Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 20 Października 2014.

Imieniny obchodzą:
Irena, Jan, Kleopatra, Witalis
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 3 gości

Kalendarz

<< Październik 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Powitanie

Witaj na stronach Zespołu Szkół w Żalnie. Na naszej witrynie przedstawiamy dokonania uczniów i nauczycieli. Możesz tutaj poczytać o naszej: szkole, miejscowości, jej historii. Zapraszamy do jej odwiedzania.

Nasza szko??a

Rekrutacja

UWAGA

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Żalnie ogłasza zasady rekrutacji uczniów do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum na rok szkolny 2014/2015. Szczegółowe informacje i druki do pobrania dostępne są w zakładce "Rekrutacja" w menu po lewej stronie.

"Miasto 44" i "Wakacje Mikołajka"

W środę, 15 października, 49 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do kina do Bydgoszczy. Gimnazjaliści wybrali się na głośny w ostatnich tygodniach film Jana Komasy pt. "Miasto 44". Opinie na temat tej produkcji są rożne, dlatego postanowili przekonać się na własnej skórze, jak jest naprawdę. Szóstoklasiści mieli okazję obejrzeć "Wakacje Mikołajka".

Wyniki etapu szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Dnia 10.10.2014 r. odbył się II etap szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Podczas konkursu uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi, w których musieli wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia.

 

A oto wyniki:

 

Klasa IV - Małgorzata Sikora

Klasa V - Agnieszka Nowak

Klasa VI - Cezary Tumiłowicz

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział,

a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Odegramy się za rok...

Niestety niepowodzeniem zakończył się udział naszej reprezentacji chłopców gimnazjum w tegorocznych Mistrzostwach Powiatu Tucholskiego w Piłce Nożnej. Po przegraniu dwóch meczy zakończyliśmy udział na jednym z ostatnich miejsc.

Kolejne dobre wyniki naszych biegaczy !!!!!

W dniu 2 października w Raciążu odbył się VII już "Bieg Kasztelański". Naszą szkołę reprezentowało 17 zawodników, którzy zdobyli 5 medali. Warto dodać, że tuż za podium zajmując ostatecznie czwartek miejsce było również pięciu zawodników, więc przy odrobinie szczęścia medali mogło być znacznie więcej.

Spotkanie z mistrzem świata

Pierwszego października naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek, mistrz świata w podbijaniu różnego rodzaju piłek. Jest on wpisany aż 17 razy do Księgo rekordów Guinnessa! Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Otrzęsiny gimnazjalistów

18 września klasa II gimnazjum zorganizowała otrzęsiny dla klasy I gimnazjum. Tylko najdzielniejsze koty przybyły! Musieli pokonać tor przeszkód. Następnie czekało ich pyszne mleko, a jak wiadomo KOTKI LUBIĄ MLEKO! Niestety na niektórych czekała niespodzianka... Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Dobry występ naszych uczniów w "Biegu Borowiaka" !

Dobrze spisała się nasza młodzież w dorocznym "Biegu Borowiaka", który odbył się w sobote 27 września w Tucholi ! Nasza reprezentacja licząca 35 osób zdobyła 3 medale i wiele miejsc w pierwszej dziesiątce ! Najwyższe miejsce zajął Błażej Mindykowski, który był II w swojej kategorii ! Zdobyliśmy jeszcze dwa brazowe medale, które były udziałem Kacpra Mindykowskiego i Aurelii Szeffs. Kilku naszym reprezentantom niewiele zabrakło do podium i musieli się zadowolić dalszymi, ale mimo wszystko wysokimi miejscami ! Wszystkie wyniki w rozwinięciu newsa...

Uwaga konkurs! "Zwierzęta żaleńskiego lasu"

Zachęcam serdecznie do udziału w szkolnym konkursie "Zwierzęta żaleńskiego lasu". Celem konkursu jest propagowanie działań proekologicznych, rozbudzanie miłości do przyrody i szacunku do najbliższego regionu.

Zadaniem uczniów jest wykonanie multimedialnej prezentacji pokazującej piękno okolic Żalna, tereny leśne, zwierzynę... Termin oddawania prac - 31 październik 2014r

"Sprzątamy świat"

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Żalnie wzieli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W tym razem partnerami wspierającymi działania proekologiczne była Straż Gminna w Kęsowie oraz przedstawicielka Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Więcej informacji w rozwinięciu..... 

Wyniki etapu klasowego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

26 września w naszej szkole odbył się klasowy etap konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI SP. Wyniki etapu szkolnego w rozwinieciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.31
2,589,005 unikalne wizyty