Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 22 Lutego 2018
.

Imieniny obchodzą:
Marta, Małgorzata, Piotr, Nikifor
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości

Kalendarz

<< Luty 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Bal karnawałowy

W poniedziałek( 5.02.2018r.) odbył się w szkole "Bal karnawałowy" dla kl. 0-III.Dzieci z radością prezentowały przepiękne kostiumy. Uśmiech towarzyszył im przez cały czas trwania imprezy. Uczestnicy balu okazali się wybitnymi tancerzami.  Dzieci równiez  brały udział w ciekawych konkursach i zabawach ruchowych. Dla wszystkich liczyła się dobra zabawa. Po szaleństwach na parkiecie był także czas na krótki oddech i słodki poczęstunek.  Zapraszamy za rok!!!

 

*Wielkie podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu, która pomogła w zorganizowaniu balu.

Wyjazd do Fojutowa podczas ferii !

           W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła organizuje dla chętnych uczniów wyjazd do Fojutowa na basen lub zabawy na śniegu. Wyjazd jest planowany na czwartek 15 lutego. Wyjazd o godz. 10:00 (Piastoszyn ok 10:10). Planoiwany powrót ok godz. 14:30.

 

Dzieci maja do wyboru wejście na basen, jazdę na łyżwach, nartach lub zjazdy na Snowtubingu. 

Dojazd autokarem - 8 zł - koszt obowiązkowy dla każdego uczestnika wyjazdu.

Dodatkowo koszty w zależności od wybranej atrakcji:

Wejście na basen na 1 godzinę - 9 zł

Jazda na łyżwachWSTĘP NA LODOWISKO – 10ZŁ (BEZ OGRANICZEŃ CZASOWYCH) + 10 zł wypożyczenie łyżew ( można zabrać swoje łyżwy ).

Snowtubing – wypożyczenie opony 10zł/godzina + 10 zjazdów – 8zł, 20 zjazdów – 16zł  

Jazda na nartach - wypożyczenie nart, butów i kasku na 2 godziny - 20 zł ( można mieć swój sprzęt ) + 10 zjazdów – 8zł, 20 zjazdów – 16złZA KARTĘ POBIERANA JEST DODATKOWĄ KAUCJĘ W WYSOKOŚĆI 20 ZŁ OD SZTUKI. PO ZAKOŃCZENIU KORZYSTANIA Z WYCIĄGU ZWRACAMY KARTĘ  GDZIE ZOSTANIE ZWRÓCONA KAUCJA.

 

Możliwość korzystania z atrakcji na śniegu oczywiście przy sprzyjającej pogodzie.

 

Zapisy i wpłaty należy dokonywać u nauczycieli wychowania fizycznego do piątku 9 lutego !


Planetarium

W poniedziałek 5 lutego od godziny 8:00 będziemy gościć w naszej szkole "Planetarium Nieba Północnego". Wstęp 8 zł od osoby.

VII Gminny Przegląd Przedstawień Świątecznych i Jasełek

Dnia 12.01.2018 r. w WDK, w Kęsowie, dzieci z kółka teatralnego uczestniczyły w przeglądzie przedstawień. Jury oceniało grę aktorską, kostiumy i dykcję. Na scenie zaprezentowało się 9 grup. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zdobyli III miejsce. GRATULACJE!!!!

W niedzielę 14.01.2018 r. w kościele, grupa teatralna przedstawiła jasełka mieszkańcom Żalna. Dzieci bez większego stresu pięknie odegrały swoje role, pochwaliły się także ślicznymi strojami przygotowanymi przez rodziców. Otrzymały gorące podziękowania i brawa.

Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas. Kilka zdjęć w rozwinięciu newsa.

Opiekunowie H. Malcahn i M. Bajczyk  

Religijny konkurs plastyczny

RELIGIJNY KONKURS PLASTYCZNY BRATERSTWO W BIBLII”

 

Zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie plastycznym „Braterstwo w Biblii”. Szczegóły konkursu w rozwinięciu newsa.

Konkurs biblijny

Konkurs biblijny - Gratulacje dla chłopców!

