłkę nożną.

Wygenerowano w sekund: 0.28
4,614,980 unikalne wizyty