Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

"Zdrowo najedzeni" pod takim hasłem firma TESCO ogłosiła konkurs na najciekawszy film dotyczący zasad zdrowego odżywiania. Gorąco zachęcamy do głosowania na filmiki z naszej szkoły. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Jesienne gry i zabawy

Dnia 12 listopada 2012r. odbyło się wieczorne spotkanie uczniów klas 0-III pod hasłem "Jesienne gry i zabawy". Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowały i przeprowadziły różnorodne gry, zabawy oraz zajęcia plastyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z aerobiku. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie konkursu fotograficznego

Dnia 12 listopada 2012 roku w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żalnie odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Miejsce, które znam – miejsce, które kocham”. Konkurs zorganizowany został we współpracy Koła Łowieckiego „Kicz” oraz Zespołu Szkół w Żalnie.

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Dnia 8 listopada 2012r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce chce dodać szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej viceMistrzami Powiatu !

Piłkarze reprezentujący naszą Szkołę Podstawową zajeli II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Tucholskiego ! Po wygraniu w grupie ze Śliwicami 2-1 i Lubiewem 5-1, oraz przegranej z Tucholą 1-2, awansowali do finału, w którym niestety ulegli  zespołowi z Gostycyna. Gratulujemy naszym zawodnikom sukcesu !

Mistrzostwo Powiatu dla Żalna !!!

11 października w Śliwicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce nożnej w kategorii gimnazjum dziewcząt. Po sukcesach w latach poprzednich (2011 - mistrzostwo, 2012 - vicemistrzostwo) nasz zespół przystępował do turnieju jako jeden z faworytów.

Komunikat Rady Rodziców

Drodzy Rodzice, zadbajmy wspólnie o dobro Naszych dzieci! Wpłaćmy jak najszybciej składkę na Radę Rodziców! Samodzielnie zdecyduciej, ile funduszy w tym roku szkolnym możecie przeznaczy na ten cel. Jednakże minimalna składka wynosi TYLKO 5 zł (na jedno dziecko). Na co przeznaczane są pieniądze pochodzące ze składki rodzicielskiej? Szczegóły w rozwinięciu newsa.

V miejsce w województwie naszych młodych piłkarzy !

W Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzki III Turnieju Orlika, w którym wśród ośmiu najlepszych zespołów w województwie wystąpił nasz zespół. Pomimo dużej tremy zespół złożony z uczniów z klas IV i V zajął V-VI miejsce, co jest dużym sukcesem! Chłopcy w nagrodę otrzymali komplet strojów piłkarskich ufundowany przez firmę Zina. Wyniki i skład zespołu w rozwinięciu newsa.

Bieg Borowiaka - wyniki.

W sobotę 29 września, jak co roku, na stadionie OSIR w Tucholi odbył się Bieg Borowiaka. Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez 33 biegaczy. Wywalczyliśmy dwa miejsca na podium: II miejsce w kategorii klas I SP zajął Kacper Mindykowski, a II miejsce w kategorii klas II SP zajęła Aurelia Szeffs. Dodatkowo zdobyliśmy jeszcze dwa IV miejsca i trzy miejsca V. W klasyfikacji ogólnej uplasowaliśmy się na VI miejscu na 14 startujących szkół. Pozostałe wyniki w dalszej części newsa...

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 21.09.2012r. uczniowie klas 0 oraz I - III uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Zajęcia poprowadziła Pani Jagoda Sikorska ze Straży Gminnej w Kęsowie oraz Pan aspirant Jacek Mężydło z Posterunku Policji w Kęsowie. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Nasi najmłodsi piłkarze wystąpią w Finale Wojewódzkim !

Dużym sukcesem zakończył się rozgrywany w Tucholi ćwierćfinał wojewódzki III Turnieju Orlika. Nasz zespół piłkarski 10-11 - latków wygrał turniej i awansował do finału wojewódzkiego! Finał Turnieju Orlika o puchar Donalda Tuska zostanie rozegrany w Bydgoszczy w dniu 3 października i wystąpi w nim 8 najlepszych zespołów w województwie! Niestety nie udało się awansować drużynie starszej, złożonej z 12-13-latków, którzy w grupie trafili na faworytów turnieju. Szczegóły w dalszej części newsa..