Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Sobota 13 Lipca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Ernest, Małgorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 15 gości

Kalendarz

<< Marzec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Spotkanie ze Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami

W dniach 27, 30 i 31 października 2023 roku w naszej szkole zagościli Święci, Błogosławieni i Aniołowie.

W każdej klasie, na ostatniej katechezie przed Uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły spotykali się z Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami.

Można było spotkać: papieża Polaka Jana Pawła II, Maryję, Józefa, Matkę Teresę z Kalkuty, Ojca Pio, św. Gertrudę, św. Zuzannę, św. Faustynę i wielu innych.

Każdy z uczniów, który przygotował przebranie za świętego, zaprezentował swoją postać, często w formie zagadki. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z życia różnych świętych.

Należy bardzo pochwalić uczniów klas 0 - IV, którzy przygotowali wiele informacji o swoich świętych. Niektóre z dzieci potrafiły z pamięci opowiedzieć szczegóły z życia świętego.

Dziewczynka z klasy 0 wierszykiem przedstawiła Świętego Michała Archanioła.

Podczas spotkań ze świętymi dopisywały wszystkim świetne humory. Umilaliśmy sobie nasze spotkania śpiewem piosenek z pokazywaniem, zadaniami i zagadkami. Było mnóstwo radości i poczuliśmy się jak w niebie.

Uczniowie klas V - VIII również spotkali się ze świętymi podczas odczytywania kodów QR. Każdy kod ilustrował świętego i podawał kilka informacji o nim. Niektórzy uczniowie starszych klas wykazali się niezwykłą szybkością w odszukiwaniu świętych. Należy zauważyć i podkreślić, że jedna z uczennic klasy VII przygotowała i zaprezentowała piękną prezentację multimedialną, w formie zagadki, o Świętej Faustynie Kowalskiej.

Dnia 31 października, uczniowie z Koła Biblijnego poczęstowali społeczność szkolną słodkim upominkiem z niespodzianką. Podczas ostatniego spotkania, uczestnicy Koła Biblijnego wycinali karteczki z cytatami świętych, zawijali na cukierki i przywiązywali gumką. Każdy uczeń, nauczyciel czy pracownik szkoły mógł dzisiaj wylosować myśl świętego. Niektórzy byli bardzo zaskoczeni, gdyż często wylosowany cytat był myślą, którą potrzebowali na dziś.

Na koniec spotkań ze Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami podczas dużej przerwy rozbrzmiała muzyka, która zapraszała do zabawy wszystkich uczniów. Od strony technicznej nad odpowiednim brzmieniem piosenek czuwał Szkolny Wolontariat. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i pokazywaliśmy do piosenek "Taki duży, taki mały, może świętym być"; " Gdy wszyscy święci idą do nieba"; "Góry do góry"; "Bóg kocha mnie, takiego jakim jestem". Spotkania ze Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami na długo zapadną w naszej pamięci!

 

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych spotkań ze Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie oraz przygotowanie ciekawych i pięknych strojów świętych wraz z atrybutami oraz pomoc w wyszukaniu informacji o świętych.

Czas poświęcony dziecku nigdy nie jest czasem straconym.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

Teraz już nic innego nam nie pozostaje, jak próbować naśladować życie świętych i każdego dnia dążyć do dobra, prawdy i miłości aby STAWAĆ SIĘ ŚWIĘTYM.

Katechetka Mirosława

A oto nasi Święci, Błogosławieni i Aniołowie, których mogliśmy spotkać w szkole: https://photos.app.goo.gl/cRzRvumkL5xQDUTu9

 

 

opiekun wydarzenia: Mirosława Nitka

Wygenerowano w sekund: 0.01
50,648,118 unikalne wizyty