Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 20 Marca 2019
.

Imieniny obchodzą:
Klaudia, Eufemia, Wincenty, Maurycy, Kira, Joachim
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 9 gości

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

III miejsca siatkarek i siatkarzy gimnazjum w Mistrzostwach Powiatu !

W dniach 08-09 lutego w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazjów. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta, w stawce 7 zespołów,  zajęły III miejsca w swoich kategoriach, co należy uznać za spory sukces ! Więcej o turnieju dalej ...

Konkurs ortograficzny

Dnia 5 lutego odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny pt. "MISTRZ ORTOGRAFII". Organizatorami konkursu były: p. Maria Szweda i p. Anita Pankau. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej. Celem konkursu było wykazanie się przez uczniów zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i praktycznym ich zastosowaniem.

Dzień Babci i Dziadka

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość przybyła liczna grupa zaproszonych gości. Z dużym zainteresowaniem obserwowali występy swoich wnucząt. Najmłodsze dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, co wzruszało zebranych. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie, w którym doskonale prezentowały się kolejne miesiące roku.

Konkurs z języka angielskiego

4 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy z wiedzy o Wielkiej Brytanii, przygotowany i przeprowadzony przez p. Annę Wesołowską. Gimnazjaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życia codziennego, kultury, polityki oraz obyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Wniki konkursu po kliknięciu "czytaj więcej".

Konkurs recytatorski

3 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów z klas I-III, a także dla dzieci z klas "0" z Żalna oraz z Piastoszyna. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników. Dzieci wykazały się wysokim poziomem przygotowania. Świetnie zaprezentowały wybrane utwory zawierające treści humorystyczne. Recytacji towarzyszyły piękne stroje, ilustracje i ciekawe rekwizyty.

Bal karnawałowy

15 stycznia dzieci z klas I-III uczestniczyły w balu karnawałowym. Przy dźwiękach muzyki, przebierańcy prezentowali bardzo pomysłowe i barwne stroje. Wspólnie dokonano wyboru najciekawszych kreacji. Uczniowie chętnie bawili się przy dziecięcym polonezie, rywalizowali w klasowym tańcu z balonikiem oraz naśladowali tańczące węże.

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

Dnia 15 stycznia 2010 roku odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Maluchy dokładnie się przygotowały. Przyszły w pięknych, kolorowych strojach, miały świetne humory i dużo energii do zabawy. Uczestniczyły w konkursach oraz tańcach.

Akcja "Góra grosza"

W dniach od 23 listopada do 4 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja "Góra grosza". Uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół w Żalnie. Ofiarowane pieniążki przyczynią się do poprawy życia dzieci skrzywdzonych przez los. Warto więc przeznaczyć symboliczny grosik na tak zaszczytny cel. Opiekunami akcji w szkole byli: p. M. Bajczyk oraz p. A. Pankau. Uczniowie, którzy pomagali zbierać i przeliczać pieniądze to: A. Zdanowska, J. Czerwiński, A. Kurzelewska, K. Gończ, M. Miszker.

Wigilia

We wtorek 22 grudnia obchodziliśmy uroczyści związane z Bożym Narodzeniem. Na początku pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy od przedstawienia jasełek, które zaprezentowali uczniowie z klasy piątej i czwartej pod czujnym okiem pani Hanny Malcahn. Więcej informacji po kliknięciu "czytaj więcej"

Akcja "Pokaż, że masz serce"

Akcja "Pokaż, że masz serce" miała na celu pomoc najbardziej potrzebującym i niepełnosprawnym. W jej ramach nasi wolontariusze zbierali środki, za które zakupiono artykuły żywnościowe, słodycze i owoce. Więcej informacji po kliknięciu "czytaj więcej"

Matematyczno - przyrodnicze wariacje

W poniedziałek 21 grudnia w naszej szkole nastąpiło podsumowanie projektu przez gimnazjalistów. Projekt pod hasłem "Matematyczno - przyrodnicze wariacje" napisali nauczyciele uczący przedmiotów ścisłych. W ramach zadań uczniowie musieli wykazać się wiedzą z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia oraz technika. Więcej informacji po kliknięciu "czytaj więcej"

Wygenerowano w sekund: 0.11
13,493,236 unikalne wizyty