Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 29 Marca 2015.

Imieniny obchodzą:
Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości

Kalendarz

<< Marzec 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

Informacja dla uczniów i rodziców klasy VI

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nowymi procedurami przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała na swojej stronie szczegółowe informacje oraz instrukcje o przebiegu egzaminu. Szczegóły pod adresem: http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em.

Konkurs matematyczny „Kangur”

W czwartek, 19 marca, odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Europejski". Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas od II – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie zadań o różnym stopniu trudności. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę "Magiczny wąż". Na wyniki musimy poczekać do maja. Trzymajmy kciuki, by również w tym roku zdobyli wyróżnienia i nagrody.

Rekolekcje Wielkopostne

W rozwinięciu newsa prezentujemy plan Rekolekcji Wielkopostnych. Prosimy o zapoznanie się.

Teatr profilaktyczny"Kurtyna"

Szkolną tradycją stały się spektakle profilaktyczne wystawiane przez teatr "Kurtyna"z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia : dla szkoły podstawowej  od klasy 3 do 6 "Uwierz w siebie", dla gimnazjum "Układ zamknięty". W tym roku tematyka poruszanych problemów dotyczyła trudnych relacji w szkole, klasie i w domu rodzinnym, zachowań agresywnych, uzależnień i możliwych skutków niewłaściwych wyborów.

Zajęcia w sali zabaw "Kolorowy zakątek"

Kliknij aby przejść do galeriiW ramach zajęć prowadzonych w czasie ferii, 25 lutego młodsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w wyjeździe do  "Kolorowego zakątka" w Tucholi. 41 uczniów skorzystało z tej propozycji. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. W takim miejscu nie można się nudzić. Podczas skoków, zjazdów, bieganiny, zabaw konstrukcyjnych widać było uśmiech i zadowolenie na dziecięcych twarzach. Po wyczerpującej zabawie, wszyscy chętnie udali się do stołówki na smaczną zupę pomidorową. Więcej zdjęć w galerii.

Konkurs walentynkowy "Zakochani są wśród nas"

W piątek, 13 lutego, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu walentynkowego "Zakochani są wsród nas", którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kilkoro gimnazajlistów z naszej szkoły wzięło udział w trzech kategoriach: poetyckiej (stworzenie dwóch wierszy o tematyce miłosnej), plastycznej (wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej) i recytatorskiej (zaprezentowanie wybranego utworu miłosnego).

"Poznajemy lektury" - miniprojekt w klasie IV

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w miniprojekcie pn. "Poznajemy lektury", którego celem jest pokazanie, że czytanie książek nie musi być nudnym obowiązkiem, ale fascynującą podróżą do innego świata. Tym razem uczniowie przeczytali "Tajemniczy ogród" F.H. Burnett.

Ferie 2015

Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do wzięcia udziału w zajęciach sportowych, które odbędą się w czasie ferii. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Bal karnawałowy

Kliknij aby przejść do galerii5 lutego klasy 0-III spotkały się na wieczorku karnawałowym. Wszystkie dzieci zaprezentowały się na balu w przepięknych strojach. Wspaniale bawiły się przy wesołej muzyce. Wcześniej ustawiliśmy stoły, na których znalazły się różne smakołyki. Nad przygotowaniem pięknej dekoracji w sali, rozmaitych atrakcji zabawowych oraz oprawy muzycznej czuwali wolontariusze z naszej szkoły.  Bardzo dziękujemy im za wielkie zaangażowanie. Więcej zdjęć w galerii.

Spektakle teatralne

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakle teatralne z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie odbywały się na deskach Tucholskiego Ośrodka Kultury. 14 stycznia grupa uczniów z klasy VI i I gimnazjum obejrzała pełną fantastycznych zdarzeń, niesamowitych postaci i momentami  mrożącą krew w żyłach Balladynę. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wyjazd do DOS w Wysokiej

Kliknij aby przejść do galerii27 stycznia uczniowie z klas II i III oraz grupa młodzieży z koła wolontariatu udała się do Domu Opieki Społecznej w Wysokiej. Przygotowaliśmy program artystyczny- inscenizację noworoczną, przedstawienie pt. Bajeczka ciepła jak maskoteczka" oraz występ muzyczno- wokalny. Mieszkańcy i pracownicy DOS przyjęli nas bardzo serdecznie. Każdy występ nagrodzono brawami, nie zabrakło też wzruszeń i miłych słów. Po występie zaproszono nas  na herbatkę oraz pyszne ciasto. Kilka zdjęć w galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.29
3,183,023 unikalne wizyty