Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Instrukcja Logowania

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 4 Maja 2016
.

Imieniny obchodzą:
Monika, Florian, Władysław, Michał
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Maj 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Konkursy polonistyczne

W rozwinieciu newsa prezentujemy konkursy polonistyczne.

Konkurs Ekologiczny

W rozwinięciu newsa przedstawiamy regulamin konkursu "Zamień puszki na pieniądze".

"Obrona Cywilna Wokół Nas - Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie"

Jak co roku Wójt Gminy Kęsowo - pan Radosław Januszewski, przybył do naszej szkoły, aby podsumować gminny konkurs plastyczny "Obrona Cywilna Wokół Nas - Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie". Nagrodzonych było wielu, prace uczniów były bardzo starannie opracowane, bogate kolorystycznie i ciekawie skomponowane, co świadczy o doskonałym warsztacie artystycznym uczestników.

W kategorii gimnazjum na szczeblu gminy nagrodzono:

II m-ce - Kacper Cwikliński klasa I gimnazjum

III m-ce -  Jakub Pieczka klasa II gimnazjum

IV m-ce  Klaudia Giłka klasa III gimnazjum

V m-ce  Anna Zynda klasa II gimnazjum

W kategorii szkoła podstawowa 

II m-ce - Patrycja Krzyżanowska klasa 4

III m-ce - Hubert Żakowski klasa 6

wyróżnienie Dominika Żakowska klasa 4

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! 

Sukcesy młodych artystów

Ostatnie miesiące obfitowały w konkursy plastyczne. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością w tworzeniu prac plastycznych. Ich wysiłek został doceniony, wielu zdobyło atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

Wielkim sukcesem było wyróżnienie zdobyte przez Monikę Giersz, uczennicę klasy I gimnazjum, w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bory Tucholskie w oczach dziecka".  Monika uczestniczyła w uroczystym wręczeniu nagród w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przywiozła ze sobą piękny album i oczywiście okazały dyplom.

Kolejnym ciekawym wyróżnieniem był sukces Patrycji Krzyżanowskiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Kolej na dobre życie" . Konkurs inspirowany był życiem Jana Pawła II. Praca Patrycji znalazła się wśród dziesięciu wyróżnionych. Nagrodą był piękny album o Janie Pawle II oraz komplet płyt i słuchowisk Polskiego Radia.

Wspaniałą nagrodę otrzymali również uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej. Dzieci, pod opieką wychowawców, wykonały piękne pisanki. Prace dzieci wzięły udział w konkursie organizowanym przez galerię handlową Brama Pomorza w Chojnicach. "Wielkanocne pisanki" zostały zauważone i wyróżnione - każda klasa otrzymała piękny kosz ze słodkościami oraz podziękowanie za udział w konkursie.

Młodzi artyści zaprezentowali też swoje umiejętności na szczeblu gminy. W konkursie plastycznym organizowanym przez ZS w Kęsowie nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca. Tematem konkursu był "Ksiądz kanonik Józef Swobodziński, patron Zespołu Szkół w Kęsowie". W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Klaudia Giłka - klasa III gim., III miejsce Anna Zynda - klasa II gim. W kategorii szkoła podstawowa wyróżnienie zdobyła Weronika Mindykowska z klasay V.

Wszystkim młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiosenne spotkania w lesie

Wiosna rozgościła się już na dobre. Uczniowie klas I - III wraz z opiekunami postanowili powitac ją w lesie. Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego "Kicz" i naszych leśnych przewodników Pana Janusza Sali i Pana Łowczego Jana Kościa spotkanie z przyrodą na długo zapadnie w naszej pamięci. Wycieczka do lasu jest jednym z elementów edukacji proekologicznej programu "Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom". Szczegóły w rozwinięciu newsa...

Konkurs przyrodniczy

KONKURS PRZYRODNICZY „PRZYRODA WOKÓŁ NAS” Zmieniaj nawyki - nie klimat. Szczwgóły w rozwinięciu newsa.

I runda Caca-Cola Cup 2014

Pod koniec marca - dokładnie 28. w piatek - reprezentacja Gimnazjum Żalno Dziewcząt udała się do Tucholi, aby rozegrać I rundę Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014.

Powiatowy konkurs BRD

11 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej z naszej szkoły reprezentowali gminę Kęsowo w powiatowym konkursie "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Po zaciętej rywalizacji uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Puchar Tymbarku U-12

W sobotę 22 marca odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion" organizowanego przez firmę Tymbark. Nasza szkoła wystawiła oczywiście reprezentację chłopców, którzy bardzo ambitnie zagrali z drużynami uznawanymi za faworytów.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne. W rozwinieciu newsa prezentujemy plan rekolekcji.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Talenty uczniów naszej szkoły odkrywamy przy rozmaitych okazjach. Tak było również 20 marca, kiedy to odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 10 uczennic z klas IV-VI. Każda z uczestniczek samodzielnie wybierała utwór poetycki lub prozatorski o dowolnej tematyce. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie ogłoszono werdykt:

 

I miejsce - Patrycja Krzyżanowska, kl. IV

II miejsce - Agnieszka Nowak, kl. IV

III miejsce - Renata Giłka i Dominika Żakowska, kl. IV

 

Przyznano również trzy wyróżnienia: dla Sandry Borkowskiej i Martyny Wiese z klasy V oraz dla Natalii Zbilskiej z klasy VI.

 

Zwyciężczynie wystąpiły i otrzymały nagrody na apelu z okazji Dnia Wiosny.

 

Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w konkursach!

 

Organizatorzy:

A. Pankau

M. Araśniewicz

Wygenerowano w sekund: 0.27
5,546,804 unikalne wizyty