Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 30 Maja 2024
.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 28 gości

Kalendarz

<< Marzec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Nagrody Wójta Gminy Kęsowo

17 lutego 2011 roku podczas uroczystej sesji Gminy Kęsowo, nastąpiło wręczenie nagród Wójta Gminy Kęsowo. Co roku pan Wójt przyznaje stypedium dla uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczą  w propagowaniu naszej Gminy. Stypendia są przyznawane dla uczniów kończących Szkołę Podstawową i Gimnazjum. Lista nagrodzonych w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

28 stycznia zorganizowano w szkole BAL KARNAWAŁOWY dla najmłodszych dzieci. Bawili się na nim wspólnie milusińscy z Piastoszyna i Żalna. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, zabawach i tańcach. Z dumą prezentowały swoje przepiękne stroje. Razem częstowały się słodkościami. Uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wszyscy na długo zapamiętają ten szczególny dzień! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu w naszej galerii.


Dziękujemy rodzicom oraz  wolontariuszkom za pomoc w zorganizowaniu balu!

Komunikat dyrektora

Ministerstwo Edukacji Narodowej zwraca się do kuratorów oświaty, dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek nauczania i wychowania z prośbą o upowszechnienie informacji na temat niezbędnych działań profilaktycznych, zapobiegających grypie A/H1N1 i infekcjom grypopodobnym, zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych w przedszkolach, szkołach i placówkach oraz o współpracę w tym zakresie z właściwymi Powiatowymi Stacjami Sanitarno - Epidemiologicznymi. Bieżące informacje dotyczące grypy A/H1N1 znajdują się na stronie internetowej www.pzh.gov.pl. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy w klasach młodszych

27 stycznia odbył się BAL KARNAWAŁOWY dzieci z klas I-III. W tym dniu, uczestnicy balu przybyli do szkoły w pomysłowo przygotowanych i pięknie prezentujących się strojach karnawałowych. Wszyscy aktywnie brali udział w różnorodnych konkursach oraz we wspólnej zabawie przy muzyce. Wesoło i przyjemnie upłynął czas tegorocznej zabawy dla dzieci. Pamiątkowe zdjęcia do obejrzenia w galerii.Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2011r. do szkoły zaproszono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Pani dyrektor powitała zgromadzonych gości i zaprosiła na program artystyczny. Uczniowie klas 0-III oraz VI zaprezentowali swoje zdolności wokalne i aktorskie. Babciom i Dziadkom przedstawienie bardzo się podobało. Nagrodzili je gromkimi brawami. Następnie szanowni goście mieli czas na podzielenie się wrażeniami przy kawie i słodkim poczęstunku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Dnia 14.01.2011 w Domu Kultury w Kęsowie odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych o tematyce świąteczno - noworocznej. Uczestniczyło w nim 7 grup teatralnych. Należy podkreślić, że nie powtórzyło się żadne przedstawienie. Jury zachwyciły przepiękne kostiumy młodych aktorów. Nagrodę specjalną otrzymała grupa z Kęsowa działająca w tamtejszej bibliotece. Więcej w rozwinięciu newsa.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

  W dniach 13-14 stycznia odbyły się w Tucholi na hali OSIR-u Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce siatkowej w kategorii gimnazjum. Reprezentacja naszych dziewcząt po zjęciu drugiego miejsca w grupie, przegrały po zacietym pojedynku mecz o III miejsce z drużyną Śliwic 1-2 i zajeły IV miejsce.

Chłopcy, którzy w większości byli rocznikowo młodsi od przeciwników, przegrali trzy mecze w grupie nie uzyskując dalszego awansu i zostali sklasyfikowani na VI miejscu. Dokładniejsze wyniki w rozwinięciu newsa.

Szkolna Wigilia

W środę, 22 grudnia, uczniowie przyszli do szkoły w niezwykłym i niecodziennym nastroju, niosąc pod pachą, zamiast podręczników, świąteczne podarunki. Tego dnia w naszej szkole odbyła się Wigilia. Uroczystość rozpoczął krótką mową, odczytaniem fragmentu Pisma Św. i kolędą ks. Paweł Młyński. Później mieliśmy okazję zobaczyć jasełka i występ w języku angielskim naszych koleżanek i kolegów. Wprowadzeni w magiczną atmosferę świąt udaliśmy się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem, zasiąść przy wigilijnym stole i obdarować się prezentami. Wrażenia, jak zwykle, były niezapomniane.

GWIAZDKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W ŻALNIE

news: choinka.jpg

 

Dnia 20.12.2010r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość przygotowana z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Od rana dzieci czuły panujący w sali niezwykły nastrój. Dzięki przedszkolakom z Piastoszyna miały możliwość obejrzenia świątecznego przedstawienia. Następnie nadszedł czas składania życzeń i dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd.Akcja pokaż, że masz serce

W ramach tej akcji nasze wolontariuszki w związku ze zbliżającymi świętami Bożego Narodzenia chodziły po wsi i śpiewały pieśni adwentowe. Za uzbierane środki przygotowały paczki świąteczne, które osobiście z życzeniami roznosiły najbardziej potrzebującym mieszkańcom Żalna, Nowego Żalna i Piastoszyna. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Złotóweczka dla pieseczka

W ramach Tygodnia Wolontariatu przeprowadziliśmy akcję „Złotóweczka dla Pieseczka”, której celem była zbiórka funduszy na rzecz pomocy i opieki nad porzuconymi zwierzętami ze schroniska w Chojnicach. Zebrane pieniądze w kwocie 65zł zostaną wpłacone bezpośrednio na konto schroniska dla zwierząt.

Wygenerowano w sekund: 0.01
49,004,950 unikalne wizyty