Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 17 Listopada 2017
.

Imieniny obchodzą:
Salomea, Grzegorz, Elżbieta, Waleria
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Listopad 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Jesteśmy z WOŚP

10 stycznia 2016 r. po raz 24. zagrała WOŚP. W tym roku zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki  medycznej seniorów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołączyć się do tej szczytnej akcji. Wolontariuszami z naszej szkoły byli: Monika Giersz, Dagmara Chmara (wspierane przez Karolinę Giersz i Jagodę Fabich), Mateusz Lewandowski, Michał Heyser i Daniel Biesek. Kwestowali oni na terenie Żalna, Piastoszyna i Tucholi.  Łącznie zebrali 1905 zł i 2 €. Nad akcją czuwał opiekun Samorządu Szkolnego pan Mirosław Brzeziński.

"Sam nie palę - innym odradzam"

Kliknij aby powiększyćKolejna edycja powiatowego konkursu fotograficznego, "Sam nie palę - innym odradzam", organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tucholi zakończyła się sukcesem uczennicy klasy III gimnazjum. Jagoda Fabich zajęła I miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces gimnazjalistów

Grudzień obfitował w sukcesy uczniów. Najbardziej satysfakcjonujący był wynik Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. 

Debiut grupy teatralnej Smile

22 grudnia w naszej szkole debiutowała grupa teatralna Smile w przedstawieniu pt. Cinderella. Jak wskazuje tytuł, cała sztuka wystawiona była w języku angielskim za co należą się jej członkom szczególne wyrazy uznania.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej

Dnia 17.12.2015r. przedszkolaki odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Dzieci przedstawiły jasełka. Tym występem maluchy wzruszyły wszystkich do łez. Otrzymały wielkie brawa. W ramach podziękowania zaproszono małych aktorów na słodki poczęstunek. Dzieci obiecały mieszkańcom, że w przyszłości będą o Nich pamiętać.

Szkolna Wigilia

Każdego roku tuż przed przerwą świąteczną społeczność Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żalnie spotyka się przy wigilijnym stole, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Nie jest to zwyczajny stół, gdyż mierzy kilkadziesiąt metrów, a gromadzi wszystkich - uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zasiadają do Wigilii jak jedna wielka rodzina.

Wigilia przedszkolaków

W środę (16.12.2015r.) o godzinie 16.00 odbyła się wigilia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami. Grupa zaprezentowała bozonarodzeniowe przedstawienie. Tremy u małych aktorów nikt nie zauważył.Na ich twarzach malował się uśmiech, a w powietrzu czuć było świąteczny nastrój. Więcej w rozwnięciu newsa.

Miłośnicy X Muzy

W grudniu, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, zorganizowano w naszej szkole dwa wyjazdy do kina do Chojnic. Pierwsza grupa obejrzała polską komedię  utrzymaną w świątecznej atmosferze - "Listy do M", natomiast gimnazjaliści wybrali się na film science fiction pt. "Igrzyska śmierci".

Ortograficzny Konkurs Powiatowy "O pióro burmistrza"

W grudniu w naszej szkole odbył sie Szkolny Konkurs Ortograficzny, będący jednoczeście eliminacjami do powiatowego konkursu ortograficznego "O pióro burmistrza". Spośród kilkanaściorga gimnazjalistów wyłoniliśmy pięcioro najlepszych, którzy wzięli udział w zmaganiach na szczeblu powiatowym w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej w Tucholi. Oto oni:

Martyna Wiese

Jagoda Fabich

Monika Giersz

Oktawia Drzewicka

Tomasz Ciborowski

 

Najlepszą z najlepszych okazała się Monika Giersz, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Gratulujemy!

Harcerska zbiórka surowców wtórnych

Harcerze z drużyny „Wilki lasu”, działające przy Zespole Szkól w Żalnie od 22. 10 do końca listopada 2015 roku zbierali surowce wtórne. W tym czasie udało im się całkiem sporo zgromadzić. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Andrzejkowe zabawy

W tym roku, w Zespole Szkół w Żalnie, andrzejkowe zabawy przyjęły charakter sportowych rywalizacji. 27 listopada Samorząd Uczniowski, harcerze i nauczyciele wychowania fizycznego z Żalna przygotowali Andrzejkowe Zawody Sportowe. Były to rywalizacje klas na dwóch płaszczyznach: sportowej i artystycznej, aktywizujące uczniów przejawiających różne zdolności. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.26
9,471,687 unikalne wizyty