Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 29 Marca 2017
.

Imieniny obchodzą:
Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 7 gości

Kalendarz

<< Marzec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Wyniki konkursu matematycznego

Szkolny Konkurs Matematyczny

 

02.06.2015 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla SP.

Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej

 

Zwycięzcami zostali:

Kl. IV – Małgorzata Sikora

Kl. V – Izabela Sowińska

Kl. VI – Piotr Wróblewski

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

A zwycięzcom - serdecznie gratulujemy.

Powiatowy Konkurs "A to Polska właśnie"

W środę, 27 maja, w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs „A to Polska właśnie". Ponadtysiącletnia historia państwa, bogactwo kulturowe, różnorodność i piękno krajobrazu sprawia, że Polska jest jednym z ciekawszych krajow w Europie. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dzień Patrona

W czwartek, 28 maja, po 1. lekcji, w naszej szkole odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona.

Harmonogram przedstawiamy poniżej:

1. Rozpoczęcie.

2. Scenka przygotowana przez klasę I gimnazjum.

3. Prezentacja multimedialna i recytacja wierszy autorstwa uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie poetyckim. 

4. Uroczyste przekazanie sztandaru klasie II gimnazjum.

5. Wręczenie nagród laureatom konkursów: wiedzy o patronie, plastycznego, literackiego i innych.

6. Zakończenie uroczytości.

 

Po apelu lekcje będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem.

Wszyscy uczniowie mają obowiązek przyjść w tym dniu do szkoły w stroju galowym!

Obchody kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja

W tym roku przypada 224. rocznica uchwalenia jednego z najważniejszych dokumentów w historii naszego państwa - Konstytucji 3 maja. Z tej okazji grupa uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej i I gimnazjum (przede wszystkim harcerzy wspartych przez innych uczniów) przygotowała akademię. Inscenizacja odbyła się dwukrotnie - 3 maja przy pomniku ofiar - mieszkańców Żalna - oraz w szkole, 4 maja,  podczas uroczystego apelu.

 

W przedstawieniu wzięli udział: Małgorzata Sikora, Joanna Miszewska, Martyna Grebin, Partycja Krzyżanowska, Renata Giłka, Weronika Kocinska, Izabela Sowińska, Martyna Wiese, Paulina Michalak, Weronika Mindykowska, Kaja Heyser, Weronika Wegner, Łukasz Donorowicz i Mateusz Zbilski.

 

Przygotowały: Marta Pril i Marta Araśniewicz

Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi

W związku z tym, że w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Międzynarodowy Dzień Ziemi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie zorganizowanej z tej okazji. Wszystko zaczęło się od spektaklu o tematyce ekologicznej przygotowanego przez kółko teatralne pod kierunkiem Pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Po nim miała miejsce część artystyczna, a później sportowa.

Zabawy pierwszoklasistów

W dniach od 21 do 23 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w wyjazdach i zabawach integracyjnych. Najpierw dzieci wyjechały do Tucholi, gdzie w sali zabaw „Kolorowy zakątek” bawiły się, korzystając ze zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Następny dzień przeznaczony był na zapoznanie się z atrakcjami „Kwiatowej Wioski” przygotowanymi przez osoby ze Stowarzyszenia w Żalnie. Pierwszaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach na świeżym powietrzu oraz wykonały pracę plastyczną z motywem kwiatowym. 23 kwietnia natomiast na hali sportowej pani Kinga Nieżórawska przeprowadziła zabawę „Balonowe zwierzaki”. Dzieci mogły pochwalić się wyobraźnią i stworzyć zabawne balonowe stworki. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc. Kilka zdjęć z zabaw do obejrzenia w naszej galerii.

Cyrk Heca

Kliknij aby przejść do galerii13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole cyrk Heca. Zarówno ci młodsi, jak i ci starsi, mieli okazję zobaczyć pokazy żonglerki czy  magii. Dużo śmiechu i nie tylko wywołał... uroczy słoń i pudelek, a odrobinę grozy prawdziwy wąż boa dusiciel, którego można było dotknąć i założyć na szyję. Niektórzy nawet spróbowali swoich sił, wczuwając się w role cyrkowców. Zdjęcia z pokazu do obejrzenia w naszej galerii.

Nagrody Wójta

26 marca 2015 r. podczas uroczystej sesji Rady Gminy najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Wygenerowano w sekund: 0.25
7,957,329 unikalne wizyty