Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 20 Maja 2024
.

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Bal karnawałowy w klasach młodszych

27 stycznia odbył się BAL KARNAWAŁOWY dzieci z klas I-III. W tym dniu, uczestnicy balu przybyli do szkoły w pomysłowo przygotowanych i pięknie prezentujących się strojach karnawałowych. Wszyscy aktywnie brali udział w różnorodnych konkursach oraz we wspólnej zabawie przy muzyce. Wesoło i przyjemnie upłynął czas tegorocznej zabawy dla dzieci. Pamiątkowe zdjęcia do obejrzenia w galerii.Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2011r. do szkoły zaproszono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Pani dyrektor powitała zgromadzonych gości i zaprosiła na program artystyczny. Uczniowie klas 0-III oraz VI zaprezentowali swoje zdolności wokalne i aktorskie. Babciom i Dziadkom przedstawienie bardzo się podobało. Nagrodzili je gromkimi brawami. Następnie szanowni goście mieli czas na podzielenie się wrażeniami przy kawie i słodkim poczęstunku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Dnia 14.01.2011 w Domu Kultury w Kęsowie odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych o tematyce świąteczno - noworocznej. Uczestniczyło w nim 7 grup teatralnych. Należy podkreślić, że nie powtórzyło się żadne przedstawienie. Jury zachwyciły przepiękne kostiumy młodych aktorów. Nagrodę specjalną otrzymała grupa z Kęsowa działająca w tamtejszej bibliotece. Więcej w rozwinięciu newsa.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

  W dniach 13-14 stycznia odbyły się w Tucholi na hali OSIR-u Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce siatkowej w kategorii gimnazjum. Reprezentacja naszych dziewcząt po zjęciu drugiego miejsca w grupie, przegrały po zacietym pojedynku mecz o III miejsce z drużyną Śliwic 1-2 i zajeły IV miejsce.

Chłopcy, którzy w większości byli rocznikowo młodsi od przeciwników, przegrali trzy mecze w grupie nie uzyskując dalszego awansu i zostali sklasyfikowani na VI miejscu. Dokładniejsze wyniki w rozwinięciu newsa.

Szkolna Wigilia

W środę, 22 grudnia, uczniowie przyszli do szkoły w niezwykłym i niecodziennym nastroju, niosąc pod pachą, zamiast podręczników, świąteczne podarunki. Tego dnia w naszej szkole odbyła się Wigilia. Uroczystość rozpoczął krótką mową, odczytaniem fragmentu Pisma Św. i kolędą ks. Paweł Młyński. Później mieliśmy okazję zobaczyć jasełka i występ w języku angielskim naszych koleżanek i kolegów. Wprowadzeni w magiczną atmosferę świąt udaliśmy się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem, zasiąść przy wigilijnym stole i obdarować się prezentami. Wrażenia, jak zwykle, były niezapomniane.

GWIAZDKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W ŻALNIE

news: choinka.jpg

 

Dnia 20.12.2010r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość przygotowana z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Od rana dzieci czuły panujący w sali niezwykły nastrój. Dzięki przedszkolakom z Piastoszyna miały możliwość obejrzenia świątecznego przedstawienia. Następnie nadszedł czas składania życzeń i dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd.Akcja pokaż, że masz serce

W ramach tej akcji nasze wolontariuszki w związku ze zbliżającymi świętami Bożego Narodzenia chodziły po wsi i śpiewały pieśni adwentowe. Za uzbierane środki przygotowały paczki świąteczne, które osobiście z życzeniami roznosiły najbardziej potrzebującym mieszkańcom Żalna, Nowego Żalna i Piastoszyna. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Złotóweczka dla pieseczka

W ramach Tygodnia Wolontariatu przeprowadziliśmy akcję „Złotóweczka dla Pieseczka”, której celem była zbiórka funduszy na rzecz pomocy i opieki nad porzuconymi zwierzętami ze schroniska w Chojnicach. Zebrane pieniądze w kwocie 65zł zostaną wpłacone bezpośrednio na konto schroniska dla zwierząt.

Spotkanie członków Szkolnego Klubu Wolontariatu

Dnia 8 grudnia 2010r. gościliśmy w naszej szkole p. Barbarę Śpica – długoletniego wolontariusza i członka nadzwyczajnego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi. Pani Barbara działa w wolontariacie od wielu lat, m.in. w Domu Dziecka w Tucholi, Ośrodku Pomocy Społecznej w Tucholi, w Gminie Kęsowo, Archikonfraterni w Warszawie oraz w Bydgoszczy. Więce3j w rozwinięciu newsa.

Otwarcie Orlika

Dziś o godzinie 1200 odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowego w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012", wybudowanego przy Zespole Szkół w Żalnie. Uroczystość otwarcia poprzedziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów z klasy VI. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

23 listopada obyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza każdy z kandydatów oprócz plakatów zaprezentował się na forum szkolnym. Po podliczeniu głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Damian Rybacki z klasy I gimnazjum. Szczegóły i wyniki wyborów w rozwinięciu newsa

Wygenerowano w sekund: 0.02
48,651,501 unikalne wizyty