Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 19 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Gerwazy, Protazy, Romuald, Sylwia
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 27 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Uroczystość 15-lecia nadania szkole imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Ten piękny jubileusz rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Żalnie. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Wojciech Korzeniak a oprawę muzyczną liturgii poprowadził pan Radosław Megger wraz z chórem, w skład którego weszli nauczyciele Zespołu Szkół w Żalnie oraz rodzice uczniów. Po pięknym nabożeństwie cała szkoła przeszła  pochodem do hali gimnastycznej, gdzie odbył się  uroczysty apel, w którym udział wzięli zaproszeni na uroczystość goście, przyjaciele szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, grono pedagogiczne, absolwenci i oczywiście uczniowie.

Na początku uroczystości, ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich zebranych, na hali pojawił się Stefan Kardynał Wyszyński ( w rolę księdza kardynała wcielił się absolwent szkoły – Karol Sikorski ) wraz z gromadką uczniów z klasy 1 i 3a. Szanowny gość opowiadał dzieciom o swoim życiu, odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania a także sam sprawdził , czy uczniowie szkoły w Żalnie znają historię swojego patrona.

Kolejny punkt programu na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Nauczyciele, rodzice oraz  uczniowie, stojąc obok siebie, w jednym rzędzie, zaprezentowali Dekalog religijno - społeczny Prymasa Tysiąclecia. Uwieńczeniem tej pięknej chwili była wzruszająca pieśń „Miejmy nadzieję” Adama Asnyka wykonana przez chór złożony z nauczycieli Zespołu Szkół oraz rodziców uczniów.

Wkrótce po tym głos zabrała pani dyrektor Hanna Klinger oraz zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski, Przewodniczący Rady Gminy Witold Ott, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Kęsowo, Sołtys wsi Żalno pani Ewa Szczypiorska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kęsowie pan Andrzej Stopa.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim za wieloletnią współpracę, wspieranie pracy szkoły oraz zaangażowanie i aktywny wkład w rozwój placówki.

Po podziękowaniach,  nastąpił moment rozstrzygnięcia szeregu konkursów zorganizowanych w szkole z okazji jubileuszu. Uczniowie odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na artystyczną, rozrywkową. Prowadzącym tę część spotkania był uczeń klasy III gimnazjum Michał Heyser. Na scenie stanęli utalentowani uczniowie Zespołu Szkół w Żalnie. Młodzi artyści pokazali swoje umiejętności w recytacji, śpiewie, grze na instrumencie, akrobacjach cyrkowych i sportowych.

Na zakończenie wszyscy zebrani stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Dla wszystkich też przygotowany został poczęstunek.

 

Ten dzień zjednoczył  całą społeczność szkolną i lokalną - nauczycieli, rodziców i uczniów, wszyscy zaangażowali się w organizację i aktywne uczestnictwo w uroczystościach, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! 

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej galerii.

 

Foto i Videorelację z naszej uroczystości można również obejrzeć na stronie

 

www.tucholanin.pl/aktualnosci/kesowo/15-lat-po-nadaniu-szkole-w-zalnie-imienia-stefana-kardynala-wyszynskiego-zdjecia

 

oraz

 

tokis.pl/newsroom/15-lecie-patronatu-ksiedza-kardynala-stefana-wyszynskiego-w-szkole-w-zalnie-news-express-tv/

Wygenerowano w sekund: 0.01
49,973,182 unikalne wizyty