Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 23 Lipca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Brygida, Sława, Sławosz, Żelisław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Lipiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Lekcje poza szkolną ławką? Jak najbardziej!

Najpierw udaliśmy się do Technikum Leśnego im. Adama Loreta, aby uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych, które prowadzili uczniowie tamtejszej placówki. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy zajęciowe. Spotkali się z hejnalistami z koła „Jenot”, w którym uczniowie łączą umiejętność gry na rogu z tradycją myśliwską. Starsi koledzy zaprezentowali sygnały związane z ceremoniałem myśliwych i uczniowie poznali melodie, które wygrywa się, gdy upoluje się jelenia, lisa, dzika i inne.

Kolejne zajęcia odbywały się w sali bioróżnorodności, gdzie uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi przyrodniczymi łamigłówkami i sprawdzić swoją wiedzę na temat lasu. Sala bioróżnorodności to miejsce wyposażone w liczne pomoce naukowe, stoły przedstawiające gatunki zwierząt i drzew oraz inne rośliny naszych lasów.

Bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla chłopców, były zajęcia w sali z symulatorem pracy harwestera. Chętni uczniowie mogli doświadczyć trudu pracy przy prawidłowym sposobie wycinania drzewostanu w lesie.

Uczniowie odwiedzili również sokolarnię i poznali tam uczniów z koła sokolników „Raróg” i ich podopiecznego - raroga zwyczajnego, ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatych. Koło „Raróg” opiekuje się szkolną sokolarnią, w której uczniowie układają ptaki drapieżne, zajmują się ich rehabilitacją oraz opiekują się tymi, które z różnych przyczyn utraciły zdolność do samodzielnego życia w przyrodzie.

Pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę przespacerowaliśmy się do Tucholskiego Ośrodka Kultury. Katolicki Teatr Edukacji wystawiał tam sztukę pt. „Hobbit” na podstawie słynnej powieści Tolkiena. Niektórzy z nas wzięli czynny udział w spektaklu, przenosząc się do fantastycznego świata i odgrywając role krasnoludów. Sztuka wywołała wiele emocji: śmiech, strach i wzruszenie. Zachwyt wzbudziły stroje i charakteryzacja aktorów.

Po uczcie dla ducha, przyszła pora na ucztę dla ciała. Wyjazd zakończył się wizytą w pizzerii. Nie zabrakło wesołych rozmów i smacznego jedzenia. Wycieczka dostarczyła zarówno uczniom, jak i ich opiekunom, wiele cennej wiedzy dotyczącej lasu i pozytywnych wspomnień.

Obrazy: wystp_hobbit.jpgObrazy: pizza.jpg  

 

opracowały: Sylwia Wytrążek-Kosz i Marta Araśniewicz

Wygenerowano w sekund: 0.01
50,899,765 unikalne wizyty