Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 13 Kwietnia 2024
.

Imieniny obchodzą:
Przemysław, Ida, Marcin, Hermenegilda, Artemona, Justyna
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 18 gości

Kalendarz

<< Kwiecień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Bal Świętych i Aniołów

 

Patron to ktoś taki kto jest i to jest w rzeczywistości wyjątkowej, w świecie Boga. Żyje wraz z Bogiem i Świętymi w niebie. Święty Patron, których to wszystkich wspominaliśmy 1 listopada to mój osobisty orędownik do nieba. Pośrednik, ktoś kto za mnie się modli, troszczy, pamięta, kocha lub może mnie miej lubi. Jednak jest to osoba zbawiona, która w swoim charyzmacie chce mnie ubogacić, pogłębić moją wiarę i wież z Chrystusem.

 

Dlatego to wspominaliśmy Wszystkich Świętych. Dziękując im za obecność w naszym życiu. Ilu ich jest? Tylko Bóg wie. Wierzę, że święta jest moja Babcia i mój Dziadek. Wierzę, że wielu świętych było wśród nas a teraz są w niebie, a my o tym nie wiemy.

 

Wiem o tych których kościół kanonizował lub beatyfikował. Czyli stwierdził, że ich życie wiodło do świętości. Czyny, męczeństwo, życie, modlitwa, wiara itd.

 

Ja mam wielu patronów świętych. Św. Wojciech z chrztu – dlatego nic mi nie przychodzi łatwo, męczę się często jak został umęczony św. Wojciech. Moja patronką jest Matka Boża gdyż na drugie imię mam Marian. Z bierzmowania wybrałem sobie Św. Michała Archanioła, bardzo on jest mi potrzebny i skąd inąd rządzi – patronuje, czuwa nad moim domem. Św. Jan Paweł II bo go o to bardzo prosiłem. Św. Ojciec Pio, gdyż potrzebuję go w moim kapłaństwie. To dzięki jego wołaniu rozpoczęła się moja droga nawracania. Stają się moim patronami bł. Jerzy Popiełuszko i św. Maksymilian Kolbe, gdyż są oni tez patronami naszego kościoła.

 

Bal Świętych i Aniołów to dobry pomysł dla dzieci i młodzieży aby te prawdy sobie uświadomić. Aby swoim strojem pokazać kto jest moim patronem, dowiedzieć się kim on był, jakie posiada atrybuty.

 

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z naszych uczniów Zespołu Szkół w Żalnie. Dziękuję za pierwsze kroki w tym temacie, za przebrania, za entuzjazm, świadectwo wiary. Dziękuję młodzieży i nauczycielom. Nade wszystko gratuluję rodzicom. Cisze się, ze w tym czasie my chrześcijanie potrafiliśmy pokazać naszych Wszystkich Świętych.

 

opracowanie: ks. Wojciech Korzeniak

 

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej galerii zdjęc oraz filmu w galerii Video


                  

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
47,535,984 unikalne wizyty