Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 1 Marca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Albina, Antonina, Dawid, Radosław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 12 gości

Kalendarz

<< Listopad 2023 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uczniowie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w klasie I szkoły podstawowej oraz w klasie I gimnazjum 8 października przeżywali ważną uroczystość- ślubowanie i pasowanie na uczniów Zespołu Szkół w Żalnie. W spotkaniu licznie uczestniczyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła dyr. Hanna Klinger serdecznie witając zebrane grono, a w szczególności najmłodszych uczniów.

III Bieg Kasztelański

Tradycyjnie 30 września 2010 roku w Raciążu odybył się III Bieg Kasztelański. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 27 uczniów, zarówno z gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Udało się zdobyć dwa medale: złoty za I miesjce w biegu na 1000m gimnazjalistów zdobył Michał Mrugowski, brązowy za III miejsce w biegu na 600m szkół podstawowych zdobył Łukasz Gierszewski. Ponadto na wyróżnienie zasłużyli: Igor Chmara (klasa I SP) - V miesjce, Dawid Straszewski (klasa II SP) - VI miejsce, Jagoda Tajl (klasa VI SP) - VI miejsce, Szymon Luptowski (klasa I gim) - VI miejsce. Wszystkim reprezentantom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Trzy pierwsze miejsca naszych uczniów w Biegu Borowiaka !

    W pogodną sobotę 25 września  odbył się w Tucholi coroczny bieg przełajowy "Bieg Borowiaka". Nasza szkoła wystawiła liczną, 35-osobową, reprezentację. Sportowcy wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wygrali biegi w trzech grupach: Dawid Straszewski w biegu klas II SP, Szymon Luptowski w kategorii klas I gimnazjum oraz czwarty rok z rzędu Michał Mrugowski, tym razem w kategorii klasy II gimnazjum!!!


Borowiacy w labiryntach wiedzy

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Borowiacy w labiryntach wiedzy" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Rozwój wykształcenie i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu został powiat tucholski w partnerstwie z wszystkimi gminami z terenu powiatu.

Projekt unijny - klasa VI

 

Od września w naszej szkole jest realizowany projekt PODNOSZENIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO Program Operacyjny Kapitał Ludzki 9.1.2, którego liderem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W ramach projektu uczniowie z klasy VI będą brać udział w zajęciach z matematyki, przyrody i języka niemieckiego.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Wakacje ... tak szybko minęły. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas powrotu do szkoły. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po czym udaliśmy się do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor ogłosiła oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

Zakończenie roku szkolnego

W piatek uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2009/2010 od Mszy Świętej, po czym wszyscy udali się do szkoły na przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy VI. Po uroczystościach uczniowie odebrali świadectwa na znak rozpoczęcia się upragnionych wakacji.   

Dzień Bezpieczeństwa

Dzień BezpieczeństwaW środę w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Zbliżające się wakacje były doskonałą okazją, aby przypomnieć nam o różnych niebezpieczeństwach z którymi możemy się  spotkać. W tym dniu gościliśmy ratowników z BWOPR oraz przedstawicieli policji. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dalsze sukcesy naszych piłkarek !

news: pilka.jpg   15 czerwca w Toruniu piłkarki naszej szkoły występowały w półfinale wojewódzkim "Ligi Orlika". Po dwóch remisach, z SP Skrwilno 2-2 (dwie bramki Barbary Góral) i z SP Dragacz 2-2 (bramka Barbary Góral i Gosi Patyny), dziewczęta zajęły II miejsce w grupie. Wynik ten plasuje nasz zespół na miejscach 9-16 w województwie! Jest to największy sukces zespołu piłki nożnej dziewcząt w historii naszej szkoły!

Gminny konkurs BRD

9 czerwca nasza szkoła zorganizowała wspólnie z Strażą Gminną w Kęsowie oraz wójtem Gminy Kęsowo - Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem konkursu było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Szczegóły konkursu oraz wyniki w rozwinięciu newsa.  

Dzień bez przemocy

Dnia 7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bez przemocy”. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskich obchodów tego dnia. Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Więcej w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.02
46,232,063 unikalne wizyty