Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Niedziela 23 Listopada 2014.

Imieniny obchodzą:
Adela, Klemens, Klementyna, Felicyta
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 5 gości

Kalendarz

<< Listopad 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

Informacja dla uczniów i rodziców klasy VI

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nowymi procedurami przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała na swojej stronie szczegółowe informacje oraz instrukcje o przebiegu egzaminu. Szczegóły pod adresem: http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em.

Projekt Jeżdzę z głową

18 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela policji pana Daniela Kanię, który na codzień pracuje w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV -VI SP oraz I - III gimnazjum. W ramach realizowanego w szkole projektu pod hasłem "Jeżdżę z głową" pan policjant szczegółowo omówił i zwrócił uwagę na zagadnienia związane z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października na hali sportowej uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę okazję Szkolne Koło Teatralne pod okiem pani Hanny Malcahn i pani Małgorzaty Bajczyk przygotowało teatrzyk - scenkę przedstawiającą lekcję j.polskiego. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy i goście zebrali się  na hali.Uroczyste ślubowanie rozpoczęło się przemową pani dyrektor. Ślubowanie prowadziły dziewczyny z klasy II gimnazjum. Szczególy w rozwinięciu newsa.

Wycieczka do Malborka

8 października odbyła się wycieczka do Malborka. Klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum zwiedzały tam zamek. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich była oprowadzana przez miłego przewodnika, który ciekawie i humorystycznie opowiadał o zamku. Uczniowie dowiedzieli się niemal wszystkiego! Szczegóły w rozwinięciu newsa.

"Miasto 44" i "Wakacje Mikołajka"

W środę, 15 października, 49 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do kina do Bydgoszczy. Gimnazjaliści wybrali się na głośny w ostatnich tygodniach film Jana Komasy pt. "Miasto 44". Opinie na temat tej produkcji są rożne, dlatego postanowili przekonać się na własnej skórze, jak jest naprawdę. Szóstoklasiści mieli okazję obejrzeć "Wakacje Mikołajka".

Wyniki etapu szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Dnia 10.10.2014 r. odbył się II etap szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Podczas konkursu uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi, w których musieli wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia.

 

A oto wyniki:

 

Klasa IV - Małgorzata Sikora

Klasa V - Agnieszka Nowak

Klasa VI - Cezary Tumiłowicz

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział,

a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Odegramy się za rok...

Niestety niepowodzeniem zakończył się udział naszej reprezentacji chłopców gimnazjum w tegorocznych Mistrzostwach Powiatu Tucholskiego w Piłce Nożnej. Po przegraniu dwóch meczy zakończyliśmy udział na jednym z ostatnich miejsc.

Kolejne dobre wyniki naszych biegaczy !!!!!

W dniu 2 października w Raciążu odbył się VII już "Bieg Kasztelański". Naszą szkołę reprezentowało 17 zawodników, którzy zdobyli 5 medali. Warto dodać, że tuż za podium zajmując ostatecznie czwartek miejsce było również pięciu zawodników, więc przy odrobinie szczęścia medali mogło być znacznie więcej.

Spotkanie z mistrzem świata

Pierwszego października naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek, mistrz świata w podbijaniu różnego rodzaju piłek. Jest on wpisany aż 17 razy do Księgo rekordów Guinnessa! Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Otrzęsiny gimnazjalistów

18 września klasa II gimnazjum zorganizowała otrzęsiny dla klasy I gimnazjum. Tylko najdzielniejsze koty przybyły! Musieli pokonać tor przeszkód. Następnie czekało ich pyszne mleko, a jak wiadomo KOTKI LUBIĄ MLEKO! Niestety na niektórych czekała niespodzianka... Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.44
2,730,485 unikalne wizyty