Nawigacja

Losowe zdjęcie



Przyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dnia



Dzisiaj jest
Niedziela 25 Stycznia 2015.

Imieniny obchodzą:
Elwira, Paweł, Miłosz, Tatiana




Pogoda na dziś:





W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Styczeń 2015 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

Informacja dla uczniów i rodziców klasy VI

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nowymi procedurami przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała na swojej stronie szczegółowe informacje oraz instrukcje o przebiegu egzaminu. Szczegóły pod adresem: http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em.

WIGILIA SZKOLNA

Tuż przed świętami, 19 grudnia 2014 roku, już po raz kolejny w naszej szkole odbła się uroczysta Wigilia. Obchody tego ważnego dnia rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek przgotowanych przez koło teatralne działające pod czujnym okiem pań Hanny Malcahn i Małgorzaty Bajczyk. Tradycyjnie każda klasa wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą dekorację wigilijnego stołu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Jasełka w kościele

„Jasełka w kościele”


11 stycznia grupa teatralna „Od A do Z” wystąpiła przed mieszkańcami Żalna podczas mszy św.Aktorzy chętnie pokazali swoje różnorodne talenty. Po przedstawieniu otrzymali  wielkie brawa  i słodkości. Zdjęcia z przedstawienia do obejrzenia w naszej galerii.

Gminny Przegląd Jasełek

Konkurs odbył się 9 stycznia 2015r. w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie. Uczestniczyło w nim  7 grup, około 120 dzieci. Młodzi aktorzy bardzo przeżywali swój występ. Niektórzy stali na tak wielkiej scenie pierwszy raz.  W oczekiwaniu na werdykt uczestników przeglądu zaproszono na słodki poczęstunek. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wigilia w przedszkolu

17 grudnia odbyła sie wigilia dzieci z oddziału przedszklonego z udziałem rodziców.Wszystkich gości powitała wych. M. Bajczyk i zaprosiła do obejrzenia jasełek.Następnie był czas na dzielenie się opłatkiem, świąteczne życzenia oraz smakołyki z wigilijnego stołu.

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Dnia 5 grudnia 2014 roku klasa III SP brała udział w mikołajkowym spotkaniu  z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem. Spotkanie to odbyło się w Bydgoszczy w hotelu „Pod Orłem”. Zaproszenie na wyjazd otrzymaliśmy od p. Haliny Janowskiej-Giłki. Pojechaliśmy tam razem z uczniami SP nr 1 w Tucholi. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Projekt Jeżdzę z głową

18 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela policji pana Daniela Kanię, który na codzień pracuje w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV -VI SP oraz I - III gimnazjum. W ramach realizowanego w szkole projektu pod hasłem "Jeżdżę z głową" pan policjant szczegółowo omówił i zwrócił uwagę na zagadnienia związane z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października na hali sportowej uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę okazję Szkolne Koło Teatralne pod okiem pani Hanny Malcahn i pani Małgorzaty Bajczyk przygotowało teatrzyk - scenkę przedstawiającą lekcję j.polskiego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy i goście zebrali się  na hali.Uroczyste ślubowanie rozpoczęło się przemową pani dyrektor. Ślubowanie prowadziły dziewczyny z klasy II gimnazjum. Szczególy w rozwinięciu newsa.

Wycieczka do Malborka

8 października odbyła się wycieczka do Malborka. Klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum zwiedzały tam zamek. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich była oprowadzana przez miłego przewodnika, który ciekawie i humorystycznie opowiadał o zamku. Uczniowie dowiedzieli się niemal wszystkiego! Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Miasto 44" i "Wakacje Mikołajka"

W środę, 15 października, 49 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do kina do Bydgoszczy. Gimnazjaliści wybrali się na głośny w ostatnich tygodniach film Jana Komasy pt. "Miasto 44". Opinie na temat tej produkcji są rożne, dlatego postanowili przekonać się na własnej skórze, jak jest naprawdę. Szóstoklasiści mieli okazję obejrzeć "Wakacje Mikołajka".

Wygenerowano w sekund: 0.38
3,032,307 unikalne wizyty