Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 18 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Marek, Elżbieta, Paula
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 43 gości

Kalendarz

<< Marzec 2023 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Rekrutacja 2024/2025

Poniżej udostępniamy zarządzenie wójta Gminy Kęsowo nr 15/2024 z dnia 2 lutego 2024 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, odziałów przedszkolnych oraz klas I szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z treścią zarządzenia. Z treścią dokumentu można się zapoznać po kliknięciu tutaj.

 

Informacje oraz druki można pobrać ze szkolnej strony internetowej w zakladce "Rekrutacja" lub pod adresami:

 

http://www.zszalno.las.pl/viewpage.php?page_id=88

http://www.zszalno.las.pl/viewpage.php?page_id=89

http://www.zszalno.las.pl/viewpage.php?page_id=90

 

lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole 17.06. 2024 r.

W poniedziałek, jak co roku w czerwcu, odbył się Dzień Bezpieczeństwa, chociaż w nieco innej formie. Tym  razem głównymi bohaterami tego dnia byli Nasi uczniowie, którzy mogli się wcielić  w rolę młodych ratowników.

Na początku  uczniowie w klasach obejrzeli film edukacyjny na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. W kolejnej części „Dnia Bezpieczeństwa" został zorganizowany pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez uczniów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żalnie pod czujnym okiem ratownika medycznego współpracującego z Ochotniczą Strażą Pożarną w Żalnie.

Kluczowym zadaniem tego dnia było przeprowadzenie turnieju pomocy przedmedycznej dla klas IV-VIII pod hasłem „Pierwsza pomoc - ważna sprawa! Pomagaj, a nie stój!”.

Bawimy się pod hasłem „Nietypowo na sportowo”

14 czerwca uczniowie klas 0 – III zebrali się na hali sportowej, żeby wspólnie bawić się pod hasłem „Nietypowo na sportowo”. Dzieci pokonywały sensoryczny tor przeszkód, budowały oryginalne budowle z klocków, skakały w worze piankowym oraz na piłkach do ćwiczeń, przechodziły przez tunel i jeździły na desce. Odbyły się też wyścigi z nietypowymi przyborami oraz mecze piłki nożnej.

Podczas zabawy dzieci świetnie integrowały się i stosowały zasady zdrowej rywalizacji. Powodzeniem cieszyły się zabawy taneczne przy muzyce. Był to dzień pełen radości i kreatywnej zabawy ze sporą dawką dobrego humoru.

Obrazy newsów: img-20240614-wa0003.jpg

Ogólnopolskie Wybory Książek za nami

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek 2024”.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Jest to największe w Polsce badanie preferencji czytelniczych. 

W naszej szkole akcja została zorganizowana 12 czerwca i połączona była z „Zaproszeniem do czytania”. Odbyła się ona w dwóch grupach: klas 0-3 i klas 4 – 8.

 

Sprawozdanie  

 

 Obrazy newsów: wk2024_2.jpg Obrazy newsów: wk2024_3.jpg 


Zwrot dotacyjnych podręczników

Zwrot dotacyjnych podręczników

klasy 1-3 według uznania wychowawców (do 20.06.2024)

 

środa 19.06.2024

klasa 4 – 4. lekcja

klasa 5 – 2. lekcja

klasa 6 – 1. lekcja

klasy 7 i 8 – 3. lekcja

 

Bardzo proszę o przygotowanie podręczników wg poniższych zasad:
- zdejmujemy wszelkie okładki i naklejki z danymi ucznia,
- wyjmujemy z podręczników wcześniej zgromadzone kartki i gumujemy wszystkie wpisy.Jednocześnie proszę o zwroty książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej do 20.06.2024

XX Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne z sukcesami !

    Nasi uczniowie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Kęsowie, utworzyli reprezentację Gminy Kęsowo podczas XX Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych. Taka mieszanka zafunkcjonowała rewelacyjnie, w wyniku czego w punktacji końcowej zajeliśmy wysokie III miejsce zdobywajac puchar oraz sprzęt sportowy. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli aż 21 medali, w tym 2 złote, co jest sporym sukcesem ! Wszyscy uczestnicy zasłuzyli na pochwały, ponieważ każdy dołożył swoją cegiełkę do ostatecznego wyniku ! Szczegółowe wyniki po rozwinięciu newsa...

Dzień Dziecka

"Kiedy śmieje sie dziecko, śmieje sie cały świat". Słowa Janusza Korczaka, największego przyjaciela najmłodszych, znalazły swoje potwierdzenie w poniedziałek 3 czerwca. Właśnie wtedy w naszej szkole świętowaliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Dziecka.

 

 

Dzień Dziecka Dzień Dziecka

Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

W bibliotekach w całej Polsce odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą ulubione książki. Wybory formą przypominają wybory państwowe, co ma na celu dodatkową motywację dla uczniów. Po zakończeniu wyborów nastąpi podsumowanie wyników z całej Polski. W ten sposób wspólnie zorganizujemy największe badania czytelnicze w Polsce.

 

 

W naszej szkole wybory książek odbędą się 11 czerwca 2024 r.

godz. 9:00 klasy 0 -3

godz. 10:00 klasy 4-8

Akcja połączona zostanie z głośnym czytaniem.

 

Wybory Książek

Wycieczka klas I-III

4 czerwca 2024 r. odbyła się jednodniowa wycieczka klas I-III do JuraParku w Solcu Kujawskim. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w warsztatach paleontologicznych, zwiedzając ścieżkę z dinozaurami oraz oglądając zamki w miniaturze. W Muzeum Ziemi mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Emocje dostarczyło im kino 5D. Po obiedzie czekała na nich zabawa na placu zabaw oraz w parku rozrywki, gdzie mogły skorzystać z kolejki, zabawy w kulkach, trampolin i innych atrakcji. Ten dzień był niezapomnianym przeżyciem dla dzieci.

 

 

Obrazy: solec2024a.jpg

KOLEJNY ORTOGRAFICZNY SUKCES MICHALINY

 

29 maja 2024r. odbyło się w Gostycynie XI POWIATOWE DYKTANDO "O PIÓRO WÓJTA GMINY GOSTYCYN". Do dyktanda przystąpiło 18 trzecioklasistów z powiatu. Naszą szkołę reprezentowała Michalina  Gierszewska, która zajęła II miejsce.

Gratulujemy Michasi wspaniałych umiejętności ortograficznych i jesteśmy dumni z sukcesu!!!

Obrazy newsów: image000000021.jpg

 

Uroczysty Apel z okazji Dnia Patrona "Ten zwycięża, kto miłuje".

Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona "Ten zwycięża, kto miłuje".

Podsumowanie Rodzinnego Religijnego Konkursu Plastycznego "Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas blisko nas"

 

Dnia 29 maja 2024 r. świętowaliśmy Dzień Patrona - Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Uroczystość miała charakter bardzo doniosły.

 

Święto Patrona Święto Patrona


 

Opracowała Mirosława Nitka

Wygenerowano w sekund: 0.01
49,935,638 unikalne wizyty