Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 9 Lutego 2016.

Imieniny obchodzą:
Eryka, Cyryl, Apolonia, Marian, Rajmund, Bernard
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Luty 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

"Zabawa w teatr"

28 listopada 2013r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się IX Przegląd Teatrzyków Szkolnych "Zabawa w teatr". Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Nasze kółko teatralne "Promyki" przedstawiło bajkę "Królewna Śnieżka". Aktorzy zdobyli wyróżnienie.

Wieczór andrzejkowy

Dnia 27.11.2013r. odbył się w naszej szkole WIECZÓR ANDRZEJKOWY dla uczniów z klas 0- III. Dzieci poznały krótką historię andrzejkowych wróżb. Następnie przybyły wróżki i przeniosły je w świat fantazji oraz magii, zaznaczając, że wszystkie wróżby należy traktować jako żarty i zabawę.

Konkurs powiatowy

Starosta Tucholski ogłasza konkurs na prezentację multimedialną z okazji 15-lecia Powiatu Tucholskiego pod nazwą „Powiat Tucholski w oczach gimnazjalisty”. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dożywianie w szkole

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie informuje, że wszystkie decyzje dotyczące realizacji świadczenia – posiłek w szkole- w ramach  program wieloletniego: Pomoc państwa w zakresie dożywiania zostały wydane na czas określony do dnia 20.12.2013 r. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

 

Plener rzeźbiarski

9 listopada grupa uczniów z Zespołu Szkół w Żalnie uczestniczyła w plenerze rzeźbiarskim w Kęsowie. Zajęcia prowadził pan Zygmunt Kedzierski - lokalny artysta, rzeźbiarz, wieloletni nauczyciel sztuki.

Teatr profilaktyczny

12 listopada w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Sponsorem tego wydarzenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Poznań wart poznania

W dniach 23-25 października 2013 roku dwunastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Poznania. Pogoda była wprost wymarzona, dlatego mogliśmy zobaczyć wszystkie miejsca, które były przewidziane w programie.

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum ZS w Żalnie oficjalnie dołączyli do grona uczniów. W uroczystości, która odbyła się 16 października w naszej szkole, udział wzięli: pani dyrektor, rodzice oraz wychowawcy wraz ze swoimi klasami. Najmłodsze dzieci zaprezentowały swój program artystyczny. Następnie wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor Hanna Klinger dokonała aktu pasowania na uczniów. Wręczyła wszystkim dyplomy i upominki. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci każdego ucznia.

Tuż za podium...

09 października Zespół Szkół w Zalnie był organizatorem Mistrzostw Powiatu Tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt w kategorii Gimnazjum. Nasze dziewczęta zagrały bardzo ambitnie, co pozwoliło zająć IV miejsce w końcowej lokacie. Warto dodać, że w naszej drużynie grały dwie dziewczyny z klasy VI, a więc o wiele młodsze od rywalek.

II miejsce młodych piłkarzy w Powiecie Tucholskim

08.10.2013 roku w Śliwicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce nożnej chłopców Szkół Podstawowych. Nasza Reprezentacja grała dzielnie i ambitnie, co zaowocowało zdobyciem II miejsca !!!

e-Twinning

Nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 kontynuuje współpracę z młodzieżą z  innych szkół europejskich w ramach projektu e-Twinning. Szczegóły w rozwinięciu newsa oraz w zakładce

Wygenerowano w sekund: 3.36
5,041,670 unikalne wizyty