Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 28 Marca 2023
.

Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 13 gości

Kalendarz

<< Marzec 2023 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Rekrutacja 2023

Poniżej udostępniamy zarządzenie wójta Gminy Kęsowo nr 24/2023 z dnia 9 lutego 2023 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, odziałów przedszkolnych oraz klas I szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z treścią zarządzenia. Z treścią dokumentu można się zapoznać po kliknięciu tutaj.

Szkolny konkurs rozstrzygnięty

We wrześniu tego roku szkolnego został ogłoszony szkolny konkurs na najstaranniejszy zeszyt z języka angielskiego. Początkowo chętnych i zmotywowanych było wielu, jednak z biegiem czasu i kolejną zapisaną kartką, grono kandydatów do nagrody się zmniejszało. Po ponad czterech miesiącach trwania konkursu wybrano zwycięzki zeszyt. Jest on własnością Nikoli Wytrążek z klasy VI. Czysty, staranny, kolorowy, sumiennie prowadzony, zawierający notaki graficzne- to tylko kilka argumentów do przyznania nagrody. Gratulacje! Brawo!

zdjęcie zwyciężczyni oraz zeszytu można obejrzeć klikając w link: https://photos.app.goo.gl/HAe5znt9TU67jzes9

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W rocznicę napaści Rosji na Ukrainę Rycerze Kolumba przygotowują transport pomocy humanitarnej z paczkami żywnościowymi.

 

Zachęcamy naszych uczniów i ich rodziny, żeby włączyć się do akcji niesienia pomocy. Żywność można dostarczyć do wychowawcy klasy do 20 marca br. Dalszymi czynnościami organizacyjnymi zajmie się działający Szkolny Klub Wolontariatu. Oto lista proponowanych produktów:

 • kasza gryczana,

 • kasza jęczmienna,

 • makaron,

 • ryż,

 • mąka,

 • cukier,

 • konserwy mięsne lub rybne/ 2-3 szt.,

 • pasztet drobiowy w opakowaniu,

 • dżem lub marmolada,

 • herbata, kawa,

 • słodycze (czekolada, batony).

 

Wraz z Rycerzami Kolumba dziękujemy za to, że wspólnie możemy wesprzeć potrzebujących.

 

 

  Dyrektor,

nauczyciele i pracownicy szkoły

 


Efekty pracy plastyczno-technicznej

"Wynalazki" według własnego pomysłu wykonane przez dzieci z oddziału przedszkolnegoSurprised. Gratulujemy pomyslówSmile

 

wynalazki  
   

Podsumowanie I semestru

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się  16.02.2023 roku (czwartek)  w salach lekcyjnych przypisanych do poszczególnych klas. Zapraszamy także na zebranie ogólne w holu szkoły. Głównym celem spotkania jest omówienie wyników nauczania i wychowania oraz podsumowanie I semestru.

 

Godziny spotkań:

 

16:00 - klasa "0"

 

16:30 - klasy   I - III  SP

 

17:00 - spotkanie ogólne

 

17:30  -  klasy  IV  - VIII  SP

 

                                                                                        

 

                                                                                         Dyrektor Szkoły

                                                                                  Wychowawcy i  Nauczyciele

 


“Z kolędą po regionie”

W grudniu Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zainicjowało projekt “Z kolędą po regionie”, którego celem było promocja szkół, poprzez wspólne kolędowanie. Projekt ten miał również na celu promocję naszego regionu i tradycji z nim związanych. Nasza szkoła przystąpiła do tego projektu.  Wybraliśmy jedną z kolęd śpiewaną przez uczniów klas II-III w widowisku jasełkowym  “Ziarenko czułości”, które przygotowały pani Mirosława Nitka i Hanna Malcahn.

