Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 26 Lutego 2017
.

Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 11 gości

Kalendarz

<< Luty 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Obchody kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja

W tym roku przypada 224. rocznica uchwalenia jednego z najważniejszych dokumentów w historii naszego państwa - Konstytucji 3 maja. Z tej okazji grupa uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej i I gimnazjum (przede wszystkim harcerzy wspartych przez innych uczniów) przygotowała akademię. Inscenizacja odbyła się dwukrotnie - 3 maja przy pomniku ofiar - mieszkańców Żalna - oraz w szkole, 4 maja,  podczas uroczystego apelu.

 

W przedstawieniu wzięli udział: Małgorzata Sikora, Joanna Miszewska, Martyna Grebin, Partycja Krzyżanowska, Renata Giłka, Weronika Kocinska, Izabela Sowińska, Martyna Wiese, Paulina Michalak, Weronika Mindykowska, Kaja Heyser, Weronika Wegner, Łukasz Donorowicz i Mateusz Zbilski.

 

Przygotowały: Marta Pril i Marta Araśniewicz

Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi

W związku z tym, że w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Międzynarodowy Dzień Ziemi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie zorganizowanej z tej okazji. Wszystko zaczęło się od spektaklu o tematyce ekologicznej przygotowanego przez kółko teatralne pod kierunkiem Pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Po nim miała miejsce część artystyczna, a później sportowa.

Zabawy pierwszoklasistów

W dniach od 21 do 23 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w wyjazdach i zabawach integracyjnych. Najpierw dzieci wyjechały do Tucholi, gdzie w sali zabaw „Kolorowy zakątek” bawiły się, korzystając ze zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Następny dzień przeznaczony był na zapoznanie się z atrakcjami „Kwiatowej Wioski” przygotowanymi przez osoby ze Stowarzyszenia w Żalnie. Pierwszaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach na świeżym powietrzu oraz wykonały pracę plastyczną z motywem kwiatowym. 23 kwietnia natomiast na hali sportowej pani Kinga Nieżórawska przeprowadziła zabawę „Balonowe zwierzaki”. Dzieci mogły pochwalić się wyobraźnią i stworzyć zabawne balonowe stworki. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc. Kilka zdjęć z zabaw do obejrzenia w naszej galerii.

Cyrk Heca

Kliknij aby przejść do galerii13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole cyrk Heca. Zarówno ci młodsi, jak i ci starsi, mieli okazję zobaczyć pokazy żonglerki czy  magii. Dużo śmiechu i nie tylko wywołał... uroczy słoń i pudelek, a odrobinę grozy prawdziwy wąż boa dusiciel, którego można było dotknąć i założyć na szyję. Niektórzy nawet spróbowali swoich sił, wczuwając się w role cyrkowców. Zdjęcia z pokazu do obejrzenia w naszej galerii.

Nagrody Wójta

26 marca 2015 r. podczas uroczystej sesji Rady Gminy najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Zajęcia w sali zabaw "Kolorowy zakątek"

Kliknij aby przejść do galeriiW ramach zajęć prowadzonych w czasie ferii, 25 lutego młodsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w wyjeździe do  "Kolorowego zakątka" w Tucholi. 41 uczniów skorzystało z tej propozycji. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. W takim miejscu nie można się nudzić. Podczas skoków, zjazdów, bieganiny, zabaw konstrukcyjnych widać było uśmiech i zadowolenie na dziecięcych twarzach. Po wyczerpującej zabawie, wszyscy chętnie udali się do stołówki na smaczną zupę pomidorową. Więcej zdjęć w galerii.

Konkurs walentynkowy "Zakochani są wśród nas"

W piątek, 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu walentynkowego "Zakochani są wsród nas", którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kilkoro gimnazajlistów z naszej szkoły wzięło udział w trzech kategoriach: poetyckiej (stworzenie dwóch wierszy o tematyce miłosnej), plastycznej (wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej) i recytatorskiej (zaprezentowanie wybranego utworu miłosnego).

"Poznajemy lektury" - miniprojekt w klasie IV

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w miniprojekcie pn. "Poznajemy lektury", którego celem jest pokazanie, że czytanie książek nie musi być nudnym obowiązkiem, ale fascynującą podróżą do innego świata. Tym razem uczniowie przeczytali "Tajemniczy ogród" F.H. Burnett.

Wygenerowano w sekund: 0.32
7,608,645 unikalne wizyty