Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Instrukcja Logowania

Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 30 Czerwca 2016
.

Imieniny obchodzą:
Emilia, Lucyna, Rajmund, Arnold
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 6 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Rajd rowerowy klasy I gimnazjum

30 maja 2014 r. klasa I gimnazjum wybrała się na rajd rowerowy do Grodziska w Raciążu. Wszyscy zmierzaliśmy tam z uśmiechami na twarzy. Dziewczyny były rozbawione tym, że chłopcy nie dawali rady podjechać pod górkę, a to tacy zapaleni sportowcy. ;-) Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Święto Szkoły - Dzień Patrona

28 maja 2014r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez uczniów z klasy III gimnazjum na ręce uczniów z klasy II. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno"

28 maja w Dniu Patrona Szkoły podsumowano szkolny konkurs plastyczny inspirowany życiem Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Rekordowa ilość 132 uczestników w akcji Polska Biega !

Już 5 rok z rzędu klub UKS „PORAJ” Żalno przyłączył się od Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”. Do biegu przystąpiła rekordowa ilość 132 uczestników w różnym wieku !  Biegi młodszych kategorii odbywały się na boisku sportowym w Żalnie, natomiast bieg główny, tradycyjnie na trasie Piastoszyn - Żalno. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Kęsowo, Radosław Januszewski. Dużą pomoc uzyskaliśmy również od Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie Hanny Klinger oraz Dyrektora firmy SPOMLEK oddział w Chojnicach Damiana Kożucha.

Pomimo że w tej akcji wynik nie był najważniejszy to najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Wyniki po rozwinięciu.

Dzień Matki

Dnia 27 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Matki. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor serdecznymi życzeniami dla mam. Następnie dzieci, w kolejności od przedszkola do trzeciej klasy szkoły podstawowej, recytowały wierszyki.

Spotkania z robotem

20 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe pt: "Spotkania z robotem". Gościliśmy grupę uczniów Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi wraz z opiekunem. Wszyscy zainteresowani  tematyką robotyki mogli obejrzeć stworzone przez starszych kolegów projekty a także zbudować własne. Dla klas "0" - III zorganizowano osobne warsztaty. Młodzi technicy budowali z klocków lego własne projekty, brali udział w wyścigach robotów a także mogli wykazać się zdobytą wiedzą podczas konkursów. 

Wycieczka do Parku Narodowego Bory Tucholskie

13 maja 2014 r. odbyła się wycieczka do Parku Narodowego Bory Tucholskie. W wycieczce wzięło udział 46 uczniów z klas 4 - 6 szkoły podstawowej. Uczniowie pod okiem przewodników zwiedzali ciekawe miejsca przyrodnicze na ścieżce dydaktycznej. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Asertywne zmagania"

16 maja klasa II gimnazjum uczestniczyła w "Asertywnych zmaganiach" - powiatowym konkursie wiedzy i umiejętności profilaktycznych. W tym roku hasło przewodnie przedsięwzięcia to "Narkotyk, śmierci dotyk". Wróciliśmy zadowoleni - znowu sukces!

Konkursy matematyczne

W tym roku uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się z królową nauk w trzech konkursach: "Kangurze", Lidze Zadaniowej i Szkolnym Konkursie Matematycznym. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Mitologia grecka bez tajemnic"

W ubiegły czwartek, 9 maja, już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs pn. "Mitologia grecka bez tajemnic". Uczniowie szkoły podstawowej musieli włożyć wiele wysiłku, aby zdobyć wiedzę z tej niełatwej dziedziny. Teraz świat i religia starożytnych Hellenów nie są już dla nich obce i tajemnicze.

W tym roku, z uwagi na niewielką liczbę uczestników i bardzo podobne wyniki, jury przyznało tylko pierwsze miejsce. A zdobyła je... Martyna Wiese z klasy V. Serdecznie gratulujemy!

Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". W dalszej części uroczystości uczniowie klasy  V i VI przybliżyli zebranym historię tego ważnego wydarzenia, recytowali wiersze patriotyczne, a chłopcy z klasy III gimnazjum przedstawili krótką scenkę na temat Konstytucji. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.27
5,780,214 unikalne wizyty