Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 21 Października 2014.

Imieniny obchodzą:
Urszula, Hilary, Celina, Jakub, Janusz"
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Październik 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dzień Bezpieczeństwa

26 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Bezpieczeństwa. Głównym mottem akcji było zwiększenie świadomości uczniów w okresie wakacji na sprawy związane z bezpiecznym wypoczynkiem. W ramach akcji przeprowadzono gminny turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym z udziałem straży Gminnej w Kęsowie oraz policjantów z posterunku w Kęsowie. W turnieju udział wzięli uczniowie Zespołów Szkół w Żalnie i Kęsowie. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dzień Sportu

W niecodziennych okolicznościach, a mianowicie podczas święta piłki nożnej w Europie, które współorganizuje Polska, w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Każda klasa miała za zadanie wymyślić okrzyk dopingujący, stworzyć ubiór kibica oraz transparent, które zostały zaprezentowane na samym początku. Nie trudno się domyślić, że 12 czerwca w naszej szkole królowały biel i czerwień.

ŚWIĘTO SZKOŁY

31 maja obchodziliśmy Święto Szkoły związane z rocznicą śmierci naszego patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ze stuleciem istnienia starej części szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której uczniowie, nauczyciele i goście przeszli przed szkołę, gdzie odbyło się przekazanie sztandaru młodszym następcom. Potem uczniowie przedstawili historię placówki oraz wzruszające wspomnienia ludzi z nią związanych. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dzień bez przemocy wśród najmłodszych

Dnia 6 czerwca 2012r. obchodziliśmy w szkole „Dzień bez przemocy”. W klasach odbyły się pogadanki na temat: jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami np. bójkami, kłótniami, skarżeniem i dokuczaniem. Uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. „Duża przerwa”.

Dzień Matki

30 maja obchodziliśmy tegoroczny Dzień Matki w naszej szkole. Klasy młodsze przygotowały inscenizacje oraz życzenia zawarte w słowach wierszyków i wyśpiewane w piosenkach. Mamy, które przybyły do szkoły z uwagą obserwowały występy swoich dzieci, po czym wyrażały swoje zadowolenie w rozmowach przy kawie i ciasteczkach.

Ponownie licznie przyłączyliśmy się do akcji "Polska Biega" !

Blisko 100 uczestników z całego powiatu tucholskiego, przyciągnął w sobotnie popołudnie bieg organizowany przez UKS Poraj Żalno, który o raz trzeci z rzędu przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji „ Polska Biega”. Biegi odbywały się w 4 kategoriach wiekowych, w grupie dziewcząt i chłopców. Młodsi uczestnicy biegali po trasie w Żalnie, natomiast gimnazjaliści i starsi uczestniczyli w głównym biegu z Piastoszyna do Żalna, liczącym ponad 5 km. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Asertywne zmagania

Dnia 11. 05. 2012 roku w Kęsowie, już po raz szósty, odbyły się Asertywne Zmagania, których hasło przewodnie brzmiało „Kolorowa integracja - zdrowego życia afirmacja". W corocznej imprezie wzięła udział klasa II gimnazjum. Opiekunami grupy byli wychowawca klasy – pan Bartosz Babiński i pedagog szkolny - pani Maria Szweda. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Sukces naszych najmłodszych piłkarzy !

Nasza szkoła była organizatorem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Są to Mistrzostwa Polski w kategorii do lat 10! Zawody odbyły się w piątek 11 maja i uczestniczyło w nich 6 zespołów z powiatu tucholskiego. Nasi najmłodsi piłkarze, po zaledwie kilku treningach, zajęli wysokie II miejsce, zostając wicemistrzem powiatu! Szczegóły w załączniku.

Konkurs

Drodzy rodzice i uczniowie !!!

 

Wesprzyjcie naszą grupę konkursową. Przeszliśmy już do finału ogólnopolskiego konkursu. Teraz, żeby wygrać, potrzebne są nam Wasze głosy. Każdy może oddać z komputera jeden głos dziennie przez kolejny miesiąc. Nie trzeba mieć założonego maila, należz tylko wybrać pracę i kliknąć zagłosuj. Wejdz na stronę: http://www.polanglo.gnv.com.pl i głosuj

 

nasza praca to - praca nr 10 w kategorii klas II

 

Kliknij aby przejść na stronę konkursu

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Uroczysty apel, uświetniający rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, odbył się w naszej szkole już w piątek, 27 kwietnia. Obchody rozpoczęliśmy od wysłuchania przepięknej melodii pt. "Ojczyzna" K. Dąbrowskiego, po czym wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy.

Szanuj zdrowie należycie

Pod takim hasłem 26 kwietnia odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie popołudniowo-wieczorne, w którym uczestniczyły dzieci z klas 0-III. Pierwsza część miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie poszczególne klasy wykazywały się swoją wiedzą na temat wszystkiego, co przynosi korzyści naszemu zdrowiu.

Wygenerowano w sekund: 0.29
2,592,076 unikalne wizyty