Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Piątek 22 Maja 2015.

Imieniny obchodzą:
Helena, Wiesława, Julia, Ryta, Emilia, Roma
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości

Kalendarz

<< Maj 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

Spotkanie z rodzicami

Dnia 19 maja 2015 r. odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

 

17.00 – wywiadówka dla klas I-III

17.30 - wywiadówka dla klas IV-VI

18.00 - wywiadówka dla gimnazjum

Obchody kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja

W tym roku przypada 224. rocznica uchwalenia jednego z najważniejszych dokumentów w historii naszego państwa - Konstytucji 3 maja. Z tej okazji grupa uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej i I gimnazjum (przede wszystkim harcerzy wspartych przez innych uczniów) przygotowała akademię. Inscenizacja odbyła się dwukrotnie - 3 maja przy pomniku ofiar - mieszkańców Żalna - oraz w szkole, 4 maja,  podczas uroczystego apelu.

 

W przedstawieniu wzięli udział: Małgorzata Sikora, Joanna Miszewska, Martyna Grebin, Partycja Krzyżanowska, Renata Giłka, Weronika Kocinska, Izabela Sowińska, Martyna Wiese, Paulina Michalak, Weronika Mindykowska, Kaja Heyser, Weronika Wegner, Łukasz Donorowicz i Mateusz Zbilski.

 

Przygotowały: Marta Pril i Marta Araśniewicz

Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi

W związku z tym, że w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Międzynarodowy Dzień Ziemi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie zorganizowanej z tej okazji. Wszystko zaczęło się od spektaklu o tematyce ekologicznej przygotowanego przez kółko teatralne pod kierunkiem Pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Po nim miała miejsce część artystyczna, a później sportowa.

Zabawy pierwszoklasistów

W dniach od 21 do 23 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w wyjazdach i zabawach integracyjnych. Najpierw dzieci wyjechały do Tucholi, gdzie w sali zabaw „Kolorowy zakątek” bawiły się korzystając ze zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Następny dzień przeznaczony był na zapoznanie się z atrakcjami „Kwiatowej Wioski” przygotowanymi przez osoby ze Stowarzyszenia w Żalnie. Pierwszaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach na świeżym powietrzu oraz wykonały pracę plastyczną z motywem kwiatowym. 23 kwietnia natomiast na hali sportowej pani Kinga Nieżórawska przeprowadziła zabawę „Balonowe zwierzaki”. Dzieci mogły pochwalić się wyobraźnią i stworzyć zabawne balonowe stworki. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc. Kilka zdjęć z zabaw do obejrzenia w naszej galerii.

Cyrk Heca

Kliknij aby przejść do galerii13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole cyrk Heca. Zarówno ci młodsi jak i ci starsi mieli okazję zobaczyć pokazy żonglerki czy też magii. Dużo śmiechu i nie tylko wywołał... uroczy słoń i pudelek a odrobinę grozy prawdziwy wąż boa dusiciel, którego można było dotknąć i założyć na szyję. Niektórzy nawet spróbowali swoich sił wczuwając się w role cyrkowców. Zdjęcia z pokazu do obejrzenia w naszej galerii.

Nagrody Wójta

26 marca 2015 r. najzdolniejsi uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum podczas uroczystej sesji otrzymali nagrody Wójta Gminy Kęsowo. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Zajęcia w sali zabaw "Kolorowy zakątek"

Kliknij aby przejść do galeriiW ramach zajęć prowadzonych w czasie ferii, 25 lutego młodsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w wyjeździe do  "Kolorowego zakątka" w Tucholi. 41 uczniów skorzystało z tej propozycji. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. W takim miejscu nie można się nudzić. Podczas skoków, zjazdów, bieganiny, zabaw konstrukcyjnych widać było uśmiech i zadowolenie na dziecięcych twarzach. Po wyczerpującej zabawie, wszyscy chętnie udali się do stołówki na smaczną zupę pomidorową. Więcej zdjęć w galerii.

Konkurs walentynkowy "Zakochani są wśród nas"

W piątek, 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu walentynkowego "Zakochani są wsród nas", którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kilkoro gimnazajlistów z naszej szkoły wzięło udział w trzech kategoriach: poetyckiej (stworzenie dwóch wierszy o tematyce miłosnej), plastycznej (wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej) i recytatorskiej (zaprezentowanie wybranego utworu miłosnego).

Wygenerowano w sekund: 0.37
3,340,236 unikalne wizyty