Z kolędą po regionie – prezentacje - Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Kolęda szkolna

Bal karnawałowy

27 stycznia odbył się w szkole "Bal karnawałowy" dla uczniów z klas 0-III. Dzieci radosne i pełne energii uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i tańcach. Na najwyższe noty zasługiwały różnorodne i niezwykle barwne stroje karnawałowe. W przeprowadzeniu balu pomagały uczennice działające w Szkolnym Kole Wolontariatu. I chociaż czas zabawy minął błyskawicznie, to miły nastrój i uśmiech na twarzach dzieci pozostał do końca zajęć.

 

Opracowała: Małgorzata Bajczyk

 

 bal2023


Z wizytą w DPS w Wysokiej

19 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Zaprezentowały tam swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Dzieci wniosły do placówki dużo pozytywnej energii i radości Smile. Po występie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Wyjazd do Wysokiej dzieciom bardzo się podobał. Postanowiły powtórzyć wizytę wiosną Smile.

 

Opracowała: Małgorzata Bajczyk


Nasze występy z Jasełkami

Członkowie Koła Biblijnego z klas II i III przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe pt „Ziarenko czułości”. W tym roku mieli okazję kilkukrotnie zaprezentować je w społeczności lokalnej i n ie tylko.

 

Pierwszym występem w szkole dzieci uświetniły wspólnie przeżywaną Wigilię Szkolną.

 

Później w kościele parafialnym w Żalnie dzieci wprowadziły uczestników liturgii w świąteczny nastrój przeżywania uroczystości Trzech Króli. Następnie nasi mali aktorzy uradowali uczestników miejscowego Klubu Seniora.

 

Ostatnio nasi uczniowie zaprezentowali jasełka przed publicznością zgromadzoną w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Trzecioklasiści wystąpili również w krótkim programie artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Przedstawienie bożonarodzeniowe wszędzie zostało bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone gromkimi brawami. Niektórzy nawet uronili łzy, wzruszeni przesłaniem płynącym z „Ziarenka czułości”.

 

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do przedstawienia oraz zadbali o scenografię, piękne stroje, rekwizyty. Dziękujemy bardzo też tym osobom, które umożliwiły dzieciom wystąpienie w różnych miejscach.

 

Przygotowały i dziękują: Mirosława Nitka i Hanna Malcahn

 

Link do strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach

 

Jasełka Jasełka 1


Podziękowania za zbiórki

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie i wielkie serce włożone w zbiórkę świec dla ukraińskich żołnierzy. Dzięki Waszej wspaniałej postawie zgromadziliśmy 20 kg świec, które przekazałam do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Bysławiu. Akcja Katolicka przesłała je do harcerzy we Wrocławiu, skąd trafią do Ukrainy.

 

Z całego serca chciałabym podziękować wszystkim, którzy otworzyli swe serce dla mieszkańców Domu dla Dzieci w Żalnie. Dziękuję za najdrobniejszy upominek, który rozweselił twarz dziecka. Pamiętajmy, że dobro powraca. Może to kiedyś my będziemy potrzebowali pomocy.

 

Dziękuję bardzo 

Mirosława Nitka

Zbiórka świec Zbiórka świąteczna


Kolejny rok z językowymi sukcesami

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział  w Powiatowym Konkursie "Illustrating Songs" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi.

 Zadaniem uczestników było zilustrować w formie wielkowymiarowego komiksu wybraną piosenkę anglojęzyczną. Choć wymaga to dużego poświęcenia, pomysłu oraz umiejętności zarówno plastycznych jak i językowych, dla uczennic naszej szkoły, Igi, Olgi i Amelii,  była to przysłowiowa bułka z masłem. We wtorek, w Liceum ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody:

 

                                                                I miejsce - Olga Weltrowska, kl.VIII

                                                                  II miejsce - Amelia Nierebińska, kl. VIII


Dziewczyny! to była świetna robota. Good job!

klikając w ten link można zobaczyć kilka zdjęć z uroczystości wręczenia nagród w tucholskim Nowodworku: https://photos.app.goo.gl/KuCNEKUSvRwYp5tq6


Wygenerowano w sekund: 0.02
38,260,713 unikalne wizyty