Dnia 7 grudnia 2017r. odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Braterstwo w Biblii". W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły z klasy VI i VII. Wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie w rozwinięciu newsa.

Spotkanie "wigilijne"

Spotkanie „wigilijne”

 

 

  20 Grudnia(  środa  ) - ogólnoszkolna „wigilia”

- o godzinie 8.00 – spotkanie w klasach

- 9.00 jasełka

- koncert kolęd

- 10.15 - zajmowanie miejsc przy stole wigilijnym

- krótkie wprowadzenie do uroczystości – samorząd szkolny

- czytanie Pisma Świętego

- życzenia dyrekcji

- wspólna kolęda

- wspólny posiłek przy „wigilijnym” stole

- śpiewanie kolęd, występy dzieci, nagrody za konkursy

- prace porządkowe

Zakończenie ok. 11.30

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dziękuję za okazaną pomoc!

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy zorganizowaniu charytatywnego kiermaszu bożonarodzeniowego dla Bartosza Trzeciaka podczas Turnieju Mikołajkowego. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali ozdoby świąteczne w szkole oraz tym, którzy przynieśli je z domu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Charytatywny Turniej Mikołajkowy

Kliknij aby przejść do galeriiW piątek 8 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żalnie odbył się II Charytatywny Turniej Mikołajkowy, w tym roku zbieraliśmy na leczenie i rehabilitację Bartka Trzeciaka, 10 letniego mieszkańca z naszej gminy, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomysłodawcami oraz głównymi organizatorami turnieju byli  dwaj nauczyciele SP Żalno, Dariusz Szulc i Tomasz Linke oraz Rada Rodziców w Żalnie, honorowy patronat przyjęła Rada Gminy Kęsowo, która ufundowała puchar. Od południa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zabawach oraz  konkurencjach sportowych na wesoło jak min: wyścigi reniferów, ubieranie choinki czy dostarczanie prezentów przez Mikołaja. Dla uczestników były również loterie, kiermasz ozdób świątecznych, punkty gastronomiczne oraz pokazy, dzieci otrzymywały słodkie upominki. Główny punkt turnieju, a mianowicie Charytatywny Turniej Siatkarski odbył się w godzinach popołudniowych, wystąpiło w nim rekordowo aż 12 zespołów z powiatu tucholskiego, które rywalizowały w 4 grupach. Chociaż wynik sportowy był tym razem sprawą drugorzędną , to należy nadmienić, że w wyniku ponad 4 godzinnej rywalizacji wygrał zespół Tucholi I, który w finale pokonał zespół nauczycieli z Żalna, 3 miejsce przypadło zespołom Scorpions Tuchola i Black Horses Tuchola. 

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali w pomoc przy organizacji tego turnieju, któremu przyświecał szczytny cel ! Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno piekły gofry, panie z Rady Rodziców prowadziły loterie, licytacje oraz konkursy, a uczniowie pomagali w obsłudze stoisk, można było również skorzystać z toru przeszkód w alkogoglach. W wyniku ich działań zebrano aż 3870 zł, które zasiliło konto Bartka ! Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomogli w tym dniu, dlatego każdemu kto dołożył swoją cegiełkę w organizację tej imprezy mówimy DZIĘKUJĘ w imieniu Bartka oraz zapraszamy za rok !

Wycieczka do Warszawy

Krótka fotorelacja z naszej wycieczki do Warszawy. Przed nami jeszcze dwa dni zwiedzania i fajnej zabawy Wink. Pierwsze fotki do obejrzenia już w galerii.

Pomóżmy Bartkowi!

Kliknij aby powiększyćPOMÓŻMY BARTKOWI!

 

Zachęcam uczniów Szkoły Podstawowej w Żalnie do wykonania dowolnej ozdoby bożonarodzeniowej na kiermasz, który odbędzie się 8 grudnia 2017 roku na terenie szkoły podczas Turnieju Mikołajkowego. Zaprszamy zainteresowane druzyny do udziału w turnieju.

Wygenerowano w sekund: 0.92
10,089,384 unikalne wizyty