Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 26 Listopada 2015.

Imieniny obchodzą:
Delfina, Sylwester, Konrad, Leonard, Leon, Lesława
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Listopad 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

ANDRZEJKOWE ZAWODY SPORTOWE

HARMONOGRAM ANDRZEJKOWYCH  ZAWODÓW SPORTOWYCH

 

PIĄTEK 27.11.2015

 

1. Lekcje 1.-4. według obowiązującego planu.

 

2. Na 5. i 6. lekcji na hali sportowej odbędą się zawody dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum (wszystkich obowiązuje strój sportowy).

 

2. W tym czasie jury oceni zimowo-mikołajkowy wystrój klas.

 

 

Odjazd autobusu po rozgrywkach ok. 13.30.

Koncert muzyki klasycznej i estradowej

O tym, że muzyka łagodzi obyczaje, mogliśmy się przekonać 16 listopada, kiedy gościliśmy w murach naszej szkoły Pana Jana Kępczyńskiego - dyrygenta i kompozytora z Koszalina. Muzyk odwiedził nas kolejny raz i zaprezentował ciekawy edukacyjny program muzyczny. Przybliżył nam postaci słynnych twórców muzyki klasycznej, mi.in. Haydna, Mozarta, Beethovena, Kalmana i Montiego. Opowiadał o instrumentach i ich historii. Zagrał na flecie poprzecznym, saksofonie i klawiszach. i Na koniec zaprosił do muzycznych konkursów i wspólnego śpiewu. Po koncercie pozostały niesamowite wrażenia.

11 listopada - Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny, który miał uświadomić młodym odbiorcom, jak wielką rolę spełnili ówcześni Polacy w walce o wolny kraj.

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

6 listopada uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Przystępując do tego przedsięwzięcia podjęliśmy tym samym próbę bicia Rekordu Guinnessa.

"Razem przeciw dopalaczom"

3 listopada 2015 roku pani pedagog Anna Krzyżanowska wraz z dwójką uczniów: Oktawią Drzewicką i Tomaszem Ciborowskim, wzięli udział w konferencji "Razem przeciw dopalaczom", ktora odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

 

red. Oktawia Drzewicka

Jesienne warsztaty z artystami

W październiku grupa uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-2 gimnazjum wzięła udział w warsztatach poprowadzonych przez artystów.

ZADUSZKI - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Informujemy, że DZIEŃ ZADUSZNY 2 LISTOPADA jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci i uczniów, którzy nie mogą mieć zapewnionej opieki w domu.

Rodzice uczniów potrzebujących opieki w tym dniu proszeni są o przekazanie  informacji wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły.

Otrzęsiny klasy I gimnazjum połączone ze szkolną dyskoteką

 

W najbliższą środę, 21 października 2015 roku, o godzinie 17.00 odbędą się otrzęsiny klasy I gimnazjum, które organizuje klasa II. Natomiast o godzinie 18.00 rozpocznie się dyskoteka, w której udział będą mogli wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Impreza zakończy się o 20.00. Każdy uczestnik ma obowiązek zabrać ze sobą zgodę rodziców na udział i samodzielny powrót do domu.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, społeczność Zespołu Szkół w Żalnie spotkała się na uroczystym apelu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Ślubowanie pierwszoklasistów

30 września 2015 r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I SP oraz ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się znajomością barw narodowych, nazwiska patrona naszej szkoły. Szczegóły w rozwinięciu newsa. 

"Sprzątanie świata 2015"

Jak co roku pamiętaliśmy o międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie Zespołu Szkół wzieli udział w zajęciach proekologicznych z zaproszonymi gośćmi a także wyruszyli w teren aby zaznaczyć swój udział w trosce o naszą "małą ojczyznę".

Wygenerowano w sekund: 0.28
4,619,772 unikalne wizyty