Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 20 Stycznia 2017
.

Imieniny obchodzą:
Fabian, Fabiola, Sebastian, Miła
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 7 gości

Kalendarz

<< Styczeń 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Zajęcia w sali zabaw "Kolorowy zakątek"

Kliknij aby przejść do galeriiW ramach zajęć prowadzonych w czasie ferii, 25 lutego młodsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w wyjeździe do  "Kolorowego zakątka" w Tucholi. 41 uczniów skorzystało z tej propozycji. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. W takim miejscu nie można się nudzić. Podczas skoków, zjazdów, bieganiny, zabaw konstrukcyjnych widać było uśmiech i zadowolenie na dziecięcych twarzach. Po wyczerpującej zabawie, wszyscy chętnie udali się do stołówki na smaczną zupę pomidorową. Więcej zdjęć w galerii.

Konkurs walentynkowy "Zakochani są wśród nas"

W piątek, 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu walentynkowego "Zakochani są wsród nas", którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kilkoro gimnazajlistów z naszej szkoły wzięło udział w trzech kategoriach: poetyckiej (stworzenie dwóch wierszy o tematyce miłosnej), plastycznej (wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej) i recytatorskiej (zaprezentowanie wybranego utworu miłosnego).

"Poznajemy lektury" - miniprojekt w klasie IV

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w miniprojekcie pn. "Poznajemy lektury", którego celem jest pokazanie, że czytanie książek nie musi być nudnym obowiązkiem, ale fascynującą podróżą do innego świata. Tym razem uczniowie przeczytali "Tajemniczy ogród" F.H. Burnett.

Ferie 2015

Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do wzięcia udziału w zajęciach sportowych, które odbędą się w czasie ferii. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy

Kliknij aby przejść do galerii5 lutego klasy 0-III spotkały się na wieczorku karnawałowym. Wszystkie dzieci zaprezentowały się na balu w przepięknych strojach. Wspaniale bawiły się przy wesołej muzyce. Wcześniej ustawiliśmy stoły, na których znalazły się różne smakołyki. Nad przygotowaniem pięknej dekoracji w sali, rozmaitych atrakcji zabawowych oraz oprawy muzycznej czuwali wolontariusze z naszej szkoły.  Bardzo dziękujemy im za wielkie zaangażowanie. Więcej zdjęć w galerii.

Spektakle teatralne

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakle teatralne z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie odbywały się na deskach Tucholskiego Ośrodka Kultury. 14 stycznia grupa uczniów z klasy VI i I gimnazjum obejrzała pełną fantastycznych zdarzeń, niesamowitych postaci i momentami  mrożącą krew w żyłach Balladynę. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wyjazd do DOS w Wysokiej

Kliknij aby przejść do galerii27 stycznia uczniowie z klas II i III oraz grupa młodzieży z koła wolontariatu udała się do Domu Opieki Społecznej w Wysokiej. Przygotowaliśmy program artystyczny- inscenizację noworoczną, przedstawienie pt. Bajeczka ciepła jak maskoteczka" oraz występ muzyczno- wokalny. Mieszkańcy i pracownicy DOS przyjęli nas bardzo serdecznie. Każdy występ nagrodzono brawami, nie zabrakło też wzruszeń i miłych słów. Po występie zaproszono nas  na herbatkę oraz pyszne ciasto. Kilka zdjęć w galerii.

Konkurs Gminnej Biblioteki Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zaprsza do wzięcia udziału w dwóch konkursach pod hasłem:

 

"Kto wie ile jest książek na półce w Twojej bibliotece"


"Miłość ..."


Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Szczegóły po kliknięciu w plakat.

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia gościliśmy w naszej szkole ponad 100 babć i dziadków, zaproszonych z okazji swojego święta. Uroczystość odbywała się w hali sportowej, gdzie uczniowie młodszych klas zaprezentowali przygotowany program artystyczny. W wierszykach, piosenkach oraz inscenizacjach dzieci przekazały serdeczne życzenia i wyraziły podziękowania swoim babciom i dziadkom. Był też słodki poczęstunek i miłe spotkanie wszystkich gości w szkolnej stołówce.

WIGILIA SZKOLNA

Tuż przed świętami, 19 grudnia 2014 roku, już po raz kolejny w naszej szkole odbła się uroczysta Wigilia. Obchody tego ważnego dnia rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek przgotowanych przez koło teatralne działające pod czujnym okiem pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Tradycyjnie każda klasa wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą dekorację wigilijnego stołu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.26
7,367,230 unikalne wizyty