Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 10 Grudnia 2016
.

Imieniny obchodzą:
Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Gminny Przegląd Jasełek

Konkurs odbył się 9 stycznia 2015r. w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie. Uczestniczyło w nim  7 grup, około 120 dzieci. Młodzi aktorzy bardzo przeżywali swój występ. Niektórzy stali na tak wielkiej scenie pierwszy raz.  W oczekiwaniu na werdykt uczestników przeglądu zaproszono na słodki poczęstunek. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wigilia w przedszkolu

17 grudnia odbyła sie wigilia dzieci z oddziału przedszklonego z udziałem rodziców.Wszystkich gości powitała wych. M. Bajczyk i zaprosiła do obejrzenia jasełek.Następnie był czas na dzielenie się opłatkiem, świąteczne życzenia oraz smakołyki z wigilijnego stołu.

Wyjazd do Muzeum Borów Tucholskich

Klasa II i III uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Muzeum Borów Tucholskich. Dzieci uczyły się wykonywać obrazki i ozdabiać torebki,  posługując się nowo poznaną techniką plastyczną decoupage. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania. Bardzo podobały się te zajęcia, ponieważ własnoręcznie wykonane, bardzo efektowne prace, dzieci będą mogły wykorzystać przy okazji zbliżających się świąt.

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Dnia 5 grudnia 2014 roku klasa III SP brała udział w mikołajkowym spotkaniu  z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem. Spotkanie to odbyło się w Bydgoszczy w hotelu „Pod Orłem”. Zaproszenie na wyjazd otrzymaliśmy od p. Haliny Janowskiej-Giłki. Pojechaliśmy tam razem z uczniami SP nr 1 w Tucholi. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Projekt Jeżdzę z głową

18 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela policji pana Daniela Kanię, który na codzień pracuje w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV -VI SP oraz I - III gimnazjum. W ramach realizowanego w szkole projektu pod hasłem "Jeżdżę z głową" pan policjant szczegółowo omówił i zwrócił uwagę na zagadnienia związane z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Obchody z okazja 11 Listopada

12 listopada uczniowie z klasy III gimnazjum przygotowali akademię z okazji upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wstępie przypomnienieli okoliczności odzyskania niepodległości. Przygotowali również scenkę nawiązującą do wydarzeń z 1918 roku. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Informacja dla uczniów i rodziców klasy VI

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nowymi procedurami przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała na swojej stronie szczegółowe informacje oraz instrukcje o przebiegu egzaminu. Szczegóły pod adresem: http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października na hali sportowej uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę okazję Szkolne Koło Teatralne pod okiem pani Hanny Malcahn i pani Małgorzaty Bajczyk przygotowało teatrzyk - scenkę przedstawiającą lekcję j.polskiego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy i goście zebrali się  na hali.Uroczyste ślubowanie rozpoczęło się przemową pani dyrektor. Ślubowanie prowadziły dziewczyny z klasy II gimnazjum. Szczególy w rozwinięciu newsa.

Wycieczka do Malborka

8 października odbyła się wycieczka do Malborka. Klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum zwiedzały tam zamek. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich była oprowadzana przez miłego przewodnika, który ciekawie i humorystycznie opowiadał o zamku. Uczniowie dowiedzieli się niemal wszystkiego! Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Miasto 44" i "Wakacje Mikołajka"

W środę, 15 października, 49 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do kina do Bydgoszczy. Gimnazjaliści wybrali się na głośny w ostatnich tygodniach film Jana Komasy pt. "Miasto 44". Opinie na temat tej produkcji są rożne, dlatego postanowili przekonać się na własnej skórze, jak jest naprawdę. Szóstoklasiści mieli okazję obejrzeć "Wakacje Mikołajka".

Wygenerowano w sekund: 0.25
6,892,184 unikalne wizyty