Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Instrukcja Logowania

Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 26 Maja 2016
.

Imieniny obchodzą:
Filip, Paulina, Marianna, Ewelina, Paweł
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Maj 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Szkolny konkurs plastyczny

W związku ze zbliżającym sie dniem patrona szkoły ogłaszamy konkurs plastyczny inspirowany słowami Stefana Kardynała Wyszyńskiego "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".

Stypendia naukowe

Najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo.  

Konkursy polonistyczne

W rozwinieciu newsa prezentujemy konkursy polonistyczne.

Konkurs Ekologiczny

W rozwinięciu newsa przedstawiamy regulamin konkursu "Zamień puszki na pieniądze".

"Obrona Cywilna Wokół Nas - Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie"

Jak co roku Wójt Gminy Kęsowo - pan Radosław Januszewski, przybył do naszej szkoły, aby podsumować gminny konkurs plastyczny "Obrona Cywilna Wokół Nas - Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie". Nagrodzonych było wielu, prace uczniów były bardzo starannie opracowane, bogate kolorystycznie i ciekawie skomponowane, co świadczy o doskonałym warsztacie artystycznym uczestników.

W kategorii gimnazjum na szczeblu gminy nagrodzono:

II m-ce - Kacper Cwikliński klasa I gimnazjum

III m-ce -  Jakub Pieczka klasa II gimnazjum

IV m-ce  Klaudia Giłka klasa III gimnazjum

V m-ce  Anna Zynda klasa II gimnazjum

W kategorii szkoła podstawowa 

II m-ce - Patrycja Krzyżanowska klasa 4

III m-ce - Hubert Żakowski klasa 6

wyróżnienie Dominika Żakowska klasa 4

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! 

Sukcesy młodych artystów

Ostatnie miesiące obfitowały w konkursy plastyczne. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością w tworzeniu prac plastycznych. Ich wysiłek został doceniony, wielu zdobyło atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

Wielkim sukcesem było wyróżnienie zdobyte przez Monikę Giersz, uczennicę klasy I gimnazjum, w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bory Tucholskie w oczach dziecka".  Monika uczestniczyła w uroczystym wręczeniu nagród w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przywiozła ze sobą piękny album i oczywiście okazały dyplom.

Kolejnym ciekawym wyróżnieniem był sukces Patrycji Krzyżanowskiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Kolej na dobre życie" . Konkurs inspirowany był życiem Jana Pawła II. Praca Patrycji znalazła się wśród dziesięciu wyróżnionych. Nagrodą był piękny album o Janie Pawle II oraz komplet płyt i słuchowisk Polskiego Radia.

Wspaniałą nagrodę otrzymali również uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej. Dzieci, pod opieką wychowawców, wykonały piękne pisanki. Prace dzieci wzięły udział w konkursie organizowanym przez galerię handlową Brama Pomorza w Chojnicach. "Wielkanocne pisanki" zostały zauważone i wyróżnione - każda klasa otrzymała piękny kosz ze słodkościami oraz podziękowanie za udział w konkursie.

Młodzi artyści zaprezentowali też swoje umiejętności na szczeblu gminy. W konkursie plastycznym organizowanym przez ZS w Kęsowie nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca. Tematem konkursu był "Ksiądz kanonik Józef Swobodziński, patron Zespołu Szkół w Kęsowie". W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Klaudia Giłka - klasa III gim., III miejsce Anna Zynda - klasa II gim. W kategorii szkoła podstawowa wyróżnienie zdobyła Weronika Mindykowska z klasay V.

Wszystkim młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiosenne spotkania w lesie

Wiosna rozgościła się już na dobre. Uczniowie klas I - III wraz z opiekunami postanowili powitac ją w lesie. Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego "Kicz" i naszych leśnych przewodników Pana Janusza Sali i Pana Łowczego Jana Kościa spotkanie z przyrodą na długo zapadnie w naszej pamięci. Wycieczka do lasu jest jednym z elementów edukacji proekologicznej programu "Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom". Szczegóły w rozwinięciu newsa...

Konkurs przyrodniczy

KONKURS PRZYRODNICZY „PRZYRODA WOKÓŁ NAS” Zmieniaj nawyki - nie klimat. Szczwgóły w rozwinięciu newsa.

I runda Caca-Cola Cup 2014

Pod koniec marca - dokładnie 28. w piatek - reprezentacja Gimnazjum Żalno Dziewcząt udała się do Tucholi, aby rozegrać I rundę Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014.

Powiatowy konkurs BRD

11 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej z naszej szkoły reprezentowali gminę Kęsowo w powiatowym konkursie "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Po zaciętej rywalizacji uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Puchar Tymbarku U-12

W sobotę 22 marca odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion" organizowanego przez firmę Tymbark. Nasza szkoła wystawiła oczywiście reprezentację chłopców, którzy bardzo ambitnie zagrali z drużynami uznawanymi za faworytów.

Wygenerowano w sekund: 0.25
5,641,884 unikalne wizyty