Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Bezpieczne wakacje

Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 2 Października 2014.

Imieniny obchodzą:
Teofil, Dionizy, Sławomir, Rachela, Sława
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Październik 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Konkurs

Drodzy rodzice i uczniowie !!!

 

Wesprzyjcie naszą grupę konkursową. Przeszliśmy już do finału ogólnopolskiego konkursu. Teraz, żeby wygrać, potrzebne są nam Wasze głosy. Każdy może oddać z komputera jeden głos dziennie przez kolejny miesiąc. Nie trzeba mieć założonego maila, należz tylko wybrać pracę i kliknąć zagłosuj. Wejdz na stronę: http://www.polanglo.gnv.com.pl i głosuj

 

nasza praca to - praca nr 10 w kategorii klas II

 

Kliknij aby przejść na stronę konkursu

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Uroczysty apel, uświetniający rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, odbył się w naszej szkole już w piątek, 27 kwietnia. Obchody rozpoczęliśmy od wysłuchania przepięknej melodii pt. "Ojczyzna" K. Dąbrowskiego, po czym wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy.

Szanuj zdrowie należycie

Pod takim hasłem 26 kwietnia odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie popołudniowo-wieczorne, w którym uczestniczyły dzieci z klas 0-III. Pierwsza część miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie poszczególne klasy wykazywały się swoją wiedzą na temat wszystkiego, co przynosi korzyści naszemu zdrowiu.

Dzień Ziemi

W dniu 23 kwietnia 2012 roku, pod hasłem "Dbajmy o naszą Ziemię", obchodziliśmy święto naszej planety.  Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Powiatowy konkurs BRD

21 kwietnia nasi uczniowie reprezentowal szkołę w konkursie na szczeblu powiatowym pod hasłem "Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym", który zarazem był finałem powiatowym. Nasza drużyna zajęła wysokie II miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych z powiatu tucholskiego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt

18 kwietna na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Żalnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce noznej, w kategorii dziewcząt gimnazjum. Gimnazjum w Żalnie było obrońcą trofeum i przystępowało do turnieju jako jeden z faworytów. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Informacja dla rodziców sześciolatków

Przez dwa najbliższe lata to rodzice będą podejmowali decyzję o rozpoczęciu przez ich sześcioletnie dziecko nauki w szkole lub o kontynuowaniu jego wychowania przedszkolnego. Dla rodziców przygotowano specjalną stronę internetową www.6latek.ore.edu.pl z szczegółowymi informacjami. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs poezji i prozy anglojęzycznej

„Bo więcej waży jedna dobra strofa niż ciężar wielu pracowitych stronnic”- Tym cytatem Czesława Miłosza powitaliśmy w czwartek, 12 kwietnia wszystkich na organizowanym w naszej szkole po raz drugi MIĘDZYGIMNAZJALNYM KONKURSIE  POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ POWIATU TUCHOLSKIEGO.

Akcja "Żonkil"


W dniu  1  kwietnia  2012 roku  wolontariusze  naszej  szkoły  aktywnie  włączyli  się w  międzynarodową  akcję  „Pola  Nadziei”, kwestując  na  rzecz Hospicjum im.   Św. Małgorzaty  w  Tucholi. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Spektakle profilaktyczne

Dnia 29 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Żalnie odbyły się spektakle profilaktyczne pt. „Przepraszam Cię, Mamo” oraz „Lustro”. Zostały one zaprezentowane przez aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Mitologia grecka bez tajemnic"

22 marca grupa dziesięciorga uczniów z klas V i VI szkoły podstawowej wzięła udział w szkolnym konkursie pod nazwą "Mitologia grecka bez tajemnic". Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z pytań otwartych i zamkniętych dotyczących znanych mitów, wierzeń Greków oraz życia bogów olimpijskich.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.29
2,502,694 unikalne wizyty