Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 17 Kwietnia 2014.

Imieniny obchodzą:
Rudolf, Robert, Stefan, Anicet, Klara
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 4 gości

Kalendarz

<< Kwiecień 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie z klasy VI przygotowali krótką lekcję hiostorii upamietniającą wydarzenia z 11 listopada 1918, kiedy to Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.

Wybory do Samorządu Szkolnego

9 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu brało udział 117 uczniów z klas IV - VI oraz I -III gimnazjum. Największą liczbę głosów zdobyła Martyna Patyna z klasy III gimnazjum i tym samym została wybrana przewodniczącą Samorządu Szkolnego. Szczegóły w rozwnięciu newsa.

Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

19 października na Stadionie OSiR w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych w kategorii chłopców. Turniej był bardzo licznie obsadzony, ponieważ o mistrzostwo powiatu walczyło aż 10 drużyn. Oczywiście nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się się w naszej szkole uroczysty apel  połączony z przedstawieniem, na którym gościliśmy wiele zacnych osób, między innymi emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli władz samorządowych. Na korytarzach można było zobaczyć ubranych na galowo uczniów biegających z kwiatami i uśmiechami na twarzach. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

I runda Turnieju Coca-Cola Cup 2012.

UKS "Poraj" Żalno zorganizował I rundę Ogólnopolskiego Turnieju Coca-Cola Cup 2012 w kategorii dziewcząt i chłopców. W obydwu turniejach startowały 4 zespoły, grające systemem "każdy z każdym". Wśród chłopców najlepszy okazał się zespół ze Stobna, natomiast Żalno zajeło III miejsce i nie uzyskało awansu. Lepiej spisały się nasze dziewczęta, które wygraly swoją grupę i awansowały do dalszego etapu rozgrywek! Kolejny etap rozgrywek został zaplanowany na dzień 4 listopada. Zespoły uczestniczą w turnieju Coca-Cola Cup dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Kęsowo. Zdjęcia z turnieju w naszej galerii. Wyniki w załączniku.

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Z inicjawyty Straży Gminnej w Kęsowie, Posterunku Policji w Kęsowie oraz Zespołu Szkół w Żalnie ogłoszono konkurs pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Celem konkursu jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Szczegóły w rozwinięciu newsa oraz w zakładce "Konkursy"

Ślubowanie pierwszoklasistów

13.10.2011r. W naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Zespołu Szkół w Żalnie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum złożyli ślubowanie pod kierunkiem swoich wychowawców.  Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Spotkanie z Policją

W dniu 12.10.2011r. w naszej szkole gościli policjanci z posterunku w Kęsowie: sierż. Adam Wochna i asp. Jacek Mężydło. Panowie policjanci w oddziale przedszkolnym i w klasach I-III SP przeprowadzili pogadankę na temat: „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Projekty edukacyjne dla gimnazjalistów

Uczniowie mają obowiązek uczestniczenia w realizacji projektu edukacyjnego (&21a rozporządzenia MEN z 30 kwietnia 2007 r.) Dotyczy on uczniów klas gimnazjalnych, w których realizuje się podstawę programową kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. Szczegóły dotyczące projektu gimnazjalnego w rozwinięciu newsa.

5. miejsce Michała Mrugowskiego w finale wojewódzkim!

Obrazy newsów: biegacz.gifW piątek 30 września w bydgoskim Fordonie odbyły się wojewódzkie finały w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów w kategorii gimnazjów w biegu na dystansie 2000 m. Wśród blisko 100 najlepszych przełajowców naszego województwa bardzo wysokie 5. miejsce zajął Michał Mrugowski, 71. był Szymon Luptowski, zaliczając jednak dwa upadki na trasie. Gratulujemy naszym biegaczom!

Prezentacja - grzyby

Nasza szkoła pod koniec września gościła panią Dorotę Borzyszkowską z Tucholskiego Parku Krajobrazowego, która przygotowała i przedstawiła prezentację pt. "Grzyby Tucholskiego Parku Krajobrazowego". Prezentację obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.39
1,754,594 unikalne wizyty