Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 21 Kwietnia 2018
.

Imieniny obchodzą:
Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 6 gości

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

"Bory Tucholskie w oczach dziecka"

To już XXVI edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka". Uczniowie naszej szkoły oraz Oddziału Zamiejscowego w Piastoszynie tradycyjnie wzięli w nim aktywny udział i zdobyli wspaniałe nagrody.

Kangur matematyczny

17 marca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs "Kangur matematyczny", w którym wzięło udział 17 uczniów ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Uczestnicy konkursu przez 75 minut zmagali się z matematycznymi łamigłówkami.

VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O Pióro Starosty"


Obrazy newsów: notes.jpgDwie uczennice naszej szkoły, Agnieszka Sikora i Monika Giersz, znalazły się w gronie najlepszych znawców polskiej ortografii powiatu tucholskiego. Zdobyły wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie Ortograficznym "O Pióro Starosty".

W miniony piątek wzięły udział w uroczystym podsumowaniu i odebrały nagrody.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zdjęcia z podsumowania konkursu można obejrze na stronie www.tucholanin.pl

Warsztaty i konkurs Mini False Friends Dictionary

Obrazy: konkurs_6032016_zs_alno-2.jpgW sobotę 05.03 został rozstrzygnięty konkurs "Mini False Friends Dictionary" a także odbyły się warsztaty językowe.

SAINT PATRICK'S DAY

Warsztaty rękodzieła

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Żalnie uczestniczą w warsztatach rękodzieła, na których wykonują ozdoby wielkanocne. Warsztaty prowadzi p. Renata Stachowicz.  Dnia 17 marca 2016 r. (wywiadówka)  w naszej szkole odbędzie się kiermasz świąteczny. Celem kiermaszu jest pozyskanie środków na rozwój Orszaku Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy.

Wsparcie rodziców – punkty konsultacyjne

W związku ze zmianami w ustawie o systemie oświaty w odniesieniu do realizacji obowiązku szkolnego przez dzieci 6-letnie i 7-letnie oraz pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi realizacji podstawy programowej wśród rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej uruchomiono w trzech placówkach doskonalenia nauczycieli w województwie punkty konsultacyjne.

Uczta na Olimpie


Obrazy: uczta_11.jpg
Uczniowie klasy V wzięli udział w miniprojekcie "Mitologia grecka bez tajemnic". W czasie kilku lekcji poznali najważniejsze mity. Każdy wcielił się w postać wylosowanego boga i miał za zadanie przygotować informację o dziedzinie życia, nad którą sprawował opiekę, o jego atrybutach i wyglądzie. Później zorganziowano sąd nad Syzyfem. Uczniowie odgrywali rozmaite role - sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonego lub dziennikarza. Dowiedzieli się, co znaczą związki frazeologiczne pochodzące z historii o starożytnych bohaterach. Zwieńczeniem  mitologicznych przygód była "Uczta na Olimpie", na którą przybyli bogowie w swoich tradycyjnych strojach. Po posileniu się nektarem i ambrozją przystąpili do grupowego rozwiązaywania zagadek mitologicznych. Wiedza uczestników była naprawdę imponująca!

Więcej zdjęć w rozwinięciu newsa.

Odszedł zasłużony pedagog

Dziś odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Piastoszynie, pana Leona Wróblewskiego.

Mediacje w szkolnej praktyce

Kliknij aby powiększyćNasza szkoła zgłosiła swój akces do programu „Mediacje w szkolnej praktyce”.  Celem programu jest poznanie metody mediacji jako metody alternatywnego rozstrzygania sporów i kształtowania umiejętności komunikowania się oraz rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.

Spektakle profilaktyczne

Kolejny raz nasza szkoła gościła aktorów Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie obejrzeli trzy spektakle o tematyce profilaktycznej.

Wygenerowano w sekund: 0.20
10,469,296 unikalne wizyty