Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 24 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Jan, Danuta, Janina
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 10 gości

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Dzień bez przemocy

Ogólnopolski Dzień  bez Przemocy

 

Kolejny rok pracy wychowawczo-profilaktyczny za nami. W  bieżącym roku szkolnym nasza szkola po raz kolejny uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie „Szkoła bez Przemocy”. Przez cały rok szkoła brała aktywny udział w działaniach na rzecz  zapobiegania przemocy i agresji szkolnej. Odbywały się różnego rodzaju akcje propagowane przez   Szkolny Klub Wolontariatu.  Równolegle rganizowaliśmy zajęcia profilaktyczne dla uczniów, konkursy, turnieje wiedzy i umiejętności profilaktycznych, spektakle oraz filmy i prelekcje dla rodziców.
Uwieńczeniem całorocznej pracy był Ogólnopolski Dzień bez Przemocy, który przypadł 6 czerwca 2011 r. Jest to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w  budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego  uczniom, nauczycielom i rodzicom. Tego dnia uczniowie  poszczególnych klas rozliczali się z realizacji  zadań, które otrzymali cześniej do wykonania.
Tegoroczny  Dzień  bez Przemocy pokazał, że społeczność  szkolna potrafi znakomicie współpracować i zjednoczyć się we wspólnym działaniu na rzecz  poprawy bezpieczeństwa.  Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zgodnie  podkreślają, że taki dzień jest bardzo potrzebny i na stałe zapisał się w kalendarzu szkoły. Nie tylko w tym dniu, ale także przez cały rok pamiętamy, że każdy z nas jest inny. Każdy ma prawo do miłości. Wszyscy jesteśmy ważni i potrzebni. Pamiętamy o tym, aby  uszanować innych. Staramy się żyć tak, aby innym było z nami dobrze.

 

Uczestnicy scenki profilaktycznej

 

 

Wiecej zdjęć do obejrzenia w naszej galerii.

opracowanie: Maria Szweda

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
50,179,209 unikalne wizyty