Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 20 Grudnia 2014.

Imieniny obchodzą:
Bogumiła, Dominik, Juliusz, Zefiryn
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 4 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 21.09.2012r. uczniowie klas 0 oraz I - III uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Zajęcia poprowadziła Pani Jagoda Sikorska ze Straży Gminnej w Kęsowie oraz Pan aspirant Jacek Mężydło z Posterunku Policji w Kęsowie. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Nasi najmłodsi piłkarze wystąpią w Finale Wojewódzkim !

Dużym sukcesem zakończył się rozgrywany w Tucholi ćwierćfinał wojewódzki III Turnieju Orlika. Nasz zespół piłkarski 10-11 - latków wygrał turniej i awansował do finału wojewódzkiego! Finał Turnieju Orlika o puchar Donalda Tuska zostanie rozegrany w Bydgoszczy w dniu 3 października i wystąpi w nim 8 najlepszych zespołów w województwie! Niestety nie udało się awansować drużynie starszej, złożonej z 12-13-latków, którzy w grupie trafili na faworytów turnieju. Szczegóły w dalszej części newsa.. 

Ubezpieczenie NNW

Przypominamy, że istnieje możliwość ubezpieczenia uczniów od następstw nieszcześliwych wypadków (NNW). Aktualnie podstawowa stawka wynosi 28 złotych (płatna do końca października w sekretariacie szkoły). Szczegóły dotyczące ubezpieczenia w rozwinięciu newsa.

Sprzątanie Świata

Dnia 14.09.2012r. w Zespole Szkół w Żalnie obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata. Odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas młodszych i gimnazjum. Swoją wiedzą podzielili się z uczniami pracownicy Straży Gminnej w Kęsowie, kapitan Straży Pożarnej z Tucholi oraz pracownicy Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dobry start naszych zespołów piłkarskich !

Bardzo dobrze rozpoczęły nasze drużyny piłkarskie udział w III edycji Pucharu Orlika! Zarówno zespół 10-11 latków, jak i 12-13 wygrały turnieje powiatowe i awansowały do ćwierćfinałów wojewódzkich! Zespół młodszy wygrał mecze z Legbądem i Gostycynem, natomiast ich starsi koledzy okazali się lepsi od Tucholi, Gostycyna i Legbąda. Szczegóły w dalszej części.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Po zasłużonym odpoczynku nadszedł czas powrotu do szkoły. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po czym udaliśmy się do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

Wyprawka szkolna

UWAGA !!! W rozwinięciu newsa (czytaj więcej) znajduje się informacja dotycząca wyprawki szkolnej.

Lista podręczników

W dziale Dokumenty jest już dostępna aktualna lista podręczników na rok szkolny 2012/2013. Prosimy o zapoznanie się z  wykazem. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dzień Bezpieczeństwa

26 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Bezpieczeństwa. Głównym mottem akcji było zwiększenie świadomości uczniów w okresie wakacji na sprawy związane z bezpiecznym wypoczynkiem. W ramach akcji przeprowadzono gminny turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym z udziałem straży Gminnej w Kęsowie oraz policjantów z posterunku w Kęsowie. W turnieju udział wzięli uczniowie Zespołów Szkół w Żalnie i Kęsowie. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dzień Sportu

W niecodziennych okolicznościach, a mianowicie podczas święta piłki nożnej w Europie, które współorganizuje Polska, w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Każda klasa miała za zadanie wymyślić okrzyk dopingujący, stworzyć ubiór kibica oraz transparent, które zostały zaprezentowane na samym początku. Nie trudno się domyślić, że 12 czerwca w naszej szkole królowały biel i czerwień.

ŚWIĘTO SZKOŁY

31 maja obchodziliśmy Święto Szkoły związane z rocznicą śmierci naszego patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ze stuleciem istnienia starej części szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której uczniowie, nauczyciele i goście przeszli przed szkołę, gdzie odbyło się przekazanie sztandaru młodszym następcom. Potem uczniowie przedstawili historię placówki oraz wzruszające wspomnienia ludzi z nią związanych. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.35
2,895,259 unikalne wizyty