Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 20 Stycznia 2018
.

Imieniny obchodzą:
Fabian, Fabiola, Sebastian, Miła
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Styczeń 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Uczta na Olimpie


Obrazy: uczta_11.jpg
Uczniowie klasy V wzięli udział w miniprojekcie "Mitologia grecka bez tajemnic". W czasie kilku lekcji poznali najważniejsze mity. Każdy wcielił się w postać wylosowanego boga i miał za zadanie przygotować informację o dziedzinie życia, nad którą sprawował opiekę, o jego atrybutach i wyglądzie. Później zorganziowano sąd nad Syzyfem. Uczniowie odgrywali rozmaite role - sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonego lub dziennikarza. Dowiedzieli się, co znaczą związki frazeologiczne pochodzące z historii o starożytnych bohaterach. Zwieńczeniem  mitologicznych przygód była "Uczta na Olimpie", na którą przybyli bogowie w swoich tradycyjnych strojach. Po posileniu się nektarem i ambrozją przystąpili do grupowego rozwiązaywania zagadek mitologicznych. Wiedza uczestników była naprawdę imponująca!

Więcej zdjęć w rozwinięciu newsa.

Odszedł zasłużony pedagog

Dziś odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Piastoszynie, pana Leona Wróblewskiego.

Mediacje w szkolnej praktyce

Kliknij aby powiększyćNasza szkoła zgłosiła swój akces do programu „Mediacje w szkolnej praktyce”.  Celem programu jest poznanie metody mediacji jako metody alternatywnego rozstrzygania sporów i kształtowania umiejętności komunikowania się oraz rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.

Spektakle profilaktyczne

Kolejny raz nasza szkoła gościła aktorów Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie obejrzeli trzy spektakle o tematyce profilaktycznej.

Wycieczka do Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej

Dnia 13 stycznia 2016 roku grupa teatralna wraz z przedstawicielką Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Młodzi aktorzy zaprezentowali jasełka. Ich występ był dla starszych, chorych ludzi bardzo wzruszający. W wielu oczach pojawiły się łzy. Później wszyscy wspólnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie muzycznym Martyny Wiese.

Bal przebierańców

W środę (13.01.2016r.) i w czwartek (14.01.2016r.) odbyły się w szkole "Bale przebierańców". W pierwszym uczestniczyły dzieci z klas 0 i I, w drugim - klasy II i III. W przygotowaniu i prowadzeniu imprez pomagali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którym opiekuje się p. W. Malcahn. Dzieci zaprezentowały się w barwnych strojach...

Gminny Przegląd Jasełek i Przedstawień Świąteczno- Noworocznych-

Dnia 15.01.2016r. w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie odbył się V Gminny Przegląd Jasełek i Przedstawień Świąteczno-Noworocznych. Uczestniczyły w nim między innymi Oddziały Przedszkolne z Piastoszyna i Żalna oraz kółko teatralne "Od A do Z". U młodych aktorów nie widać było oznak tremy. Czuli się oni na scenie bardzo swobodnie.

Jesteśmy z WOŚP

10 stycznia 2016 r. po raz 24. zagrała WOŚP. W tym roku zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki  medycznej seniorów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołączyć się do tej szczytnej akcji. Wolontariuszami z naszej szkoły byli: Monika Giersz, Dagmara Chmara (wspierane przez Karolinę Giersz i Jagodę Fabich), Mateusz Lewandowski, Michał Heyser i Daniel Biesek. Kwestowali oni na terenie Żalna, Piastoszyna i Tucholi.  Łącznie zebrali 1905 zł i 2 €. Nad akcją czuwał opiekun Samorządu Szkolnego pan Mirosław Brzeziński.

"Sam nie palę - innym odradzam"

Kliknij aby powiększyćKolejna edycja powiatowego konkursu fotograficznego, "Sam nie palę - innym odradzam", organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tucholi zakończyła się sukcesem uczennicy klasy III gimnazjum. Jagoda Fabich zajęła I miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces gimnazjalistów

Grudzień obfitował w sukcesy uczniów. Najbardziej satysfakcjonujący był wynik Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. 

Debiut grupy teatralnej Smile

22 grudnia w naszej szkole debiutowała grupa teatralna Smile w przedstawieniu pt. Cinderella. Jak wskazuje tytuł, cała sztuka wystawiona była w języku angielskim za co należą się jej członkom szczególne wyrazy uznania.

Wygenerowano w sekund: 0.60
9,874,760 unikalne wizyty