Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Instrukcja Logowania

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 7 Maja 2016
.

Imieniny obchodzą:
Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości

Kalendarz

<< Maj 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

Instrukcja dziennika elektronicznego

Szanowni Państwo. Po pierwszym zalogowaniu do dziennika elektronicznego istnieje mozliwość zmiany hasła na własne. Instrukcję obsługi i mozliwości panelu Rodzica/Ucznia do wprowadzonego dziennika można pobrać tutaj.

 

"Dziewczynka z zapałkami"

We wtorek, 26 kwietnia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przenieśli się na chwilę w zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andresena. 

Uczennice z klasy I gimnazjum przygotowały dla nich spektakl na podstawie "Dziewczynki z zapałkmi" słynnego duńskiego baśniopisarza.

Gimnazjalistki samodzielnie przygotowały plakat taetralny, stroje, rekwizyty i scenografię. Dużo serca włożyły w grę aktorską.

Historia biednej dziewczynki do dziś wzbudza wiele emocji i uczy, że warto pomagać najbiedniejszym.

Uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji.

We wtorek, 3 maja, oddali hołd Pomordowanym w Żalnie, a następnie udali się do miejscowego kościoła na Mszę Świętą, którą poprzedził krótki występ artystyczny. Dziewczęta recytowały wiersze znanych polskich poetów, prozę autorstwa Stefana Kardynała Wyszyńskiego i tradydyjnie zaśpiewały "Witaj, majowa jutrzenko". Kolejnego dnia odbył się apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna.

Drugi Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach

Już po raz drugi odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach pn. "A to Polska właśnie".

Tym razem w rywalizacji wzięły udział tylko dwa gimnazja - z Kęsowa i z Żalna. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania z różnych dziedzin. Musiały rozpoznać sylwetki znanych Polaków, miasta i miejsca w Polsce, znane utwory literackie i filmowe. Pracowłay z mapą Polski. Na zakończenie każdy zespół, w formie multimedialnej, zaprezentował trzy magiczne, jego zdaniem, miejsca w naszym pięknym kraju. Ostatecznie zwyciężyli gimnazjaliści z naszej szkoły: Oktawia Drzewicka, Tomasz Ciborowski i Piotr Wytrążek.

Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie wspaniałej prezentacji.

"112 w trudnej sprawie, nie używaj przy zabawie"

Kolejna edycja corocznego konkursu plastycznego dotyczącego Obrony Cywilnej została rozstrzygnięta. W tym roku temat prac dotyczył numeru 112. Podczas szkolnego apelu wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski wręczył nagrody wszystkim laureatom.

Witamy wiosnę i obchodzimy Dzień Ziemi

25 kwietnia "nasza szkoła" obchodziła Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dla każdego etapu edukacyjnego przygotowano ciekawe zajęcia proekologiczne.

Mediacje w szkole w praktyce

To już kolejny etap projektu "Mediacje w szkole w praktyce". Przedstawiciele klas 4-6 wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy. Warsztaty poprowadziła pani adwokat Mariola Wach.

Zabawy i wyjazdy drugoklasistów

W dniach od 18 do 20 kwietnia uczniowie klas drugich szkoły podstawowej uczestniczyli w zabawach integracyjnych i w wyjazdach. W poniedziałek wszystkie dzieci  do wspólnej zabawy przy muzyce zachęcały nasze niezawodne mamy: panie Małgorzata Borkowska i Karolina Gierszewska. Dzieci fantastycznie poruszały się w rytmie piosenki „Boogie Woogie” i „Chocolate choco choco”.  

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Kilka zdjęć z zabaw do obejrzenia w naszej galerii.

Dwie uczennice gimnazjum laureatkami powiatowego konkursu "Zaprzyjaźnij się z..."

Dwie uczennice naszego gimnazjum zostały laureatkami powiatowego konkursu literacko-fotograficzno-filmowego "Zaprzyjaźnij się z...", który został zorganizowany przez Zespół Szkół Leśnych w Tucholi. Julia Malicka z klasy I gimnazjum zdobyła wyróżnienie w kategorii filmowej, natomiast Weronika Wegner z klasy II gimnazjum zajęła III miejsce w kategorii fotograficznej. Naszym reprezentantkom gratulujemy talentu i kreatywności!

Sukces naszych młodych siatkarzy

Mamy kwiecień a więc czas już na podsumowanie siatkarskich rozgrywek w powiecie, w których co roku uczestniczy nasza szkoła.

Klasy 0-III w Toruniu

W piątek 01.04.2016r., w primaaprilisowy poranek, wyruszyliśmy autokarem do Torunia na jedyną w swoim rodzaju Moskiewską Rewię na Lodzie, znaną z występów na całym świecie, która zaprezentowała fantastyczne baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „ Królowa Śniegu”. Doskonała i oryginalna oprawa  muzyczna, choreografia, wspaniałe, różnorodne kostiumy, dekoracje, fantastyczne efekty specjalne wraz z pokazem sztucznych ogni dodawały blasku przedstawieniu. Wszyscy z ogromnym zachwytem i zaciekawieniem obserwowaliśmy występ. Poczuliśmy niezwykłą magię baśni.

Wygenerowano w sekund: 0.30
5,554,983 unikalne wizyty